Bugün, 17 Ağustos 1999 depremi yıl dönümü. Sizden ne aldı? Ne götürdü? O anı yaşayan var mı?

17 Ağustos depremi, tüm Marmara Bölgesi'nde, Ankara'dan İzmir'e kadar geniş bir alanda hissedildi. Resmi raporlara göre, 17.480 ölüm, 23.781 yaralı oldu. 505 kişi sakat kaldı. 285.211 ev, 42.902 iş yeri hasar gördü. Resmi olmayan bilgilere göre ise yaklaşık 50.000 ölüm, ağır-hafif 100.000'e yakın yaralı olmuştur. Ayrıca 133.683 çöken bina ile yaklaşık 600.000 kişiyi evsiz bırakmıştır. Yaklaşık 16 milyon insan, depremden değişik düzeylerde etkilenmiştir. Bu nedenle Türkiye'nin yakın tarihini derinden etkileyen en önemli olaylardan biridir.

Bugün,  17 Ağustos 1999 depremi yıl dönümü. Sizden ne aldı?  Ne götürdü? O anı yaşayan var mı?

0|0
2|5

En İyi Kız Görüşü

• Evimizi almış bizden. Benden çocukluğumu almış. Yaptığım resimlerde bile cok guzel evler binalar çizip sonra deprem oldu diyip karalarmisim. Depremden sonra babamin sirtinda uyumaya baslamisim mesela sırf tenini hissedeyim korkmayayim diye. Deprem sırasında hastanede tek basimaymisim çünkü. Epilepsi nobeti geçirmişim depremden 2 gün önce. Ve beni oldugumuz sehirden baska bir sehire yonlendirmisler. Ama yoğun bakimda oldugum icin yanima annemi bile almiyolarmis. Haliyle depreme de tek basima yakalandim. O gundrn sonra ne olursa olsun hep babamin sırtında yatmaya baslamisim. Hatta bunu 13 14 yasima kadar birakamasigimi da soyleyebilirim. Yani benden aldığı psikoloji oldu. Ama gene de buna da şükür. Hicbir yakinimi almadi benden

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• deprem ülkesi olduğumuzu hiç bir zaman unutmamalıyız ve Japonya gibi önlemlerimizi almalıyız yoksa üzülen yine bizler oluruz.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Babamın doğum gunu. Hala etkisinde ben 2,3 aylikken yasamislar bunu unutmasi icin en güzel sekilde gecirtmeye calisiyoruz.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Yaşadığımda 1 yaşındaydım hatırlamıyorum :D

0|1
    0|0
  • Allah rahmet eylesin yakinlarina da tekrardan bassagligi diliyorum umarim bir daha gerceklesmez tedbirlerimizi alip isi Allaha birakmaliyiz. O zmanlar 10 yasindaydim hayal meyal hatirliyorum. Ayrica ksdekiler ergen abi simdi 20 yasindaki ergen gelip lagaluga yapcak kesin.

0|0
    0|0
  • Hiç etkilenmedim.
    Herkes depreme odaklanmış ama sorun deprem değil.
    Çalıp çırpan gözünü para hırsı bürümüş pislikler. sen demirden çimentodan çal denizi doldur sonra ah deprem vah deprem

0|0
    0|0
  • Deprem mi hayatları yıktı yoksa emdiği süt burnundan gelesi insanlar mı hiç unutmam depremle ilgili şiir yarışması vardı O kadar emek verip yazdığım şiiri Hoca kopya dedi yırttı attı mk

0|0
    0|0
Yükleniyor...