İnsanların birbirini sevmek istememesi neden?

Sevelim abi birbirimizi. Sevelim yani. Biz birbirimizi niye sevmiyoruz abi? He? Yani bunun, bunun maliyeti de yok abi. Bu bedava bir şey yani. Böyle duruyorsun… Bakıyorsun… Oluyor yani… Bu kadar.

8|1
137|82

En İyi Kız Görüşü

• Kiskanclik cekememezlik inatcilik kendinj ustun görmek cok bilmislik iste buyuzden insanlar birbirlerini sevmiyolar kendini ondan yuksek görüyoruz temiz goruyo

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 136

• Olmuyor Azizim.
    Mezhepler farklı
    Irklar farklı
    Dinler farklı
    Kitaplar farklı
    Diller farklı
    Sevgi nasıl olsun
    Olmuyor Azizim olmuyor
    Saygı yok
    Hoşgörü yok
    Anlayış yok
    Empati yok
    Sevgi nasıl olsun
    Olmuyor azizim olmuyor
    Para yok
    Pul yok
    Paylaşım yok
    Şartlar yok
    Sevgi nasıl olsun
    Olmuyor azizim olmuyor.

İnsan doğduğunda hiç birini seçmez, bir çocuk doğduğu ilk anda çıplaktır giyindirmekle başlar dünyanin değistirme çabası ve renkle devam eder cinsiyetçi bir biçimde biraz dillenmeye basladı mı hakimiyet baskısı gelir ve o çocuğa sen busun, bucusun, buncusun diye o büyük ve kirli eller parmaklarını salladı. O günden sonra hiçbir şey eskisi gibi olmadı , olamadı azizim olamadı. Bütün bir dünyanın yükü bindiği çocuğun omuzlarına sonrası böyle gençlik, böyle yetişkinlik sonra saçlara aklar düştü. Ölüme beş kala sevgi kapıyı çaldı...
    Ve son bir şiirle bitiriyorum çok severim.

Sevgileri yarınlara bıraktınız
    Çekingen, tutuk, saygılı.
    Bütün yakınlarınız
    Sizi yanlış tanıdı.
    Bitmeyen işler yüzünden
    (siz böyle olsun istemezdiniz)
    Bir bakış bile yeterken anlatmaya her şeyi
    Kalbinizi dolduran duygular
    Kalbinizde kaldı.
    Siz geniş zamanlar umuyordunuz
    Çirkindi dar vakitlerde bir sevgiyi söylemek.
    Yılların telaşlarda bu kadar çabuk
    Geçeceği aklımıza gelmezdi.
    Gizli bahçenizde
    Açan çiçekler vardı;
    Gecelerde ve yalnız.
    Vermeye az buldunuz
    Yahut vaktiniz olmadı.

0|2
    0|0
  • Ben herkesi severim ☺.
    #yaşasinyayburcu

2|4
    0|1
  • İki insan arasindaki ozel sevgiden bahs ediyosak o kadar kolay degil. Ama genel olarak evet, insanlar bir birini sevmekte aciz. Samimiyetsizlik, kiskanclik, kendi menfaatini dusunme, hileler, oyunlar ve s ve s. Butun bunlarin yerine sicak bir gulumseme hediye ede bilirler mesela. Cok daha kolay ve huzur verici.

0|1
    0|0
  • Çok geç kalmış olsam da şu an damarıma bastın yazacağım bunları.. Çünkü sevmek için her kesin bir kriteri var içinde hem de herkesin arkadaş bile seçerken bile kriter arıyor insanlar sevmek için uğraşılmaz sadece sevilir oysaki ama kalpler temiz değil.. sevmeyi bilmeyenler nadir sevmeyi bilenlerle karşılaşıp onları da hayattan bezdirdikleri için genel olarak sevemiyoruz işte..

0|2
    0|0
  • Lanet olası egoları ve ön yargıları yüzünden

1|1
    0|0
  • Bir gun bu ulkede menfeaat duygusu kalmaz ise o zaman herkes kendini karsiliksiz sever bence.

1|1
    0|0
  • Ayrım yapılıyor olması , böyle birşey olmasaydı herşey daha güzel olurdu

3|2
    0|0

• Aslında bütün sorunlarımızın nedeni sevgisizlik...
    Hiç bir maliyeti olmadığı halde neden sevemiyoruz.
    Hayatta dusturumuz mevlananın dediği gibi
    "Yaratılanı severim Yaratandan ötürü " ilkesi olmalı diye düşünüyorum.

