Kapitalist düzen içinde robot gibi yaşıyoruz, bu çarkın içinden nasıl kurtulabiliriz sizce?

Hergün kalkıp işe gidiyoruz, başkalarını zengin etmek için akşama kadar çalışıp, fiziksel ve ruhsal olarak yıpranıp geri geliyoruz. 2 3 saat yorgunluk ve stresimizi atmakla geçiyor, günlük ihtiyaçlar filan derken hiç bir şekilde zamanınız kalmıyor hele özel sektörde çalışanlar için, aldığımızda üç kuruş para.. bu bizi sömüren düzenden nasıl kurtulabiliriz, nasıl dolu dolu yaşayabiliriz?

0|0
11|16

En İyi Erkek Görüşü

• Kapitalist sistemin dışına çıktığında daha güzel bir hayatın olacağını mı düşünüyorsun? Yani şöyle düşünelim. Bundan 2 bin yıl öncesinde yaşıyorsun ve doğa da tek başınasın, kendi kendini idare edebilir misin? böyle bir durumda daha az mı çalışacağını düşünüyorsun? Açık konuşmak gerekirse ben kapitalist sistemi çokta yadırgamıyorum. Çünkü bu sistem ile birlikte temel ihtiyaçlarıma çok daha kolay erişebiliyorum. Ayrıca sistem seni altta olmaya zorlamıyor, gerekli cabayı gösterdiğinde o seni köle gibi çalıştırıyor dediğin kişilerin yerinde olabiliyorsun

0|0
    0|0
    • 3ay

ben ne köle gibi calismak nede köle gibi calistirmak istemiyorumki

• 3ay

Tamam da kapitalist sistem olmasa da köle gibi çalışacaksın. Tabi seni besleyen birisi yoksa

En İyi Kız Görüşü

• kapitalizmden kurtulmak mümkün değil çünkü liberal bir ülkede yaşıyoruz öncelikle yönetim şekli değişmeli komünizm bir çare olabilir belki ama çağ da kapitalizme mecbur kılıyor, bunların yanında mesela marka takıntısından vazgeçebilirsiniz, ya da herkes gibi düğün masrafı yapmazsınız gösterişten uzak olursunuz, belki basit olur ama büyük marketleri kullanmazsınız, 1 ay hayvan gibi çalışıp aldığınız parayı koltuk takımına yatırmazsınız, belki biraz için rahatlar ve zevk aldığın bir iş olursa para kazanman kolaylaşır o yüzden okul da önemli

0|0
    0|0
    • 3ay

marka hiç bir şey kullanmıyoruz, nikah kiycaz sadece, esyalari ikinci el aldik cok fazla alisveriste yapmiyoruz zaten bunların hiçbirini yapmıyoruzki.. benim derdim zaman ve enerji kalmamasi para istemiyorummki. para yeter öyle böyle. köpek gibi calistiktan sonra geriye bir hayat kalmiyor..

Erkekler Ne Diyor 15

• Gidip köyde yaşamak en iyisi. Böyle çok az insan olucak çevrende ama hepsi tanıdığın sevdiğin insanlar olucak. Hem eğlenmeye zamanın olur hem doğa huzur verir hemde ekmeğini taştan çıkarırsın ama herşeyin doğal olur ve sıkıntıları çabuk halledersin :)

0|0
    0|0
    • 3ay

evet.. hicisey doğal değil aldiğim biber salcasi kirmizi boyayla yapilmis nereye koysam boyasi cikmiyo mesela. keske yapabilsek öyle:( bazen gözümü karartıp yapiyim diyorum, herseyin daha kötü olmasi ihtimli caydiriyo insanı, maddi endiseler..

• 3ay

yok romatizmam var koşamıyorum, hızlı yürüyemiyorum bile, corbayi bile uzun süre karistiramiyorum kolum ağriyor.. çok şükür yinede ama köy yasam sartlarina hic uyum sağlayamam malesef,:((

• 3ay

O zaman yapabileceğin hiçbirşey yok.

• Azıcık The Walking Dead izlesen çıkış olmadığını anlarsın 😆 Kapitalizm yıkılıyor insanlar tekrar inşa ediyorlar 😆 Bir grupta kalabilmek, karnını doyurup barınabilmek demek çalışmak demektir.

