Neden sexist bir toplumuz?

"Insan haklar" inin ön planda oldugu bu devirde, hala kadin - erkek esitliginde takilmak :S Niye kadinlari bu kadar yermeye meyillisiniz?
Amacim politik tartismalara yol acmak degil, herkesin görüslerine saygimiz var...

Neden sexist bir toplumuz?

1|0
3|19

En İyi Erkek Görüşü

• Söyleyeyim...

Çünkü insan hakları, demokrasi, kadın-erkek eşitliği vs. hepsi birer illüzyon. Yalan.

Ortada bir eşitlik falan yok. Hiç bir zaman olmadı. Asla da olmayacak. Bunun açılımları oldukça uzun.

Ben esas başlıktaki soruna cevap vererim: Neden sexist bir toplumuz?

Çünkü Türk insanı, daha çocukluğundan itibaren karşı cinse karşı kışkırtılıyor. Kadınlar erkeklerden kaçınmaları, erkekler de kadınları birer cinsel obje olarak görmeleri konusunda. Vajina bir organ değil namus merkezi, Çük bir organ değil bir iktidar malzemesi olarak öğretiliyor. Seks, sevişmek falan sevgiyle, aşkla, hoşlanmayla falan değil namusla, ahlakla, fşkırtmayla, tecavüzle, günahla aynı cümle içinde kullanılıyor.

Türk insanı baştan sona bu konuda eğitimsiz bırakılıyor ve daha da fazlası kötü eğitiliyor.

Böyle büyüyen bir çocuğa, ergenlikte falan dini, ahlaki gereklilikler ve öğretiler dayatılıyor, çocukluktaki yanlış eğitimin üzerine dini ve politik bir sıva çekiliyor.
    Ama tüm bunlar olurken çocuğun cinsel dürtüleri, ihtiyaçları, evrimsel kodları oldukları yerde duruyorlar. Al sana cahil, deneyimsiz ya da en yanlış deneyimlerden geçmiş canım bir seks manyağı!

Böylece bir kadını s. kmeyle erkekliğini ispat eden, eğer bunu bağırtarak falan yaparsa daha da sert erkek olan, her şeyden tahrik olan, şıklığı, estetiği, nezaketi, sosyal ilişkileri cinsel kodlar ve mesajlar olarak algılayan, kız kardeşini bakire diğer tüm kadınları "patlak" ve "müsait" olarak görmeye meyilli bir malzeme...

Ve neticede tamamen saçma toplumsal dayatmalarla içgüdüleri arasında bocalayan ve bu durumu da eğitimsizliği ile denetleyemeyen korkunç bir kitle...

Bu açıklama yeterli mi?

1|0
    0|0
    • 3ay

Türkiyede yasamiyorum, ama sunu diyebilirim ki bu kadar kadini yeren ve egitim esitligini saglayamayan bir toplum asla demokrasiyi saglayamaz. cocuk yapmayan kadin yarimdir demek nasil bir cehalet? 1843 de young bu laflari düsünürken, 2013 yilinda bu cahillik nedir, okula giden kizlar hakkinda..

• 3ay

Yapacak bir şey yok. Daha da kötüye gideceğiz zaten. BU kadar cahil bir toplumdan başka bir şey beklenemez. Eğitim seviyemizin artacağı da şüpheli. Herkes kendi hayatını güzelleştirmeye çalışıyor işte. Çünkü ülkeyi güzelleştirmek olanaksız artık.

• 3ay

belki bir asir sonra uzay devrini yasarken dünya :)

Erkekler Ne Diyor 18

• Yaradılış olarak Kadın ve Erkek farklı yaratılmıştır. Evet eşit haklara sahibiz ama hiçbir zaman eşit olamayız. Allah bizleri öyle yaratmış. Dışarı çıktığında kadınlardaki özgürlüğü daha rahat görürsün. Giyimlerine kuşamlarına bakarak. Kadınlar özgürce orasını burasını açarak gezmeyi için yaradılmamışlardır. Erkeğine hizmet etsin, çoluk çocuk sahibi olarak hayatlarını devam ettirsin diye. Günümüz kadınları oramız buramız bozuluyor diye çocuk bile yapmak istemiyor. Erkekte kadınına ona göre davranmalı. Onu hiçbir şeyden mahrum ettirmemelidir.

0|0
    0|0
  • kadını yermem
    erkegide yermem..
    eşitlikten bahsediyorsak lütfen hanımlar ben kadınım sıra beklemem ben hanımım otobüste bana yer versinler demesinler
    :)
    centilmenlikle alakası yok eşitlik budur:)

0|0
    0|0
  • Öncelikle burada Tayyip Erdoğana (seni temsil eden adama) hakaret ediyorsun. O konuşmanın gerisini ve ilerisini dinlemelisin ki, sizin yaptığınız haberlerin çoğu uydurma olduğu için bu konuşmanın bile yalan olduğunu düşünüyorum. Kadın erkek hiç bir zaman eşit değildir. Koymuşsunda zaten atatürk orda diyor bak kadını yüceltiyor. Aynı konuşma, farklı yorum. Tayyip Erdoğan o sözü "cennet 'annelerim' ayakları altındadır" ın özetidir. Anne olmak demek bir yücelik demektir. Tarihte nereye bakarsan bak, hiç bir zaman bayan bir peygamber yoktur dinimizde. Tabii bu benim açımdan böyle.

