Sizce inanç insanin ne kadar mutlu olmasini sağlayabilir?

Dünyada bir sürü inanış var. Her toplum bir varlığa inanıyor. Sizce gerçekten insan umut ederek ve yaptığı iyiliklerin onunla beraber geleceğini düşünerek mutlu ve huzurlu bır şekilde ömrünü sürdürebilir mi?

0|0
2|11

En İyi Erkek Görüşü

• Huzura başka türlü kavuşulacağını düşünmüyorum..

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• İnsan nasıl yaşarsa öyle ölür buna inanıyorum ben. Yani Allah'a olan kalpten inanç ile yaşam tarzın. Kimse ibadetlerini yapamıyor olabilir ama kalp güzelliği olan insan bence mutlu bir şekilde ömür sürdürür.

1|0
    0|0
    • 3ay

Bence kalp güzelliği olan eğer bir çaba sarfetmiyorsa bunun ona pek de faydasi yoktur. Çünkü gerçekten inanıyorsa çaba göstermeli.

• 3ay

Yani bu içtenlik onu ibadete götürmeli , goturebilmeli

• 3ay

Tabi kide gösteriş olarak yapilan ibadetin kisiye hiçbir faydasi yoktur. Once kalbi ile tasdik etmeli ve daha sonra bunun gerekliliklerini Allah a duyduğu derin saygidan dolayı imani ile zorluk çekmeden yapabilmeli.

Erkekler Ne Diyor 10

• Evet deyip kısa kesiyorum.

1|0
    0|0
  • Ben az önce yatsıyı kıldım ve dua ederken istemsiz aşırı mutluydum saatlerce Allah ile konuşmak istedim çok mutluydum çok güzeldi

1|0
    0|0
  • Fazlasıyla only islam ☝🏽️

1|0
    0|0
  • İnandığının farkında olduğu kadarıyla

1|0
    0|0
    • 3ay

Tamamen aydinlatici :-)

• 3ay

@SoCold Hayırlısı diyelim o zaman çünkü benim için iste yap yaşattıkların gibi sözler düşünceler İle Mutlu olamıyorum :). Yanlış anlama eleştirim katiyen sana değil dostum ve sen gerçekten böyle mutluysan tebrik ederim. çunku ben ne yazık ki olamıyorum.

• 3ay

@SoCold Evet hayırlısı olsun bilemiyorum işte bazen çok düşünmemek lazım ne biliyim. olursun inşallah.

• Bak sevebilmen için önce tanıman lazım. Ve sevgi mutlulugun anahtarıdır. ;)

1|0
    0|0
  • Neye inandığına bağlı.

1|0
    0|0
    • 3ay

Tamam. Örneğin Müslümanlık. Allah a inanan bir kişi?

• 3ay

Örneğin uzuldugunde ve her sey ustune geldiginde onunla mutlulugunu surdurebilmekten bahsediyorum

• 3ay

Bu bir sıkıntıdır ve bunu giderecek bir şey yok. Ama islam sana dayanma gücü verir😊

• Tabiki de sağlar

0|0
    0|0
  • İnançtır aslıında insanı hayata bağlayan

0|0
    0|0
  • Aylardır yatmadan hemen önce dua okuyorum fakat ve bu gece okumadım ve daha şimdi yani az önce karabasan ile uyandım. Tel başucumdaydı oyalanayım dedim. Yorum sizin

0|0
    0|0
  • Lafla değil samimiyetimle söylüyorum huzuru islamda buldum

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Tabiki de öyle inanc veya din mutluluk verir

1|0
    0|0
Yükleniyor...