Sünniler Kürtlerle anlaşıyorda neden Alevilerle anlaşamıyor?

Bence ayrım yapılması saçma ama neden bunlar var

0|0
8|7

En İyi Erkek Görüşü

• Sünnilik bir inanç. Kürtlük etnik bir köken. Ve Alevilik yine bir inanç. Kürtlerin büyük çoğunluğu Şafi/Sünni olduğu için çoğu sünni dini açıdan iyi anlaşır. Diğer azınlığı ise Alevilerdir ama onlar da sevilmez çoğu kişi tarafından. Bence insanlıktır önemli olan. Karşımdaki kişi kim olursa olsun insaniyetine bakarın dininden ve milliyetinden önce.

0|0
    1|0

En İyi Kız Görüşü

• Sünni, alevi, laz, türk, kürt, ateist vs yok insan var. İnsanları şu şekilde sınıflandırmak bile bariz ıqsuzluk.

0|0
    0|0
    • 3ay

aynen işte ama halen bunlar var malesef

Erkekler Ne Diyor 6

• Tam tersi olarakta sorabilirdin bu soruyu

0|0
    0|0
  • Sünnilerle kürtler iki birbirinden farklı şey, elma armut gibi. Ama sunni alevi olayı fb-gs gibi birşey. Din uğruna birbirini kesen doğrayan iki topluluk. Kavga sebepleri ikisinin ortak paydası olan din ve görüşleri çatışıyor.

0|0
    1|0
  • Ben anlaşıyorum kim demiş anlaşamıyorlar diye. Dinini mi soruyorum sanki konuştuğum insanın

0|0
    0|0
    • 3ay

bazıları yapıyor ama işte

• Sünni Türküm arkadaşlık kurarım herkes ile ama benim ile aynı inanç ve ideolojiye sahip olmayanlar ile dost olmam.

0|0
    0|1
  • Kurtler sunni zaten arrkadasım

0|0
    0|0
  • Al kendi ayrım yapio

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Ne alaka sünnilik alevilik dinle ilgili kürt olmak ırkla ilgili nasıl bağdaştırdın

0|0
    0|0
  • din konusundan anlasamiyorlar

0|0
    0|0
  • Ben sünniyim sevgilim alevi ve en yakın arkadaşım da alevi ben anlasıyorum.

0|0
    0|0
  • Gayet iyi anlaşıyorum. Insanlık meselesi

0|0
    0|0
  • Görüş farklılıkları çok olduğu için

0|0
    0|0
  • Ne alaka alevilik de dini ibadet farkları var kürtler sadece ırk olarak farklı ikisi bir değil ki benim için sorun yok herkesle anlasiyorum

0|0
    0|0
  • Çünki life..

0|0
    0|0
    • 3ay

aynen :/

• 3ay

İNSANIM

• 3ay

👏🏻👏🏻👏🏻

Yükleniyor...