0|1
    0|0
  • Keşke bütün duygularımıza karşılık alabilseydik...

0|2
    0|0
  • Sevmem insan

1|2
    0|0
  • Bizler insanoğlu olarak her ne kadar seversek sevelim yanlış zaman yanlış insan oluyo bazen ve artık sevmek yük gibi geliyor insanın kalbi yoruluyor ama tabikide sevmek sevilmek güzel. size katılıyorum herkesin doğru insanlarla karşılaşması dilegiyle

0|1
    0|0
  • Belki de sevmeyi haketmeyenlerle karşılaşmışlardır. Ondan sevmiyorlardır. Bu da farklı bir bakış açısı tabii.

0|1
    0|0
  • Bu en son yediği ottan ölen Ada'm değil mi filmini izlemiştim.

0|1
    0|0
  • Çünkü egolarımız var.:)

0|2
    0|0
  • Cidden ya herkes birbirinden nefret ediyor 😂

0|1
    1|0
  • Şey de çok tuhaf sen birini seviyosun o başkasını başkası seni 😂😂😂 Ha bir de şey var mesela birini seviyosun o da seni seviyor ama başkası senden daha iyi özelliklere sahip diye başkasına gidiyor. Poff 😔 Ölcez zaten hepimiz bu üzüntü niyee

0|1
    0|0
  • Ay ne güzel demişsiniz, kesinlikle katılıyorum <3

0|1
    0|0
  • Bedava olup da çok değerli olan şeyler; sevmek, sarılmak, öpüşmek, konuşmak, dinlemek vb. Ama insanlar bunları hak etmiyor :D

0|1
    0|0
  • Yorulduk

0|1
    0|0
  • kibir denen şey varya herseyin icine sicciyor

0|1
    0|0
  • Bugün sevgi pıtırcığı mı oldun 😂

0|1
    0|0
  • Üzüyorlar o yüzden sevmeye korkuyoruz

0|1
    0|0
  • Ben severim.

0|1
    0|0
  • severim

0|1
    0|0
  • Sevilmeyecek insanlar var. Misal babam.. Kendi evladının bile acımadan kafasını yarmış bir şahıstır kendisi.

1|1
    0|0
  • Sevenin değeri bilinmediği bir zamanda yaşıyoruz. İnsan sevmekten korkuyo.

0|2
    0|0
  • Senin sevdiğin seni sevmiyor seni seveni sen sevmiyorsun sen yalnız kalıyorsun sevgi istiyorsun onun çıkarı oluyor sevgiymiş gibi yapıyor. Sevgi sevgi değil sen sen değilsin kısaca sevmek acıtır

0|1
    0|0
  • Tamam abi tamam abi sakin ol 😂 bir cümlede kaç kez abi dedin 😂

0|1
    1|0
  • Sevgi pıtırcığı

0|1
    0|0
  • Ne seviyorum. ne sevmiyorum 😏😏

1|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    106

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 81

• İnsanlar. insan olmadigi için sevmiyorum. Kişiliksiz karaktersiz. Vijdansiz. Say say bitmez. İnsan sevmem bu yüzden. İnsan dedim ama k bakmayin başka tabirler kullanmayayim.

İnsan oğlu birçok şey basardi. Tip ta olsun. Teknoloji olsun. Herşeyi hemen hemen. Ama insan olmayi başaramadı

0|1
    0|0
  • Bedavada sevdikte ne oldu be usta aşık olduk peşinden koştukta ne oldu onlar başkalarıyla mutlu biz mutsuz en azından mutlu olmalarını isterdik o oldu mutlular sevmemek en iyisi mutsuz olmuyorsun en azından sonunda

0|1
    0|0
  • Bro ben genel olarak her canlıyı severim ama az ama çok. Ama kimisi de var ki evlat olsa sevilmez ya.. Boşver uzaktan sevelim birbirimizi biz :) ben gibi doğayı sev, dağı taşı denizi sev, ayıyı sincabı tavşanı kurbağayı sev. insanı da sev ama uzaktan sev ki kafan rahat olsun :)

0|1
    0|0
  • Manyaklar işte.

