Bir kişinin namuslu ve iffetli olduğu nasıl anlaşılır?

Bir kişinin namuslu ve iffetli olduğu nasıl anlaşılır? Çoğu insana göre giyiniş olsun zina olsun namuslu belirlemeyen nitelikte şeyler peki neye bakarak belirlenecek şu namus? Ben çıplak gezeyim ve zina yapayım ama ben namusluyum iş beyinde biter deyip bana namussuz diyene eleştiriler mi yağdırmalı mıyım şu olaya bir açıklık getirsek iyi olmaz mı?

• Namus ve iffet insanın giyiniş ve korunması ile olur.
    34% (20)20% (1)33% (21)Oy Ver
  • Namus ve iffet insanın giyiniş ve korunması ile olmaz.
    53% (31)80% (4)55% (35)Oy Ver
  • Fikrim yok.
    13% (8)0% (0)12% (8)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

2|1
20|3

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Vallahi bunu çook zor anlarsın dicemde bir yolu var hani..
    Ailesine bak ne yapıyor bu kız hep dışardamı gece hayatı var mı ne içer ne yer
    Günümüz öyle olduki en namuslu sözler en namussuz kişilerin ağzında

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 19

• Sözlerine bakarsın ne bakireler gördük biz dedikodu yaparken , sevgilisi var sevgili keser. Ve bu kız kapalıdır. Ve ne bakire olmayanlar gördük her şeyini sevdiğine adamış gül gibi geçinen mükemmel kızlar..
    Giyinişle alakası yok. Ve bir spoiler vereyim , her açık kız sevgili yapmış , bakireliğini vermiş değildir ve her kapalı kız da bakire değildir. Bunu unutmayın. Kitabı kapağına göre asla ama asla değerlendirmeyin.

2|0
    0|0
    • 3ay

Herkesi kendiniz gibi biliyorsunuz.

• 3ay

Ben sevgili bile yapmadım. Keşke namus kavramını anneniz öğretseymiş.

• Giyinise falan bakmıyor kimin ne olduğunu bilmiyorsun aynı imanla paranın kimde olduğunu bilmediğimiz gibi

3|0
    0|0
  • A şıkkı tabiki 😊

0|0
    0|0
  • A dedim. Ve ekliyorum namus bacak arkasındadır.. iffet zaten beden temizliğidir..
    Ruh demedim, çünkü ruhu temiz olanin bedenî de temiz olur çünkü bedeni yönlendiren ruh'tur

0|0
    2|0
    • 3ay

hll olsun ablacım.

• 3ay

Bırak sen burdakileri çoğu her halti yer sonrada namus beyindedir ruhtadir der , yahu ruhun temiz olsa zaten yapamazsin ki sen o halti. Bir defa vicdanen rahatsız olursun engel olur ruhun sana , yapanda bin pişman olur bin tövbe eder.
      Böyle burdaki çoğu insan gibi benim ruhum kalbim beynim temiz demez

• Giyim kusam namus icin bir ölcü degil

2|0
    0|0
    • 3ay

Açıklama yap o zaman.

• 3ay

Bence baska fikirlere saygi duymayi ve anlamaya calismayi ögrenmelisin. Saygilar.

• 3ay

Ben sana bisey diyeyimmi müjdelenmek için bizde yalan dan basimiza bir tül sessiz sakin zinamizi yapariz. Yok boyle bir dunya. Benim ne arkadaslarim kapali hatta çarsafli ama anlatiyor yediklerini

• Ruhundan... Ruhu (?) olan carsaflara da girse kâr etmez...

1|0
    0|0
    • 3ay

O sana goreymis kardeşim, bu da bana göre!

• 3ay

Harikasinnn... Sayende dünyam aydınlandı , nurlandigimi hissediyorum. Teşekkürler 👍

• 3ay

Gizlenerek mi kaçıyorsun sorumluluklarından.

• Namus ve iffet insanın giyiniş ve korunması ile olmaz

1|0
    0|0
  • Yani simdi cok acik giyiyosa bilerek. Belki iyi bir insandir ama göstermek istiyordur. Ne kadar namusludur tartisilir. Ama hee soylede bir sey var kiyafeti tesetturlu olup ici tesettursuz olan var.

0|0
    0|0
  • bir çok kapalı kız gördüm ve fahişeden farkı yoktu. Giyinişle ilgisi asla yok

1|0
    0|0
  • Karakterinden, konuşma ve davranışlarından...

2|0
    0|0
    • 3ay

Karakteri diyorsunuz da zina yapan insanda karakter ne gezer.

• 3ay

Soruma cevap vermeyip başka bir şey uyduruyorsun by.

• 3ay

Uydurmak demeseniz keşke, düşüncem bu. Bakın sizin de nickinize bakıp farklı şeyler düşündüm ama konuşma ve tavrınız fazla kaba. Hiç kimseyi anlayamazsınız işte...

• yaşam tarzından anlayabiliriz, gece hayatı yoktur evden işe işten evine gider, içki içmeyide bilmez dogru dürüst sevgilisi bile olmamıstır

1|0
    1|0
  • Tesettürlü kızım ama bence giysiye göre belirleyemeyiz çünkü kişinin namuslu olup olmadığını kul değil ALLAH bilir bence konuşmasından ve hareketlerinden anlaşılır

0|0
    0|0
  • Çok açık giyinenlerin tamamı namussuzdur bana göre ama çok kapalı giyinenlerin hepsi namuslu olacak diye bir kaide de yok. Namus giyinmek ile ölçülmez ağzından çıkan lafta namustur kazandığın para vs'de.

0|0
    1|0
  • tanışıp öğreneceksin öyle kıyafetle falan anlayamazsın, benim ne kapalı arkadaşlarım oldu yemediği halt kalmayan.

0|0
    0|0
  • A dedim namus ve iffet insanın giyiniş ve korunması ile olur.

0|0
    1|0
  • Allah bilir kul bilmez

0|0
    0|0
  • Kesinlikle anlaşılamaz ahlak aslında kişinin iffetini namusunu ortaya koyar. öyle yayvan yavyan konusan, sacma salak davranan kız ya da erkegin cokta namuslu olmadıgı ortadadır

0|0
    0|0
  • anlayamazsın. bunu bizzat yaşadım. bende önyargılı olarak yaklaşırdım ki İzmir gibi bir kenttede öyle oluyor insan ister istemez. ama inan bilemezsin. ve bu böyledir dersende bu kul hakkıdır kardeş. bana önyargılı yaklaşanlara ben hakkımı helal etmiyorum.

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 2

• çok zor

0|0
    0|0
  • tam olarak anlaşılamaz.

1|0
    0|0
Yükleniyor...