Cinsiyet değiştireceğim. Hayatım bundan sonra daha mı zor olacak?

Asla bir kadın gibi hissetmedim olmadı. Çok denedim. Mecbur olduğum pembeye hapsoldum. Evet istediğimi yaşadım ettim ama aynadaki görüntü ben değilim. Kadın vücudunun güzelliğine her an sahip olmak güzel ama bana ait değil. Annem var yalnızca ve biraz mecburiyetten artık destekliyor. Hem maddi hem manevi. Bir çok operasyon geçireceğim. Zorlu bir süreç olacak. Sizce yaşadığım yeri değiştirmeli miyim? Sonrasında çok zorlanır mıyım?

0|1
47|45

En İyi Erkek Görüşü

• Cok zor bir süreç olacaktır senin için ve şuna emin ol bu duyguları yaşayan tek insan sen deilsin cesaret edip ameliyat olucaksın o kadar cok kendisini kadın hissetmeyen varki sadece tıplum ve aile baskısı yüzünden kimseye anlatamıyolar intihar konusuna gelince gerek yok bence şunuda belirteyim ne kadar erkek kılıgına girsende sen bir kadınsın bizim hissettigimizi hissedemezsin en kötüsünden bir erkek evlat gibi yetişmedin pembelere hapsolan bir kızolarak yetiştin karar senin hayat senin nasıl yaşamak şstiyosan öyle yaşarsın bu konunun dini boyutunu bilmiyorum istersen onada bir göz at derim kendini erkek olarak özgür bir birey hissedeceksen ameliyatı ol ama pişmanlıkta duyabilirsin oldugun yerden taşın ve kendine yep yeni bir sayfa aç kal sağlıcakla

2|0
    0|1

En İyi Kız Görüşü

• Eģer kadin gibi hissetmedisen en iyisi cinsiyet değiştirmek olacaktir...

2|3
    0|1

Erkekler Ne Diyor 44

• ALİ İMRAN-185 ayet - Dünya hayatı, sadece aldatıcı bir metadan ibarettir. Böyle bir karara kesinlikle varmayın tedavi görmeniz gerekli.

3|3
    3|1
    • 3ay

Bu hastalık değil ne tedavisi? Allah böyle yaratmasaydi o zaman , imamlik yapmayin her yerde

• 3ay

@violet33 Eşitlik konusuyla alakalı soruyorsanız ayrım yok kadın erkek eşitliği kesinlikle var. Ama uslubu budur ailenizdeki büyüklerinize sorun sizi daha iyi şekilde aydınlatsınlar. Aklınızda soru işareti kalmasın diye ben bir örnek vereyim oturmasını kalkmasını bilen bir kadın diye bir tabir var. Siz aile büyüklerinize danışın

• 3ay

Ben bu terimleri tabiki biliyorum fakat onaylamiyorum. neye göre kime göre oturmasini kalkmasini bilen? Kaldiki sizin kadin yerli yerinde konuşmalı dediginiz kısımda da yersiz bir konuşma yoktu. anlamadığıniz su bunlar kadınlara özgü kullanılıyor. Bunun kokeni de toplumdaki eril yapının hakimiyeti dolayısıyle kadın erkek eşitliği sözlerle baltalaniyor. buyuklere sormaya da gerek yok zira bir ssözü onaylamiyorsam bilmedigimden degil aksine bildiğimden ve zihniyetime hitap etmedigindendir

• Allah sana bu bedeni bahşetmişse bunun elbet bir nedeni vardır. Bu sapıklığa düşme bence, düşünsene bir Allah seni kadın yaratmış, insanoğlunun anası sıfatıyla... Senin böyle hissetmende ne etkili oluyor çevre mi, ya da yanlış eğilimler mi, davranışlar mı bilemicem.
    Hiç hayal etmedin mi, bir bebek dünyaya getirmeyi, bir masum bebeği dünyaya getirmeyi, canından bir parça olacak bir bebek...
    Bu değişim bir çok zorlukları da beraberinde getirecek bunları kaldırabilecek misin, pişman olma ihtimalin de var iyi düşün bence

0|0
    1|0
  • Yaşadığın yeri değiştir mutlaka. Çevrendeki insanlar seni yeni halinle tanıyan insanlar olsun.

2|0
    0|0
  • Kesinlikle degistirmelisin. Yasadigimiz ulkeyi baz alirsak bu surecte herkes kendince sacma sapan seyler soyleyecek. Bunlara takmamalisin ama yasadigin yeri ve cevreni de (senin icin ozel insanlar haric) degistirmelisin bence.

