İstanbul'da yaşayanlar çok şanslı değil mi?

Görmek gezmek istediğim tek şehir.
İnşallah birgün nasip olur.

Boğaz, Kız kulesi, Sultanahmet, Ayasofya, Kapalı çarşı, Yerebatan sarnıcı, İstiklal vs vs

Say say bitmez.

Ulaşım seçeneği de çok.
Dolmuş, otobüs, taxı, metro, metrobüs, tramvay, vapur, İDO gibi gibi

2|0
29|61

En İyi Erkek Görüşü

• Bence önce galata kulesine çıkmalısın. Hatta kulenin tam yanında acık masa sandalye var tam yanında otur bir cay kahve falan ic. Buram buram tarih kokuyor. Ardından eminonunde bir balık ekmek al. Sahilde otur keyfini cıkar martıları izle. Sonra gülhane parkına git ulu uluagaclar var her biri baya yasli heybetli. Yukarısımda cardaklar var orada da oturabilirsin. Ardından Istiklal caddesinden tura bir başla zaten istemesen bile heryeri gezeceksin. Fransız sokagını unutma :)

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• sadece sevdiğim yerlere gittiğim zaman şanslı görüyorum kendimi taksim, galata, eminönü, sultanahmet gibi. onun dışında İstanbul'da yaşanmaz. ee her günde gezmeye gidemeyecegine göre ☺

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 60

• Birşey derdim ama... Ölüler dirileri her gün helva yiyorlar zannedermiş ya senin kide o hesap. Şimdi sana üşenmeden istanbulun bir gayya kuyusu olduğunu anlatacağım.
    Bu gezip görmek istediğin yerler güzel yerler ama inan bana yıllarca İstanbul'da yaşayıp 1 tanesini bile görmeyenler var... Ve inan tv den gördüğün kadar güzel görülmüyorlar yere batan hariç ne zaman huzur arasam giderim...
    Ulaşım seçeneği evet çok fazla ama kullana bilirsen Trafik dolayısı ile Taksi dolmuş otobüs onları geçeceksin. Metro Marmaray ve Metrobüs de yer bulabilirsen binersin özellikle iş çıkış saatlerinde Deniz yolu güzeldir ama seni istediğin her yere götürmez...
    Gel gelelim insanlarına her an herşey gelebilir başına bu güzel şehirde. Kart postalı güzeldir istanbulun içine girdiğinde cehennemden farksızdır çünkü istanbulu koca bir köy haline getirdiler...

1|0
    0|0
  • ne alaka bizede diyolarki deniz olmayan yerde nası yaşıyosunuz :)
    Biz balıkmıyız ki deniz olan yerde yaşayalım :D

1|0
    0|0
  • Dışı seni içi beni yakar. İstanbul çok güze şehir lafım yok. Gezmek için kesinlikle gelinmesi lazım ama yaşamak mı aman aman çok gereksiz zor bir yer.30 dakika gidebildiğin yeri 3 saat gidemediğinde Boğaz eskisi gibi güzel gelmiyor gözüne :)

1|0
    0|0
  • Neresi şanslı 1 2 yıl sonra terkedicem bu şehri tek hayalim bu çok insan var çok suriyeli var nefes bile alamıyorsun artık

3|0
    1|0
  • Şanslı değiller.

2|0
    0|0
  • Hiç sanmıyorum. Sadece gezilecek şehir.

2|0
    0|0
  • Uzaktan davulum sesi hos gelir miydi o atasonzu neydi

3|0
    0|0
    • 3ay

uzaktan davulun sesi hoş gelir :)) gezmek için güzel doğru ama trafik için aynı şeyleri söyleyemem arkadaşın saydığı yerleri bir kısmını pazar günü önünden geçtim sultanahmet, yerebatın sarnıcı, ayasofya, kapalı çarşı, gülhane yürümeyi tercih ederim mümkünse...

• 3ay

toplu taşıma olmasa zaten dışarıya adım bile atılmaz metro sayesinde istediğim yere gidebiliyorum araç trafiğine mümkünse girmeyelim :)))

• 3ay

@POYRAZ_32 kesinlikle metro disindakilerde cekilmez zaten

• ne şanslısı bea

1|0
    0|0
  • Ooohh sultanahmet dedinde gidemde bir köfte yiyem orda:/

2|0
    0|0
  • Boğaz Trafik Kız kulesi yine trafik sultanahmet gene trafik Ayasoyya yine trafik kapalı çarşı ahanda yine trafik yerebatan sarnıcı gene trafik istiklal caddesi ala gene trafik arabaların gürültüsü eksozlardan çıkan zehirligazlar ve klakson seslerinden başka ne duydun gördün? hiçbirşey yorulduğunda cabası git kardeşim doğaya çayırlara çimenlere insan yok trafik yok eksoz gazı yok oooohhh misss

1|0
    1|0
  • Dışarıdakiler için hayal bir şehir olsa da yaşanlar için pek değildir. Yoldan çevirip sorsan çoğu kişi çoğu yere gitmemiştir veya çocukluğunda gitmiştir.