Bu arada Tayyip Erdoğana karşı gelenler güzelce cevaplayabilirmi ;
    Fark ediyorsanız tüm yahudi ve hristiyan ülkeler (hollanda, almanya, fransa, avusturya, belçika tüm avrupa deyim, israil, amerika...) Tayyibe karşı. Daha nasıl bir kanıt istiyorsunuz söyleyebilirmisiniz?
    + Dostunu nasıl bilirsin?
    - Düşman oklarını takip ederim. Hedef kimse, o benim dostumdur...

0|0
    0|0
  • Kadınlar kutsaldırlar.

En nihayetinde Atatürkü de bir kadın doğurmuştur.

Amaaaa Dini bütün bir kadındır kutsal olan kadın.

0|0
    0|0
  • zerre acımıyorum.
    kendilerini ikinci sınıf gören insanların peşinden koşup onları takdir edenler, bu muameleyi hak ediyor.

0|0
    0|0
    • 3ay

dünya kötülük yapandan degil seyirci kalanlar yuzunden tehlikeli bir yerdir :)

• 3ay

o da benim dediğime geliyor maalesef:/

• Su yazilanlarda sadece erkege suc atilmis simdiki kizlar dahalisede kucaga oturma pesinde once kizlar kendine bir baksin

0|2
    0|0
    • 3ay

Hadi ya önce türk erkekleri kendilerini düzeltsin!!!

• 3ay

Bak o dediğinde haklısın bunun gibi dayak yediği halde sevgilisinden eşinden ayrılmayan hemcinslerimden nefret ediyorum! Ama şu da bir gerçekki şiddet gören evli türk kadınları boşansa bile güvende değil. Haberlerde görüyoruz " boşandığı karısını kıskandı, öldürdü " !! Ülkecek kadına değer verilmediği için kadın-erkek normal değiliz. Genel olarak türk erkekleri kısıtlayıcı, şiddete meyilli tipik orta doğu erkekleri gibi. Seks konusuna gelince ülkemizde cinsellik hala tabu olduğundan anormalmiş gibi konuşuluyor. Kaldıki türk erkekleri veren kızlara o... pu , vermeyenlerede kezban gözüyle bakıyor. Genel olarak türk kadını değer görmeyip aşağılanıyor oysaki sorunlu Türk erkekleri!

• 3ay

@_asia_ kadinlar biraz dik dursa keske kadinlar bile erkektir yspar diyosa erkrkler beterini yapar erkeklerin serefsizliklerini kisitlarsan tikanirlar biraz sevgilimin erkeklik ihtiyaci var kadinlarami gitmeli diyen bir zihniyetteki kizdan ne beklersin

• Farklı bakış açıklarına gerek önderimizden gerekse cumhurbaşkanımızdan ki kendisinden nefret ederim. Herkesin kişisel fikirleri ortada'dır. sexist bir toplum olmak veya olmamakta, tamamen kişisel görüşlere kalmıştır.

Referans: M. Kemal Atartürk,
    Refefans: R. T. Erdoğan.

Baka baka su içibelirsiniz.

0|0
    0|0
  • Katıldığım konular var katılmadığım konular var ve şuda var kadınlar tehlikeli varlıklardır ya da çok saf kulanılması kolay varlıklardır bir erkek gibi değiler

0|0
    0|0
  • bilmiyorum bir şey söyleyim mi? bana bir kadın verseydi bu saate kadar ben o kadını köpek kadar sadık ve bir dürüst eş olurdum. ama olmadı niye param evim işim yoktu. ben dul bir hemşire bulum evlenim dedim ama olmadı. kadınlar ne hak ederse onu buluyor ben öyle inanıyorum artık.

0|0
    0|0
  • Kadinlar ezilmeyi kabul ettiginden hatta istediginden

0|0
    0|0
  • kadın ve erkek eşit değildir.. asla olmayacakta.. müslüman isen inanırsın değilsen senin dinin sana benim dinim bana..

0|0
    0|0
  • valla badem bıyıklılar gibi düşünmüyorum ben atatürk gibi düşünüyorum herkes eşittir

0|0
    0|0
  • Sexist = sek s İstanbul mu?

0|0
    0|0
  • Tercih meselesi çok.

0|0
    0|0
  • Dünyanın her yeri aynı biz sadece kendimizi daha net görüyoruz. Sadece bizim toplum değil.

0|0
    0|0
  • kadın erkke esıt olamaz zaten

0|0
    0|0
  • Daha dogrusu neden bu kadar egoistsiniz?

0|0
    0|0
  • Dogru söylemiş eşit degildir kadın erkek

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• adamın içinde p. ştluk varsa istersen burka giy o adam yıne tahrık olur, yıne tahrık olur.(muzaffer ceylan)
    Güçlü devlet çocuk yapmakla olmaz BEYNİ çalıştırmakla olur.(rte)

0|0
    0|0
    • 3ay

(rte) tipik turk dusuncesi, kalite yerine surumden kazanmak istiyor ;)

• Ah bir bilsem sebebini...

0|0
    0|0
  • Atatürk diyorum ve susuyorum ♡♡♡

0|0
    0|0
Yükleniyor...