Dualarima neden cevap gelmiyor Allah beni sevmiyor mu diye düşünmeye başladım?

Yani 7 aydır işsizim arkadaşlarım is buldu ben okadar dua ettim gorusmelere gittim yok yok yok. . Mutlu bir evlilik yapiyim tez zamanda diyorum sürekli dua ediyorum hayatımda hiç bir tık yok. Aileme parazit gibi yaşıyorum ya.. bıktım artık. 😔

1|0
11|26

En İyi Erkek Görüşü

• Ona kusur bulacağına önce kendini kontrol et... İs arama yontemini değiştirmen gerekebilir... Arabayı geri vitese takip öne gitmek için dua etmeye benzemesin halin ve senden daha beter olanları düşün sadece kendi yakin çevrene bakma. Erkek olup evli olduğu halde işsiz olan adamlar var...

0|1
    0|0
    • 3ay

Bunlari düşünerek avutuyorum kendimi zaten

En İyi Kız Görüşü

• Sen dua et kardeşim gene et hayırlı değilmişki olmamış allahın bir bildiği var belki şimdi bir işe girsen kim bilir gün içinde başına ne gelecek allah bir kapıyı kapatırsa birini açar hemde en güzelinden açar sen sabretmeye devam et hep hayırlısıyla iste allahtan bak gör

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• Allah once senin emek vermeni bekliyor olabilir. Ya da aza tamah etmeni falan. Belki gercek dunyada yanlislar yapiyosundur once onlari duzeltmelisin dualarinin kabul olmasi icin

0|0
    0|0
    • 3ay

Ya ne insanlar ne yerlerde ben birçok insan göre namuslu ve dürüst yaşıyorum ibadetlerimde sıkıntı olsada neden yani hala ya

• 3ay

Oyle bir seviyeye yukselt kendini, sen arama aranan ol. Bence bunun icin hicbir eksigin yok

• 3ay

Hersey torpil olmuş. ..

• Çocukken her akşam yatmadan önce ve aklıma geldiği her an Tanrı'ya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim. Bir gün Tanrı'nın çalışma tarzının bu olmadığını anladım. Ertesi gün gittim kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam yatmadan önce Tanrı'ya günahlarımı affetmesi için dua ettim.

Al Capone

0|0
    0|0
  • Allah olsa duan kabul olur , şimdi yazarlar önce tevekkül , ulan ders çalışdıktan sonra , zaten işe gircem ben ozman Allahın burda ne etkisi var :) Allaha bel bağlama üzülürsün yok çünkü , git fırsat ara , fırsatlrı en iyi şekilde değerlendir , dersini çalış dua ederek vakit kaybetme hiç :)

0|0
    0|0
  • Ayni sorunun cevabini ben gecen ogrendim.
    Gecen evde oturuyorum elimde telefon var, birden gozum tv ye takildi kim acti nasil acildi bilmiyorum o kanal, ben acmadim yani, dua ile ilgili bir konu konusuluyorr biraz kulak verdim. Etmeyi bilmiyormusum dua. Oyke kuru kuru ver Allahim ver demekle olmuyormus. En onemlisi duanin makbul olmasi icin namaz kilinmasi gerekiyormus..

0|0
    0|0
    • 3ay

Ya namaz tam kilamasamda kılmaya calisiyorum fakat bir çok namaz kilmayan insanın duaları kabul oluyor en güzel yerlerde. .. anlamadim gitti isyan etmek istemiyorum ama sabrim kalmadı artik

• İmtihar diyorum ya. bulursun elbet

0|0
    0|0
  • Dua ediceksiniz aynı zamanda arıyacaksın sürekli 2 tane 5 tane yere gitmekle olmaz gerekirse 100 yere gidiceksiniz...

0|0
    0|0
  • çok saçmalımışsın gerçekten

0|1
    1|1
  • Bende eskiden senin gibi düşünüyordum lakin dualarımın kabul oldugunu istedigim şey olmadıgında anladım sen Allah'tan ne istersen iste o senin için en hayırlısını verir

0|0
    0|0
    • 3ay

Ben hep hayırlısı diyorum ama daha hic bisey verilmedi

• Sen dua etmeye devam et.