0|0
    0|0
  • şu an kapitalizm diye birşey yok. Emperyalizm var

0|0
    0|0
  • Isyan mi çıkartsak acaba.

0|0
    0|0
  • bu sadece türkiyede değil heryerde böyle
    yok işçi çalışcak dinde özgürlük osu busu dersen işi abartı boyutuna getirirsen komünistliğe falan kayarsın dikkat et. d

0|0
    0|0
  • 12 saat çalışıyorum.
    Sözde 8 saat üzeri yasak..
    8 saat + 4 saat mesai olarak gösterip sıyrılıyorlar

0|0
    0|0
  • Sosyalizmi kabullenerek

0|0
    0|0
    • 3ay

kabulllensek nolucak bize kalsa kabullendik zaten :) ama olacaği yok, hayal. bireyselyöntemlere mecburuz

• 3ay

böyle geldi böyle gider kafasındaysan eğer şikayet ettigin düzeni kabullenmek mecburiyetindesindir demektir. En iyi yöntem insanlara sosyalizmin kulaktan duyma öğrendiklerinin olmadıgını özünü doğrusunu aşılamaktır. İnsanlarım ön yargılarını aşmalarını sağlamak çok zordur ama imkansız değil

• Amerika yok olsa herkes rahat nefes alır.

0|0
    0|0
  • Ya Erbakan nin adil düzeni ya da Carlos slim haftalık 3 gün çalışma modeli;)

0|0
    0|0
  • Bu ülkeden s**** olup giderek.

0|0
    0|0
    • 3ay

nereler alıyo

• 3ay

100binim olsa bu soruyu sormam :)

• 3ay

100.000 TL para değil bu Ülkede. Ben hayalleri gerçekleştirmekten bahsediyorum. Sen müptela olmuşsun bu yaşama.

• takip edermisin lftn

0|0
    0|0
  • İşte aeadığım düşünce millet çalışmaktan düşünemiyor bunları

0|0
    0|0
  • Kendini düşündügün için cevap vermıyorum
    Sorun başkalarınıda kapsasaidi yanıtlayabilirdim

0|0
    0|0
  • arkada bir çıkış kapısı var orayı dene

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 10

• Dünyanın kendisi kapitalist haci
    Bazen hacker olup bankaları soyup fakir kesme dağıtmak istiyorum
    f*ck Society! f*ck the System!
    Kapanışı konuyla pek bir alakası olmayan ama yıkılması gereken bir duvarın olduğuna delalet eden bir şarkıyla kapatıyorum;
    Pink Floyd - Another Brick İn The Wall.
    🔨🔨🔨🔨🔨🔨🔨🔨🔨🔨🔨🔨🔨🔨

0|0
    0|0
  • köye yerleşmeliyiz topluca

0|1
    0|0
    • 3ay

kendime güvensem direk yerleşicem, romatizmam var köyde yürüyemem ile ben:(

• 3ay

bende yer bulsam gidip yerleşcem de yer bulamıyorum ki bahçe dikmeye :D

• Yaşasın "Demokrasi". ! 😂😂😂

0|0
    0|0
  • Dağa çık :)

0|0
    0|0
    • 3ay

hangi dağa?:)

• 3ay

bunun kıyafeti var, hasta olunca tedavisi var sigortası var elektiriği suyu çocuk marafları var kolay olsa keşke o kadar :)

• 3ay

Ohoo sen bunları düşünüyorsan bu çarkın içinden çıkamazsın :) man vs wild i izle.. isin içinden nasıl çıkmış :)

• zihnimizi değiştirerek, empoze edilen fikirlere kapılmayarak

0|0
    0|0
  • marksizm marksizm ve marksizm

0|0
    0|0
  • Kurtulamayiz kurtulamiyacagiz maalesef. Milattan once köle efendi varken simdi çalışan patron var

0|0
    0|0
  • Kurtulusun yok bacim

0|0
    0|0
  • Kapitalist sistemden kurtulmak için sosyalist sisteme girmeliyiz ;)

0|0
    0|0
  • Her ani yasa

0|0
    0|0
Yükleniyor...