Ülkücüleri ve Türkçüler i nasıl buluyorsunuz?

Bence bu ülkenin son kalesi biziz ama bu düşünceye sahip olan insanlardan tek istediğim lafta kalmasın sürekli üretelim ulkemize faydalı olmak için ne gerekiyorsa yapalım. Milli düşünce benlikle yapalım çürük iş yapmayalım ☺ 🤗 son olarak hepinizi seviyorum 😎

1|0
5|12

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Yeşili sev doğayı koru incee :) cCc

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Türkçüyüm. Ülkücüleri bazı konularda saçma buluyorum, mesela Turan konusunda. Ülkücünün davası Türk-İslam bu yüzden Turanları Müslüman Türklerle birlik sağlamak oluyor, yani Müslüman olmayan Türkü ben ne yapayım falan derler. Fakat dünya da Müslüman olmayan Türklerde var bazı Macar Türkleri, Bulgar Türkleri vs ve Müslüman Türk ülkesi olarak görülen ülkeler içinde de Müslüman olmayanlar var mesela Türkiye Kırgızistan vs fakat Ülkücüler bu Müslüman olmayan Türklere " pis kaka " şeklinde yaklaştıkları için Turan fikrine dahil etmezler Müslüman değil diye ırkdaşlarını yabana atarlar ama kürtleri ocaklarına buyur ederler... Zaten bu ocak muhabbetide eskisi gibi değil şimdi arkam var demek için toplanan bebelerle dolu 😊 Bunun dışında severim Ülkücüleri.

0|2
    0|0
    • 3ay

Adamsın 😎

• 3ay

Türkçülük kavramı aslında çok eski bir kavram değil. 1880'lerde pan-Türkizm olarak ortaya çıkıyor. Yani binlerce yıllık İskitlerle başladığı düşünülen Türk tarihi yanında çok yeni bir kavram. Turancılık ise tüm Türklerin tek bayrak altında toplanması ki ütopik olsa da ben de bu kavramı destekliyorum. En azından bir Turan birliği ve ordusu kurulabilir. Türk İslam sentezi ise 1970'lerde ortaya çıkan bir görüş. Ancak dünyada genel anlamda bir milli ve dini inanç sentez örneği daha bulamazsınız. Her Türk müslüman değildir. Ayrıca müslüman olan batılılar da var. Kısaca ümmet ve milliyet kavramları farklı kavramlardır ve senteziyle sadece düşüncenizi kısıtlarsınız. Bu nedenle İslam öncesi büyük Türk topluluklarını ve devletlerini hiçe saymak bir Turancıya yakışmaz. Sevgiler

• İlgilenmiyorum

0|1
    0|1
  • CcC mi cCc mi

0|1
    0|0
  • İyi niyetli ama işlevsiz ideolojiye gönül vermiş fantastik kişilikler olarak görüyorum

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Severim Milliyetçileri :)

1|1
    0|0
  • Türküm Türkçüyüm Atatürkçüyüm

1|1
    0|0
  • İslamsız Türklük olmaZ

0|1
    1|0
  • müslüman mısın kardeşim?

0|1
    0|0
    • 3ay

Müslüman olunca ne oluyor tengrici olunca noluyor 2side 1 yaratıcı olduğuna inanıyor

• 3ay

müslüman olunca sağa sola arapça sözler sarf edersin ve topraktan geldiğine inanırsın Tengrici olduğunda gökten geldiğine inanır Türk kültüründe yaşarsın ayrıca araplar Türkleri kılıç zoruyla müslüman yaptı

• gerçek anlamda koruyucu olduklarını sanmıyorum, ana yurdu korumak yürüyüşle protesto ile ya da şiddetet ile değil ancak ve ancak bilim ve teknoloji ile olur

0|1
    0|0
  • Türkçüler ülkücüler türk tarihinde fatih dışında atatürk dışında ne biliyorsunuz siz?

0|0
    0|1
    • 3ay

Sırf sana bu lafı sokmak için yeni hesap açtım a. mk çomarı. Oğuz kağanı bilseydin gerçek türklerin uzun saçlı olduğunu bilirdin. Bıyığı sevmediklerinide bilirdin. Şimdi sen diktir git. P*ç

• 3ay

bir high kick lik canın var. Belanı benden bulma.

• 3ay

@Nightstalker60 hahaha :D ulan sen kendi tipine baksana laf yapma Hilal bıyık Türklerde hep var olmuştur eskiden saçda uzatıyorlardı senin tarih okumuşluğun varsa benimde mühendislik okumuşluğum var seni robotlarımla imha ederim sana vurmama gerek yok görünsem yeterli.

• Adam gibi adam..

0|1
    0|0
  • Kullanılabilir insanlar. Gaza çabuk geliyorlar.

0|0
    0|0
    • 3ay

Gaza gelirse yapacağından geri kalmaz

• 3ay

Hiç sanmıyorum genli fos çıkıyor. Hayırdır gidermi yapıyorsun?😏

Senin gibileri çok gördüm, çokta abi çektiler. Sen kısa donla misket oynarken biz o işler ile uğraşıyorduk.

• 3ay

@Katsuro sen niye artist artist konuşuyon ki?

• Bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Faşist buluyorum.

0|0
    1|0
  • Biz olmasak ülke deki bazı kanunlar ve olaylar daha farklı olurdu ve ülke kötü yöneticilerin istediği gibi yönetilirdi ne mutlu ki kötü şeyler yapılmaya çalışıldığında dur diyen bir lider ve arkasında kurtlar var CcC

1|1
    0|0
Yükleniyor...