Niçin bu ülkede meydan okuyanlar ile insanın canına okuyanlar çok, ama kitap okuyanlar pek yok?

Niçin bu ülkede meydan okuyanlar ile insanın canına okuyanlar çok, ama kitap okuyanlar pek yok?

3|1
12|21

En İyi Erkek Görüşü

• Çünkü kitap okuyan insan tehlikelidir. Kimse okuyan bir halk istemez. özellikle yöneticiler. Yoksa yöneticiler halkı kukla olarak nasıl kullansın?

2|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kitap okunmuyor, okunmayınca da her şeye fikri olan çok oluyor.2 düşünüp 1 konuşmaktansa herkes yargılamayı kolay buluyor ve kendi doğrusunu kabul ettirmek için meydan okuyup bekçi kesiliyor.
    Zaten klavye şovalyeliği yapmak o kadar populer ki artik bunu söylemeye gerek bile yok

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Cevabı çok basit. Biraz kloşe gelebilir ama gerçek şu ki eğitim sistemimiz. Okulda zoraki kitap okutulur ama kitapları sevmek öğretlmez. Bizler neyi doğru bulduysak tek sebebimiz hocalarımız söylediği için doğru bildik. Hocalarımız la tartışmadık saygısızlık dediler. Kendi doğruları mızı anlatamadık sen anlamazsın dediler. Sana ne anlattılarsa doğru bil dediler. Hocalar asla yanılmaz dediler. Ve şimdi biz de doğrulara ulaşmak için başkalarını arıyoruz bize anlatsınlar diye. Çünkü onlar söylemeden doğru kabul edemiyoruz. Çünkü böyle yetiştik.
    Nkt; böyle yetişmeyen arkadaşlar sistemin hatalı ürünleri olarak kayda geçer. Her seri üretimde nasıl hatalı ürünler çıkabiliyor sa bir takım insanlar da sistemde hatalı üretildi. Sorguladı, okudu, tartıştı ve kimseyi doğru söyleyici ilan etmedi. İyi ki onlar var.

3|2
    0|0
  • Çünkü eğitimin hiçbir evresinde gerçekten kitabı sevdiren veyahut buna yönelten bir uygulama yok, yapılmaya çalışılanlarında bir faydası yok. İnsanların kitap okumamasından yakınacakları kadar buna yöneltecek işe yarar uygulamalarda yer alsalar böyle sorunlar belki çok daha minimize durumda olurdu.

2|0
    0|0
  • Açıkçası bu kitap okumama alışkanlığı ilkokuldan aşılanmış bize pek okumayı sevmeyen bir toplumumuz

2|0
    0|0
  • Bir taraf olmayan bertaraf oluyor. İnsanın tarafsız kalmasına bile izin vermiyorlar bir taraf olunca meydan okuma hissinide beraberinde getiriyor.

1|0
    0|0
  • Boş konuşan çok , içini dolduracak cesaret yok ama...
    Kültür eksikliğinin temel nedenlerinden okumamak...

2|0
    0|0
  • Allah rızası için şu soruyu popüler yapında insanlar soru gibi soru görsün ya

2|0
    0|0
  • ASkerde kütüphanemiz vardı 16 kitap bitirdim 16 kitap okudum diye takdir belgesi aldım tümgeneral tarafından ben kütüphane sorumlsu astsubay kıdemlı başçavuş biri vardı. 500 kişilik kışlada 16 kitapla ben nasıl birinci oldum diye sordum senden sonraki 10 tane okumuş dedi şöyle bir güldüm :D yani gülünmeyecek gibi değildi. yok istek yok merak yok :)

1|0
    0|0
  • Doğru düzgün halkımızın kafasını karıştırmayacak kitaplardan bahsediyorsan sorun yok. Her kitap okunmaz kaynağına bakılmalı.

1|0
    0|0
  • Kitap okusalar bu dediklerine gerek kalmayacak ondan. Kim ister ki bunu.

1|0
    0|0
  • Ben kitapları seçtim

2|0
    0|0
  • sorsan hepsi muhteşem gatsby :)

1|0
    0|0
  • cahilizzz kulaktan dolma bilgilerle yetinmeyi seviyoruz

1|0
    0|0
  • Keşke şöyle bir kütüphane de ölsem

1|0
    0|0
  • Kitap okumak zordur sabır ister akıl ister o kağıt eline her değdiğinde heyecanlanmak gerek

1|0
    0|0
  • çok güzel bir soru ama cevap bariz belli zaten

1|0
    0|0
  • cahil bir ülke cahil insanlar yönetmesi basit toplum istendiği için.

1|0
    0|0
  • beyinlerimiz bizi terk etti ondandır.

1|0
    0|0
  • Turk insanini iyi egitmiyolar cunku

1|0
    0|0
  • ülke kitap nedir bilmiyor. vaaz dinliyor.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Cunki okuyan arastiran sorgulayan toplum olmamizi istemiyorlar okuldan baslauan bir aliskanlik ve bize hep kotu gosterildi. Okumak degilde gormek daha inandirici geliyor ve kuzu surusu gibi kim naparsa onu okuyoruz. Kitap okuyanda olmadigi icin.. ulkr yerlerde

2|0
    0|0
  • Nedeni sorunun içinde gizli.

1|1
    0|0
  • kitap okuyanlar olmadığı icin meydana ve cana okuyanlar cok aslında.

1|0
    0|0
  • Kitap okusalar böyle olmaz belki

1|0
    0|0
  • Bilmem

1|0
    0|0
  • Çok doğru bir tespit
    Çünkü zaman kaybı olarak görülüyor

1|0
    0|0
  • Bizde "Ya nice okumaktır" var :) :)

1|0
    0|0
  • Toplumu hangi yönde yonlendirirsen o yöne gider. Yüzlerce tv kanalı var. Hiç edebiyat tv diye bir kanal duydunuzmu? Ben duymadım.

1|0
    0|0
  • Kitap okunduğunda duyduğun ses yazarın sesidir. aydınlanayım derken o oluverirsin. sonra sahibinin sesi. Kitap beynimizi ve ruhumuzu esaretten kurtarmalı

1|0
    0|0
  • Ülkede cahil çok

1|0
    0|0
  • Cehaleti seviyor toplum

1|0
    0|0
Yükleniyor...