0|0
    0|0
  • Allah kulunun duasını kabul eder istediğini verir. Bekle der iyisini verir. Sabret der en iyisini verir. Bu görüşteyim bende

0|0
    0|0
    • 3ay

Sabrediyoruz bakalim daha kaç yil bekliycem. .. Gençliğim geciyor

• 3ay

Guzeel.. afferin inşallah hayırlı bir eş le de evlenirsinn

• 3ay

Amin amin teşekkür ederim

• Hayırlısı değil o yüzden

0|0
    0|0
  • sabret isyan etme asla

0|0
    0|0
  • öyle düşünme

0|0
    0|0
  • Allaha şirk koşmıcaksın iyi olucaksın namaz kılıcaksın ibadet ediceksin yetim doyurucaksın zekat vericeksin hiçbir olmadan dua kabul olmaz

0|0
    0|0
    • 3ay

Ya ne insanlar ne hayatlarda allah askina bir bizmi gunahkariz

• 3ay

Sapmis çok ınsan var istedikleri zaman Istedikleri oluyor

• 3ay

zina etmiş içki içmiş birisi şirke koşmuyor dikkatini ceksin

• Belki de senin için en iyisi olacağı için sabretmelisin isyan etmemelisin dua etmeye devam et karşılığını emin ol alacaksın

0|0
    0|0
  • ALLAH tez zamanda hayırlı kısmetler nasip etsin.

0|0
    0|0
  • Olur gider

0|0
    0|0
  • bende yıllardır ediyorum ama sitem etmiyorum sabır et... dua ve sabır sonrası selamet...

0|0
    0|0
  • Allah yok kardeşim

1|0
    0|0
  • Valla çok haklısın. benimde bazı sorunlarım var bir türlü bişey olmadı. Cezalıyız sanki

0|0
    0|0
    • 3ay

Hayırlısı artık. Ne gelirse Allahtan

• 3ay

:( benim erkek versionumsun

• 3ay

Haha :) hayırlısı artık

• dualar hiçbir zaman geri çevrilmez sadece sabret

0|0
    0|0
    • 3ay

Inşallah hayırlısı bakalım artık biliyorum bunu ana şeytan durtuyor işte

• Allah'ü Teala sınar kardeşim bazen insanları.

0|0
    0|0
  • böyle isyan etme öncelikle

0|0
    0|0
  • Ben geldim evlen benimle 😁 duaların kabul oldu

0|0
    0|0
  • bence olmadığından dolayı cevap da gelmiyor :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• 1|2
    0|0
    • 3ay

Hep bir umutsuzluk ve kaygı icindeyim :(

• Aynı durumdayım seninle. Kac yasindaisn? Ben hiç bir zaman evliliği kurtuluş gbi gormedim. Aynı b... n laciverti tabiri caizse. Cunku yine bir insana bağlı kalmış olacaksın.

0|0
    0|0
  • Bu senin dünyadaki sınavın olabilir. Allah bütün kullarını sever.

0|1
    0|0
    • 3ay

Hep böyle mi olacak:(

• 3ay

Her sabrın sonun selamet vardır güzel kardeşim. Sıkma canını. Kul yandım demezse Allah yettim demezmiş. Aç ellerini et duanı. Allah seni duyar 😊

• 3ay

Teşekkür ederim insallah dediğin gibi olur :(

• Dua ediyorsunuz. Sonra Allah' siniyorsunuz acaba olacak mı diye.. haşa. en büyük yanlış bu. Dua ederken insallah olur diye değil, olacak Rabbim kabul buyuracak biliyorum inşallah diye edin.

0|0
    0|0
  • Allah herkesi sever, cunki o bizi yaratti, daha cok dua et ve daha cok cabala, icten tum kalbinle, Allahim kabul olmuycak duaya amin detirtmez

0|1
    0|0
  • Sınanıyorsun. Ne olursa olsun sabret. Hakkında hayırlısı olsun🙏🏻

0|0
    0|0
  • Allah yok, ondandir

0|0
    0|1
  • sakın pes etme hayırlısını iste kafana gore isteme

0|0
    0|0
    • 3ay