İranlı kadın aktivistin gözyaşları size ulaştı mı?

İranlı kadın aktivistin "ülkesinde kadınların stadyumlara alınmamasını Rio olimpiyatlarında protesto ettiği andaki " gözyaşlarını duydunuz mu? Ulaştı mı siz? Yoksa aman deyip geçtiğiniz bir haber mi oldu? Haberin detayı ; Rio olimpiyatlarında İranlı bir kadın aktivist "İranlı kadınların stadyumlarına girmesine izin verin" pankartı açtı. Görevliler izinsiz pankart açtığı için İranlı aktivisti stadyumdan çıkarmak istedi ama kadının gözyaşlarına dayanamayıp müdahalesinden vazgeçti. İranlı aktivist, "Sonuç alana kadar eylemimi sürdüreceğim." diyor. Haberin videosu daha Youtube düşmediği için atamadım isteyen Google'dan aratabilir, iyi akşamlar.

• Helal olsun koca yurekli aslan parcasi bize boyle kadin lazim👍
    91% (227)80% (107)87% (334)Oy Ver
  • Yok yahu ne munasebet ne isi var kadinlarin stadyumda... onlar nefes alsin yeter
    9% (22)20% (27)13% (49)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
3ay Bu kadarmi duyarsizlastik... katilim neden bukadar az oluyor arkadaslar... sizin icin guncel haberler arastiriyorum... yazik bee
3ay Soru sizlerin sayesinde günün sorusu olmus... ben cevrimdisiydim ... farkindalik ve duyarlilik icin hepinize tesekkur ederim... Birgun umarim hümanizm ve Esitlik galip gelirde insanlığı kisitlayan ve kadinlarimizi asagilayan bu gibi. Molla zihniyetlerden kurtuluruz 💪

Iyigeceler herkese

4|5
37|44

En İyi Kız Görüşü

• "Kızım olmadan asla" filmini izledikten sonra zaten iran'a karşı antipatim çok arttı. Daha sonra Iranlı bir kaç kişiyle de bu meseleleri konuştum. Oraya gidip tüm kadınları kurtarmak istiyorum..

3|3
    2|1

En İyi Erkek Görüşü

• molla zihniyeti turkiyede hicbir zaman olmaz... anadoluda turk kadinlarinin selcuklu eserlerindeki dogan ve oguz kaganin yildizi diye bilinen motifler ya da baniler selcuklu kadinlari tarafindan yapilmistir... ozellikle cesmelerin uzerinde... ahilikle kadinlarin kendi islerini ikta topraklarindan uzak bir yerde tarim uretimi ve saticilgi kalfalik.. ustalik tarafindan baciyani rumi adi altinda kadin tuccarlar vardir... osmanli kayitlarina gore sayilari 3 binden fazladir.. bunun yaninda bu sia gelenegi anadoluda mumkun degil ahmet yeseviden gelen bir
    mutasavvif gelenegi vardir... her ne kadar gunumuze ulasmada kadinin bu tur engelleme yok sayma normu yoktur... zaten diyari rum olan yere anadolu demistir... turkler acem veya fars degildir... sia hic degildir... bu tiplerle idari bir gelenegi nizammulmulk bile farsli olmasina ragmen tug dikerek saltanat belirtmistir ortasya toresi olan... su iranla kiyaslamayi geciniz... bu trajik olay sia geleneginden gelen sah ismailci kafadir... selcukludan gelen kulturde boyle bise yok..

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 36

• Cesur kadınmış iyi yapmış gurur duydum

1|2
    0|0
    • 3ay

Ülkesine büyük ihtimal bir daha donemeyecek ama... birseylerin degismesi içinde kendini feda etmesi... gercek bir aktivistlik...

• Helal olsun

1|1
    0|0
  • Aman ne kadar önemli konuya değinmiş İran'lı hanımların tek dersi stadyum girmek zaten

1|2
    1|2
    • 3ay

E. i. g orani yuzde 21 olan birinden boyle bir sığ düşüncenin gelmeside sitenin bize şakası olsa gerek...

• 3ay

bir araştırın bakın önceliklerimiz dikkat çekmemiz gereken konular neler sonra tekrar düşünün bunu idrak edebilmeye siz sığ düşünce derseniz saygı duyarım bir derdimiz stadyumlara girebilmek sanki haksızmıyım

• bir daha irana gidebileceğini düşünmüyorum. ama helal olsun. bizim akıllı arkadaşlar da şeriat gelsin mi diye tartışsınlar.

0|3
    0|2
  • Türkiye'de kadınlar İran'dakilerin şu anki haline bakıp ders almalı ya, bizim ülkenin fragmanı gibi resmen.

1|5
    4|3
    • 3ay

Zamanında İstanbul'da pembe metrobus falan zirvasi cikardi İstanbul belediyesi. ... Tacizi kadini erkegi haremlik selamlik yaparak engelleyen bir dusunce acilimi sergilemeye calisti... nabiz yokladilar.. ama erkeklerden daha cok kadinlar izin vermedi... o zaman anladim ki bizim kadinlarimiz guclu... oyle seriatci zihniyeti buraya yerlestiremezler... Ama dedigin gibi ya korkudan sessiz kalan ya da icten ice seriati destekleyenlerde yok degil hani... ama senin gibi dusunen cok fazla bu sevindirici...