0|1
    0|0
  • Abazalar yüzünden. Psikopatlar yüzünden. Ruh hastaları yüzünden...
    Kız birine aşık olma modunda , barzonun teki çıkıp kızı bulyo , peşine düşüyo , rahatsız ediyo , dik dik bakıyo , sapıkça hareketler yapıyo , kızı tehdit ediyo (sosyal medyadan) bilmem ne... Böyle ülkede bu kız sorarım sana başka birini nasıl sevmeye CESARET edebilsin?

0|1
    0|0
  • Sevilmek için birbirine yalvarıyor insan
    Çağa bak be

0|1
    0|0
  • Seveni Z1kiyolar ondan kanks

0|1
    0|0
  • sevelimde..
    sevmeninde ya etkileri var hayat böyl e işte

0|1
    0|0
  • Eski samimiyet kalmamış insanlarda.. hayat standartı yükseldikçe, insanların arasında ki muhabbet yok olmaya başladı. Bende bu durumdan hoşnut değilim..

0|1
    0|0
  • birbirimize saygımız yok. hep birlik olsak birbirimizi sevsek ne kadar güzel olucak aslında herşey. farklı düşünceli olanlara katlanamıyoruz onlarla alay edip eleştiriyoruz aşağılıyoruz. katlanamıyoruz. hepsi bundan kaynaklanıyor. aslında herkes birbirini sevince eleştirmeyince kendi açımızdan çok olumlu mutlu bir hayatımız olucak ama yapmıyoruz keşke yapsak

0|1
    0|0
  • Kendilerini sevmedikleri, kendilerini sevgiye değerli görmedikleri için.
    Bu arada film muhteşeşemdi :) hikayemi yansıtıyor.

0|1
    0|0
  • o arkadaki tren mi otobüs mü

0|1
    0|0
  • Çıkarlarımızın önüne insanlığımızı koyabildiğimiz gün olur senin dediğin. O güne kadar bu sadece bir hayal.

0|1
    0|0
  • Yaradanı sevmen gerektiği ile alakalı diğer sevdiklerin kalbine inen perde bilimsel olarakta sevmek beyinde mutluluk hormonu salgılatıyor

0|1
    0|0
  • kolundan tutup , sorunun önüne atasım geldi onu !!!

1|1
    0|0
  • Seviyoruz kardeş

0|1
    0|0
  • sevilecek kimse yok

0|1
    0|0
  • Seversek ayrılırız sevmeyelim ki boş yere acı çekmeyelim

0|1
    0|0
  • Çünkü benciliz, kendimizi sevmekten başkalarına vakit ayırmıyoruz.

0|1
    0|0
  • sevmek istiyoruz ama anlatamaiyoruz bence seven söylesin dinleyen de anlasın yani artık böyle olmuyor :)

0|1
    0|0
  • Sevilecek kimse yok be anam hepsi göt, büyük göt nicki minaj götu. Tüm götlere selam olsun
    Yaşasın halkların götü

0|1
    0|0
  • Neden sevmiyorsun biliyor musun çünkü karşındaki senin gibi sevmiyor sevemiyor bir sürü sebepteb ötürü geçmişinde yaşadıkları olsun çıkarları olsun olmuyor seni sevmiyor başkasına gidiyor sonra da sen kimseyi sevmek istemiyorsun çünkü korkuyorsun.

0|1
    0|0
  • Güven duymuyor kimse kimseye... güven dondurma gibidir. Soğuk dağları eritir. lakin guvensizlikte erimis dondurma gibidir eline yuzune bulasirda toplu durmaz kulahtan akar gider...

0|1
    0|0
  • saçma sapan bir ego duygusu millet kendine aşık birde üzerine kıskançlık fitne hasetcilik çabası ve çağın en büyük manevi hastalığı güzel olan birşeye güzel deme cesaretini göstermemek vesselam...

0|1
    0|0
  • Kim kimi s2er mantığı oldukça hiç kimse bir birini sevmez

0|1
    0|0
  • İnsanlara guven olmuyoda ondan

0|1
    0|0
  • bu elemanda mok yoluna gitti hiç değilse mutluydu

0|1
    0|0
  • Önyargı ve adaletsiz bir dünya kimse üstüne düşen görevi yapmıyor

0|1
    0|0
  • Hayat acımasız

0|1
    0|0
  • insanlar neden birbirini sevmek istememesini kim anlamış ki?
    @Adı_Aylin bak belki biliyordur cevabını

0|1
    1|0
  • Erkekler Devam
    51

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...