1|0
    0|0
  • 1|0
    0|0
  • Katılmıyorum

1|1
    0|0
  • güzel şehir ama o trafik çekilmiyor.

yaşanmaz.

1|0
    0|0
  • Aynen öyle istediğine gidiyorum kıskan

1|0
    0|0
  • Evet çok şanslı hep ist denk geliyor😂 Nalet olsun 😂

2|0
    0|0
  • Gelde gör nasılmış

1|0
    0|0
  • Bağcılar'a da bekleriz.

1|0
    0|0
  • yaw iste bnde cok istiyorum dogru duzgun bir deniz sahili bile gormedim. iste guzellikler yoksa degerlidir

1|0
    0|0
  • biraz

1|0
    0|0
  • Evet

1|0
    1|0
  • Ulaşımda Havasız İnsan Sahasını unuttun.

1|0
    0|0
  • Yaaa acaip şanslıyız :)

1|0
    0|0
  • Güzeldir buralar, eşsizdir

1|0
    0|0
  • İstanbul'da bir tek Arenayı seviyorum. Onun disinda Ankaraya tercih etmem.

1|0
    0|0
  • Çok şanslı...

1|0
    0|0
  • bıkarsınn

1|0
    0|0
  • İstanbul'da yaşamayanlar çok meraklı buraya zaten bir şeye benzemiyor burası

2|0
    0|0
  • Şansmı :))

Bakıyorsun bir müddet sonra :))

0|0
    1|0
  • İstanbul gezilecek şehir, yaşanacak değil.

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    30

Kızlar Ne Diyor 28

• Istanbullu olmasamda akrabam fazla olmasada mutlaka her 2 senede bir gidiyorum. Çok guzel ozel İstanbul ❤️

2|0
    0|0
  • Gezmek için güzel, yaşamak için kötü bir şehir. Senelerdir kurtulmaya çalışıp başaramadığım şehir. Umarım nasip olur gezmek tabi.

1|0
    0|0
  • İstanbuldayım.
    Da memleketimin gözünü seveyim.
    Hemen evime dönmek istiyorum.
    Evet saydığın yerlerin hepsi güzel ama Sarnıç hariç her yerde sadece gösteriş meraklısı insanlar var.
    Çok yorucu ve kasvetli bir şehir.

Umarım bir gün görursun ☺

1|0
    0|0
  • Evet çok sanslıyiz 😂
    Iki gün önce boğaz manzaralı bir yerdeydim harika oluyor 👍

1|0
    0|0
  • Kalabalik haricinde guzel sehir gibi duruyo evet

1|0
    0|0
  • Pek degil

1|0
    0|0
  • Yaşamak istemem gezmek için gayet iyi bir yer ama😊😊

1|0
    0|0
  • Bence de.. Ama çok kalabalık ya ben yaşayamam herhalde :S

1|0
    0|0
  • Ben de öyle derdim

1|0
    0|0
  • Şanslı

1|0
    0|0
  • kalabalık ve trafık harıc gezilecek yer normalde kalabalık sehir zaten ustune surıyelılerde gelince aman aman her yer tıklım tıklım nefes alınmıyo artık allahtan sakin bir yerde yasıyorum Beykoz'a da bekleriz seni

2|0
    0|0
  • Bence değil İstanbul 3 gün gezilip dönmelik bir yer eyer güzel hatırlamak istiyosan. Ulaşım seçenekleri dediğin de uzun mesafe gidenler de nefes bile alamiyosun kalabalikdan, oturarak gittiklerin de kısa mesafe ve her semtte yok

1|0
    0|0
  • Maddi durumun iyiyse tabii.

1|0
    0|0
  • ama hayat pahali asgeri ücretle çalısan biri asla yaşayamaz İstanbul'da.

1|0
    0|0
  • sadece gezmek için güzel yer yaşamak için değil

1|0
    0|0
  • İstanbul<3

2|0
    0|0
  • Yaşamak icin güzel değil ancak gezmek için güzel

1|0
    0|0
  • Hayalimin Şehri inşallah bir gün yasamak kısmet olur

2|0
    0|0
  • Maliyet acisindan iyi degil

1|0
    0|0
  • İstanbul kadar bktan bir şehir yok. Bir türlü sevemedim.

1|0
    1|0
  • Kargaşadan, gürültüden başka bir yer değil.

1|0
    1|0
  • dışarıdan öyle gözüküyor dimi? çok yanılıyorsunuz :)

1|0
    1|0
  • Bence o kadarda değil

1|0
    0|0
  • Bende İstanbul dan kaçtım

1|0
    0|0
  • İstanbul gerçekten çok güzel özellikle geceleri

1|0
    0|0
  • bağcılarda değilse evet :D