• 3ay

Benim gibi düşünenler böyle konularda fikirlerini söylediği için fazla görünüyoruz. Haremlik seyranlık bir toplumu tercih edecek olup da bunu dile getirmeyen çok fazla kadın var.

• B diyenlerin hepsi poh çuvalı

2|2
    2|1
  • Şu B'yi işaretleyenler neyin kafasında? Hele hele aralarında bulunan pembeli üyeler koparsın atsın kafasını. Boşuna ağırlık yapmasın vücutlarına.

1|1
    1|0
  • Şu ikinci şıkka basan kızlar neyin kafasını yaşıyor

1|2
    0|1
    • 3ay

O şıkka cevap geleceğini biliyordum aslinda... çünkü o zihniyette insanlar gerçekten var... zamaninda Kubilay'ı şehit eden zihniyet

• Acaba ikinci şıkkı seçenler ironi yapmaya falan mı çalışmış!

0|2
    0|0
  • Kadının yeri kocasının dizinin dibidir ne işi varmış stadda mıtadda başımıza hayat kadınımı olacağmış gsdkjngkjsdg

1|1
    0|0
  • Tabiki A. Feminist yanım duygulandı.

1|1
    0|1
  • keşke daha gerekli bişeyi protesto etseymiş, bence alınmaması gayet iyi

1|1
    2|2
  • Cesur kadinmis valla helal..

1|1
    0|0
  • a skkı

0|1
    0|0
  • Şu b yi secenler kimler acaba 😠

1|1
    0|1
  • kesinlikle a pozitif ayrımcılığa hayır!

0|1
    0|0
  • İran'daki kadınların durumu fena
    Çok baskıcı bir millet
    Türkiye iyi ya seviyorum ülkemi

1|1
    0|0
  • Bizim gerizekalılar da iran gibi olmak ister işte

0|2
    0|1
  • Ama İran'da kadın futbol Takım'ı bile var

0|1
    0|0
    • 3ay

Peki sen iran kadin milli futbol takiminin 8 oyuncusunun erkek ciktigi haberini biliyormusun?

• 3ay

Bu nasil bir kültür ki erkek stadyuma girerken kadın giremiyor... kendin belirttin kadin futbol takimlari var diye... eee adama sormazlarmi madem futbol takimini kuruyorsun... neden ayni kadınları tribune almiyorsun? Bu ne perhiz ne lahana turşusu. ... İran'da kadinlara verilen değer. Maalesefki Amerika da sokak hayvanlarina verilen degerden daha az... biraz arastirirsaniz anlarsiniz... dahada uzatmayalim bu polemiği. .. iyigeceler herkese

• 3ay

Boşanmalarda kurallar kadınlardan yana işliyor ama

• Helal olsun

0|1
    0|0
  • 2. Şıkkı işaretliyen kızlar selam olsun!!!

0|1
    2|1
  • Helal olsun

0|1
    0|0
  • Neden sorunları eylem yaparak çözmeye çalısıyorlar. alınmama sebeplerini neden sormuyorlar.

0|0
    1|1
    • 3ay

İran'da bunu nasil yapacak. .. dusunce özgürlüğü denen birsey yoj orada... bunu orada yaparsan ya recm edilirsin ya da kafir diye yakarlar...

• Helal olsun!

0|1
    0|0
  • İyi yapmış bırak protestoyu yakardim alanı kadınlar var kadınlar het yerde !!!

0|1
    0|0
  • A şıkkı 👼💪

0|1
    0|0
  • Türkiyede İran gibi bir Ortadoğu toplumudur. Malesef bir toplumun yerleşmiş yapısını değiştirmek çok zor dur. Belki 100 yıllık bir zamanı gerektiren bir dönüşüm sonucu olabilir.

0|0
    0|0
  • Amaaan

0|0
    0|1
  • Turkiyede olsa al bunu alalal deyip atarlardi.

0|0
    0|0
  • İranlı kadınlar başlarına bu belayı kendi açtılar ancak bu da her genelleme gibi acımasızca olur. Umarım bir gün insan gibi muamele görürler.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    6

Erkekler Ne Diyor 43

• Her yerde bir yerlere seslenen insanlar var, ne yazık ki olmaya da devam edecekler gibi her zaman... ama umarım aynı şeyler için değil her seferinde daha iyisi için seslenebilirler. İranlı kadınlar, baya dişliler aslında, bu kişi de onlardan birisi. Umarım yetkililere demeyeceğim ama kendi halkına sesini duyurabilmiştir.

2|1
    0|0
  • Kadınların özgür olmadığı bir dünyada çocuklar nasıl özgür olabilir?

2|2
    0|0
  • Cesur bir adım
    Ama sanırım İrana bir süre alınmaz bu hanımefendi..