1|0
    0|0
  • İllaki zor olacaktır, her zaman sana yanlış yaptığını söyleyen tuzu kuru birsürü insan olacak. Onları takmamalısın, cinsiyet inşa ameliyatı olmasan da hayat yeterince zor zaten.

1|0
    0|0
  • Zor iş... Bir beden ve farklı bir ruh... Bir şey diyemeyeceğim. Sadece özgür ol! Senin için özgürlük neredeyse, neyse onu yap!

1|0
    0|1
  • Gel lan. Kankan olurum ben senin. Kim ne derse desin. Nasıl mutluysan öyle yaşa.

3|0
    1|2
  • elbet her cinsin zorluğu vardır, hayatta hiçbirşey kolay değil ki,

2|0
    0|1
  • Toplum olarak boyle şeyler bize normal gelmiyo orf ve adetlerle buyuduk.. Yadırgamıyorum seni ama yaşadığın şehri değiştirmen senin iyiliğine olacaktır

1|0
    0|0
  • Çok yanlış bir ülkede yaşıyorsun malesef ki. Turk toplumu bunu pek kaldiramaz

1|2
    0|3
  • Zor bir süreç sizi bekliyor, geçmiş olsun.

1|0
    0|1
  • Zor bir durum böyle bir kararı alırken umarım çok düşünmüşsündür.

1|0
    0|0
  • Trolsunnnnnn

1|0
    1|1
  • milletin tepkisi kötü olur ama dinimizce araştır istersen bir ondan sonra ol belki de bu senin ahiret için olan yegane sınavın olabilir lütfen dinimize göre araştırma yapmadan operasyon geçirme vebalide günahıda bu dünyadan büyük olabilir rica ediyorum

1|0
    1|0
    • 3ay

BÖyle yasayamiyorum bir kez intihar ettim ölsem saha mı iyi diye düşündüm :(

• 3ay

Ölsen daha kötü senin dikkatini başka şeylere vermen gerekiyo saglam bir sevgili edinsen kurtulursun ne biliyim dostlar edin kendini rahatlatmaya çalış
      neden mi bunları diyordum benimim de ünide böyle bir kızvardı diyoduki erkek gibi olmazssan seni ezerler ben böyleyim filan anlicağın erkek gibiydi bir gece ben buna kırmak amaçlı değil ama sen hiç erkek dövdün mü filan dedim tonlamam filan farklı olunca alındımı ne oldu (istemedim halbuki) 2-3 gün sonra baktım kız gibi giyinmeye filan başlamış bide güzelmiş biz bunu farketmemisiz ona yanıyom :) şaka biyana bir şok etkisi lazım sana bence

• Aklından zorun var senin psikolojik destek al

1|0
    6|2
  • Penisi kukuna nasıl monte ediyorlar acaba 😂😂😂😂

0|0
    1|0
  • ameliyat parasını nasıl buldun
    kimin penisini sana monte edecekler

0|0
    0|0
  • Psikolojik destek al hayatın boyunca dışlanabilirsin cinsiteyini değiştirirsen.
    Sen bakma Rüzgar erkoçlara o ünlü olduğu için şu an pohpohlanıyor

1|0
    0|0
  • Dünya üzerinde her canlının bir dişisi birde erkeği vardır. Ya dişi sindir ya da erkek. Cinsiyet bir seçim hakkı değildir. yani sonradan ne kadın ne de erkek olunmaz.

0|0
    0|0
  • sıkıntı çekersin geçmiş olsun

0|0
    0|0
  • Hormonal ve psikolojik destek almani, goruntunu degostirmeni oneririm.
    Cinsiyet degistirmekle huzuru bulamazsin ancak nefsini tatmin edersin.

0|0
    0|0
  • erkek olunca sanki yapay penis yapacaklar zevk alamayacaksın çocuğun olmayacak ben senin yerinde olsam önüme gelenle penislerini görmek için sevişirdim

0|0
    0|0
  • zorlanırsın ama güçlü ol senin gibi olan insanlar var bu hissiyat meselesi ve normal bir durum kimseye aldırma ve isteğinin peşinde git.

0|0
    0|1
  • Cok ama cok iyi dusun.. eger maddi durumun yoksa.. cok kotu bir durumda olursun.. yani erkekle kadin arasi birsey olursun ve bu cok kotu olur.. cok ama cok iyi dusun.

0|0
    0|0
  • ameliyattan sonra değiştirmelisin. senin gibi olan bir kız arkadaşım vardı ona kız sevgili buluyordum :)

0|0
    0|0
  • Degiştir

1|0
    0|0
  • Bence bu hormonal bozukluktan kaynaklanıyor, ilk önce ilaç tedavisi denemelisin, ayrıca erkeklere karşı birşey hissetmiyor musun diye bir soruyu sana yoneltiyorum?

