17 Ağustos 1999 siz neler yaşadınız?

Tam 17 sene oldu Gölcük depremini hatırlayanlar siz o gün neler yaşadınız?

0|2
8|29

En İyi Erkek Görüşü

• Hayatimin en guzel yaziydi, Ayvalik'taydim ve o gune kadar gordugum en guzel kizi sonunda, aksam 9'da kumsalda bulusmaya ikna etmistim, tarih :16 Agustos 1999, aksam 9:00 sulariydi. Neyse bulustuk konustuk, ama bizim is olmadi. Kizin sevgilisi varmis falan. Sonra cocukluk kankalarimla Sarimsakli carsisina gittik, takilmaya ve gece 3'e dogru kucuklugumuzden beri takildigimiz Ali Abi'nin yerine geldik, biraz oturduktan sonra ve birer bira soyledik. Ali Abi o sirada bizi duymamis gibi TV'ye bakiyordu ve "Allah Allah, mic mic mic" diye homurdanip duruyordu. Duymadigini dusunup yanina gittim ve o anda TV'ye bir baktim deprem haber veriliyordu. Hepimiz sok olduk, diger arkadaslarim da geldiler TV'nin basina ve sabaha kadar olan biteni izledik. Berbat bir geceydi.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 28

• O zamanı hatırlamıyorum da, 17 ağustos 2016 da yüreğimde depremler oluyor, sevdiğimin doğum gününü kutlayamadığım için.

1|0
    0|0
  • Ailemle anlatıyor ben tam hatırlamıyorum ozaman 2 yaşındaymışım. Deprem başlar başlamaz ailem hemen uyanmış beni ve ablamı hemen alıp dışarı çıkmışlar arabaya binmişiz babamın dediğine göre arabayla giderken yol halı gibi dalgalanıyordu diyor yanından geçtiğimiz evler tek tek yıkılıyormuş bazı insanlar sokaklarda çıplak bir şekilde kurtulmak için güvenli yerlere çıplak bir şekilde koşuyormuş çığlıklar hiç susmamış deprem bitene kadar deprem bittiğinde çoğu kişi yıkılan evlerine ve çöküntünün altında kalan yakınlarını bulmaya çalışıyormuş herkes heryerden aradığı kişinin ismini sesleniyormuş ölü olarak yakınını bulan kişiler kucağına alarak sokakta koşuşturuyorlarmış ama ne ambulans nede başka birşey onlara yardım için gitmiyormuş herkes çaresizce sadece gözyaşlarını döküyorlarmış babamın annemin anlattıkları sadece bunlar daha fazlasınında olduğunu tahmin ediyorum bir daha böyle birşey olmaz inş.

1|0
    0|0
  • Yazliktaydim.. rahmetli eniştem kalk kalk İstanbul yerle bir olmuş diye uyandırmıştı

1|1
    0|0
  • Gece hepimiz uyuduk.. daha uykuya yeni daliyordum.. bir ugultuyla beraber tum ev hersey sallanmaya basladiginda kiyamet koptu zannettim.. biz disariya cikana kadar hersey olup bitmisti.. heryer toz duman.. savas ciksa oyle olmazdi.. adapazari yerle bir... cirilciplak cikanlar mi dersiniz.. yorganla cikanmi.. herkes sokakta cigliklar kullaklarimizi cinlatiyordu.. insan kendi canini kurtarmaktan.. annesini babasini unutmustu..3-5 dkka gecti herkes ailelerini aramaya basladi... komsumuz olan 6 katli apartmani 2 kat olarak gordugumde durumun ciddiyetini anlamistim... tam anlamiyla ADAPAZARI yerle bir olmustu... allah kimseye gostermesin bir daha o gunleri.

1|0
    0|0
    • 3ay

Ooof çok fena :(

• 3ay

Topluca o sekilde gömülüyordu. Tvlerde 17 bin diyolarda.. en az 40 bin insan öldü en az..

• 3ay

Dehşet :((

• 17 sene geçmiş vay be. Daha dün gibi hatırlıyorum. Duvarlardan gelen çatır çutur sesler unutulacak gibi değil...

1|0
    0|0
    • 3ay

Çok geçmiş olsun

• 3ay

Teşekkürler. Ayrıca benim yaşadığım deneyimi çok az insan yaşamıştır. Deprem esnasında balkonda uyuyordum. Binaların sallanmasını gözlerimle gördüm.

• sabah bir uyandım felaket...

1|0
    0|0
  • 1 gun önce istanbuldan taşınmıştık

1|0
    0|0
  • Dışarı çıkıp yardım ettik, sokaklarda gezdik

1|0
    0|0
  • bisi yasamadım

1|0
    0|0
  • Saniyelerce sallanan bir yatak. Tepemde ki kiremit sesleri, Çığlıklar, bağrışmalar... Bir daha yaşamak istemiyorum. Çok korkunçtu

1|0
    0|0
  • Antalyadaydım ben o zmanalar baya üzülmüştük o kadar kayıp

1|0
    0|0
  • 9 yaşındaydım günlerce dışarıda uyuduk ..

1|0
    0|0
  • Şükür ist. da değildim
    O gün

1|0
    0|0
  • Bakirkoyde yakalanmistim

1|0
    0|0
    • 3ay

Kötü bir gündü

• 3ay

5 6 yaşlarındaydım Ankara da 6 katlı bir apartmanda en altta oturuyoduk o akşam apartmana bir gelin gelmişti kapının önundeki sesler kesildi bizde uyuduk gece bir anda ranzanın sallanmasına uyandım kapılar vuruyodu lambaya baktım sallanıyodu o anda annem geldi hepimizi alıp korkuyla dışarı çıkardı. Tüm apartman dışardaydı eve giremedik korkudan. Dışarda yattık babam da bişey olmaz diye girip evde yatmıştı.

• 3ay

Allah bir daha göstermesin.6 yaşında bir Kız için asla kelimelerle anlatilamayacak kadar kötü bir olay😦

• Hayal olarak hatırlıyorum. Sesimi duyan var mı hala kulaklarımda

1|1
    0|0
  • Bir uyumusuz ki. Sabah bakdik millet disarda

1|0
    0|0
  • Hatırlıyorum...

1|0
    0|0
  • O Günü çok iyi hatırlıyorum sünnet olmuştum 17 ağustosta

1|0
    0|0
  • tekirdağda yazlıktaydım. basit birşey gibi geldi ama sonrasını gördük malesef

1|0
    0|0
  • yurtydışındaydım tv den öğrendim akrabaları aramakla meşgul oldum

1|0
    0|0
  • 2 yasindaydim yalova daydık ben uyuyormusum beni evde unutmuslar

1|0
    0|0
  • 3 yaşindaydim hatirlamiyorum

1|0
    0|0
  • ben orada değildim ama orada bir akrabam vefat etti

1|0
    0|0
  • 2 yaşındaydım bişi hatırlamıyorum

1|0
    0|0
  • askerdeydim elim kolum bağlı olayları tvde seyrettim

1|0
    0|0
  • O zaman 1 yaşındaydım bişe hatırlamıyorum.

1|0
    0|0
  • daha 2 yasinda bir cocuktum, bisey hatirlamiyorum.

1|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 7

Yükleniyor...