Şeriat isteriz diyenlerede duyrulur bizimkilerin çıkaracagı bir ders

0|2
    0|1
  • İslam ülkelerine öykünen kadınlara göstermek lazım böyle şeyleri.

1|1
    0|2
  • Onun yüreğine ve göz yaşlarına kurban olsunlar helal olsun :) :) şu an gördüm :)

1|1
    0|0
    • 3ay

Akşam haberlerde gordum ilk... o kadar insanın arasinda kucucuk bir sesti belkide... ama Şu an twitter da gundeme oturdu
      ... bazen kucucuk bir hareket dunyanin akisini degistirir... umarim buda boyle birsey olur

• 3ay

Haklısın bizle de paylaştığın için teşekkür ederim bence her insan hak ettiği gibi özgürce yaşamalı

• 3ay

Kesinlikle 👍

• cevabım A şıkkı

1|1
    0|0
  • Orta Doğu'da yaşayan kadınların işi gerçekten zor

3|1
    0|0
    • 3ay

Bizim ulkemizdeki arap ozentilerine de ders olsun bu durunmlar aynen 👍

• evet ulaştı tıpkı şu fotodaki gibi minbiçi 4 yıldır esir alan işidlilerden temizliyen QSD güçlerinin kenti aldıktan sonra ağlıyarak çarşaf yakan ve kadın savaşçılara sarılan kadın gibi duydum
    https://i.hizliresim.com/XdDn3R.jpg

0|0
    0|0
  • inanınki iranın şeriat le hiç bir alakası yok çok aşırı bozuk bir toplum kültürel olarakta bizimle uzaktan yakından bir alakaları yok kadınları eğer serbest biraksalar çoğu kişi başını açar zaten antalya yaşıyorum buraya geldikleri zaman görüyoruz daha uçaktan inmeden ustlerini uçağın wc sinde değiştiriyorlar kilot gibi şort giyiyor lar çoğunun üstünde amerikan bayrakları var aşırı seks manyaklarıdırlar tek dertleri böyle saçma sapan şeylerdir sizinde böyle Seyleri dile getirmeniz çok saçma olmuş stadyuma alınmadığı için isyan ediyor önce bir insan gibi yaşamayı öğrensinler sonra stadyumlara girsinler

0|0
    0|1
  • Türkiye İran olmayacak.

0|1
    0|1
  • İran'dan feminist devrim kokuları geliyor son zamanlarda. Kadınların saçlarını kazıtmaları, erkeklerin kadınlara destek için türban takması falan. Umarım başarılı olurlar.

3|1
    0|1
  • Çok özendiğiniz iran müslümanlar bkz.

2|1
    0|1
  • Kadın doğurur büyütür eğitir ve kadın her daim başlangıç noktasıdır. Umarım İran bu rejimden kurtarılır ve bizdeki sancılarda yok olmaya başlar.

1|1
    0|0
  • Bana ne yahu ondan.

0|0
    0|1
  • kadını ikinci sınıf gören, kendi g. t korkusuna kadına yaptırımlar uygulayan her türlü zihniyete karşıyım.
    kadının stadyumda ne işi var demek kısmen haklı, çünkü küfür var, taciz var ve erkekler var ama çare yasak değil bilinç olmalı

1|0
    0|0
  • Cesur kadınları severim. Mesela bu iranlı kadını mesela Leyla Zana.

0|1
    0|0
  • İran da, o kadınları stadyuma sokup döverler ancak.

1|1
    0|0
  • Senden öğrendim dostum helal olsun kadına..

1|1
    0|0
  • şimdi gördüm inşallah gönüllerince olur

1|1
    0|0
  • Bu kareye bakınca aklıma namusunu korumak için keleşler ile yahudi tohumlarına sıkan Mücahide bacılarımız geldi desem yalan olur :))

0|0
    0|0
  • Umrum dışı

0|1
    1|1
  • Stadyumdakiler hep saçma gelmiştir mesela arkadaşlarımdan biri atıyorum Galatasaraylı olsun Türk Telekom arenamıydı ismi herneyse Oraya gidip bayrakla fotoğraf çekiyor bana para verseler oraya gitmem üstüne fotoğraf çekilmem gereksiz şeyler gitseler birşey olacağı yok İran şeriatla yönetilen bir kadın erkek karışık olamayacağı için alınmaması normal bence gidip zaman kaybetmelerine deymez zaten

0|0
    0|1
  • Arap sevici, kafası g*tündeki kadınlarımıza gelsin.

1|1
    0|1
  • ne a diyorum ne b diyorum banane irandaki kadınların stadyuma alınmamasından..

0|0
    5|2
  • haklı...

1|1
    0|0
  • Kadınları serbest bıraksalar var ya...

1|1
    0|0
  • aman deyip gectim

0|0
    1|1
  • hayır yoldadır belki

0|0
    0|1
  • kadının yeri evidir ne işi var statta

0|0
    0|1
  • Umrumda değil

0|0
    1|1
  • Erkekler Devam
    13

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...