0|0
    0|0
  • Sakın ha böyle bir şey yapma özelden destek olurum istersen

0|0
    1|0
  • Askere git

0|0
    0|0
  • Değiştir bence

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    14

Kızlar Ne Diyor 46

• Türkiye'de öyle karaktersiz, düşüncesiz varlıklar nefes alıyor ki.. Sana zorluk verirse onların ön yargılı yaklaşımları verecektir. Onları önemsememeyi öğren ve hayatının tadını çıkar. ^^

2|0
    0|0
  • O insanlar senin bu haline alistigi icin hep eski isminle seslenebilirler.
    İsmini degistirirsin erkek ismi yaparsin diye tahmin ediyorum.
    Senin erkek halinle tanisan insanlar da garipseyebilir belki ama onceki zamanlarindan beri taniyankar daha cok garioseyebilirler. Alismalari zor olabilir. Uzulme. Dunya hosgorusuz, bizim ulkemiz daha da hosgorusuz ama hosgorulu insanlar da yok degil ve senin gibi olan da cok var. Hem ruzgar erkoclar cok genis bir hayran kitlesine sahip, unutma. :)
    Nasil mutlu olacaksan oyle yasa. Baskalari icin degil kendin icin

1|0
    0|0
    • 3ay

Her yerde var senin gibi insanlara karsi sert olan musluman ulke (!) oldugu icin burada cok daha fazla. Gidebilirsen baskanulkeye git, daha rahat bir ulkeye, tavsiyem.

• 3ay

Tam anlamıyla hazırım. Kendim için bunu yapmalıyım.

• 3ay

Peki oyleyse kolay gelsin.

• Turkiyede yasayan insanlarin zihniyetine ters olmasi gram umurunda olmamali. Sen secmedigin bedene hapsolmus bir erkeksin. Nasil hissediyorsan aynada da onu gormek hakkindir. Zor bir surec olacaktir fakat omrunun sonuna kadar zor sureclerde olmaktansa birkac yil katlanman cok daha iyidir. Insanlar acimasiz olabiliyor, en yakinlarimiz da dahil o yuzden uzak kalmak alisma surecinde senin icin daha iyi olacaktir. Hep iyi kal, umutla kal! :)

1|0
    0|0
    • 3ay

Çok teşekkür ederim güzel yorumunuz için

• toplumca ne yazıkki bu konulara karşı sertiz, ben sana saygı duyarım ama süreçler gerçekten zor.. senin adına herşey iyi olur umarım.

2|0
    0|0
  • Malesef günümüzde cinsiyet değiştirme hala günahmış gibi bakılıyor hissetmediğin bir şey nasıl olasın ki değil mi Allah o duyguyu sana vermiş ve seninde en doğru şekilde cinsiyetini değiştirmen gerek seni anlıyorum benimde kuzenim erkek fakat kız olmak istiyor ki bu çocukluğundan beri olan bir duygu fakat aile baskısı yüzünden bastırıldı ve daha 4 senedir bu şekilde rahat davranabiliyor daha ameliyat olmadı sadece hormon ilaçları kullanıyor. zor olmayacaksa başka bir il e gidip hayat kurman belki daha iyi olur yeni bir sayfa misalı :) umarım hayatın bundan sonra daha kolay olur Allah gönlüne göre versin

1|0
    0|0
  • Değiştir. Kimseyi umursama ben gün geldi saçlarımı kısacık kesip yanıma kız arkadaşımı aldım elinden tutup gezdirdim. Bu şekilde daha ne kadar gidecek. Daha fazla vakit kaybetme derim. Seni tanımasamda trol değilsen en büyük destekçin olurum

1|0
    0|0
    • 3ay

Sağolun iyi ki varsınız

• Türkiyede buna tarafsız bakanlar o kadar az ki özellikle küçük yerde yaşıyorsan zor olabilir. Ama kararından eminsen başkalarının ne söyleyeceği umrunda olmasın sonuç olarak beden senin hayat senin

2|0
    0|0
    • 3ay

Eminim. İstanbul'da yaşıyorum ama başka bir semte taşınmam gerekecek sanırım

• Değiştir bir bağın yoksa

1|0
    0|0
  • Yeni bir görüntüye yeni bir başlangıç yapmalısın böylelikle daha rahat edersin etrafındaki insanlarada bağlı tabiki de ancak sen kendini nasıl rahat hissedersin onu düşün başta

1|0
    0|0
  • Haır dinen bak bu duyguları hissetmen günah değil ama böyle icraata geçersen günah olacak dünyaevi menfaatleri veya zevkleri için Allahın dediklerinden vazgeçme lütfen bu büyük bir günah bunun için namaz kılıp Kuran okumanı öneririm ve şunuda deyip genelde bu bağırsak paraziti yapıp anüs kaşıntısına neden olup bu soruyuda sordurtabiliyor Allahta sana bu sınavı vermiş geçmek senin elinde şurada en fazla 60 yıl yaşarsın ama ahiret sonsuzdur sonsuz için sonluyu değişme

0|1
    2|0
  • Daha zor olur seni tanıyanlar dönüp bakar bence yaşadığın yeride kendin gibi değiştir. Ama iyi düşün cinsiyet değiştirmek kolay gibi gözüksede zor olabilir. Düşüncelerimi söylüyorum bu arada ben değiştirmedim :D

1|0
    0|0
  • Askere gidip geldin mi

0|0
    1|0
  • Saygılı bir çevren varsa çok daha kolay olur. Saçma sapan yorumları yapma haddini kendinde bulanlar olacaktır mutlaka ama iş sende bitiyor.

1|0
    0|0
    • 3ay

Çevremi tamamen değiştireceğim

• bir çeşit bir hastalığa yakalanmış da olabilirsin psikolojik sorunlu da olabilirsin bence tedavi olmaya çalış.. Bu yazdığın şey akıl, mantık işi değil kızım sen manyak mısın? Sevmiyormuş? Nesini sevmiyorsun? Annenden, Babandan olmasın erkek olunca çok mu güzel olacaksın? Özgüven eksikliği yüzünden nelerle uğraşıyorsun yazık sana biraz kendine gel

1|1
    1|0
  • Kararına saygı duyar ailen ama çevren dışlamasın

1|0
    0|0
  • Tabiki zorlanırsın. Sakın yapma. Ve çok günah. Malesef bu senin imtihanın. Ayrıca ilişkiden zevk alamazsın operasyon sonrası

0|0
    2|0
  • İçinde bulunduğun beden de mutlu degilsen tabiki degistir. İnsanlarin laf söylemeye hakki yok senin bedenin senin kararin. Dini açıdan milyon tane safsata yazmislar, cennette arazi satin almak icin ha imtihan ha imtihan , Kardesim inancini bilmiyorum ama bunun nesi günah olabilir? Kendini sen bu bedende yaratmadin ya! Tavsiyem bunu cidden yapacaksan iyi bir psikolog yardimi alip ameliyat süresince ve sonrasında yasayacagin zorlukları sinirlerini en az şekilde yipratarak atlatmak. Dilerim cok mutlu olursun <3

0|0
    0|0
    • 3ay

Her anlamda hazır hissediyorum. Çok teşekkür ederim

• 3ay

Ne demek , her şey gönlünce olur umarim

• Bizim buralarda da vardı öyle bir kız çevresini falan değiştirmedi hala eski çevre ve arkadaslariyla devam ediyor seni destekleyen arkadaşların varsa kaldigin yerden hayatına devam edebilirsin

2|0
    0|0
  • Değiştir derim, kendin için en doğrusu bu olur, çevrendeki insanlar seni kötü etkileyebilir

1|0
    0|0
  • Bu günah yapma derim

0|0
    2|0
  • Hislerinin götürdüğü yere git...

1|0
    0|0
  • Sonrasımda daha zorlanırsın

1|0
    0|0
  • Böyle birşey yapma
    Etrafındakilerin tepkisi için söylemiyorum bunu kimse sana karışamaz ama bu çok günah farkında mısın? Pişman olursun

0|0
    2|0
  • Çevrene bağlı bu. Ön yargılı insanlarla yaşıyorsan çevreni değiştir.

1|0
    0|0
  • Şu üç günlük hayat icin bu Günaha değmez yapma bence

0|0
    2|0
  • çevreni değiştirmelisin

1|0
    0|0
  • Yanliş yoldasin. Bu senin imtihann ola bilir sakin boyle bişey yapma

0|0
    2|0
  • Bence bu süreç tamamlandıktan sonra tüm hayatını değiştir. İşini, yaşadığın yeri, gerekirse arkadaş çevreni (arkadaşlıklarını boz diye demiyorum, yeni insanlarla tanış diye)...

0|0
    0|0
  • Yaşadığın yere bağlı.

0|0
    0|0
  • Doktordan yardim al

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    16
Yükleniyor...