Daha fazla nasıl tasarruf edilebilir?

Gerek ışık, gerek su. Her şeyi tasarruflu kullanıyoruz. Ailem daha fazla yiyebilsin diye sofradan hep hızlı kalkıyorum. Haftalığımın yarısını annemin cüzdanına atıyorum. Ama yine yetmiyor. Bir türlü ay sonunu çıkaramıyoruz. Kuaföre gitmeyip teker teker cımbızla ben uğraşıyorum. Bir türlü ygs hazırlık için test kitabı almaya param yetmiyor. İlla bir şey çıkıyor. Ya da kardeşim 'abla canım bundan çok istedi' deyip duygu sömürüsü yapıyor. Daha nelerden tasarruf yapabilirim? Sizin bildiğiniz başka yöntemler var mı?

Güncellemeler:
3ay Babam bir türlü çalışmama izin vermiyor. Okuldan başka öğrenme seçeneğim olmadığı için, fırsatımı iyi değerlendirmemi ve başarılı olmamı istiyor.
3ay Bu arada öğrenci olanlar bilir. Çalışabileceğim ne test kitabım, ne gidebileceğim bir dershanem olmadığı için babam internet bağlattı.

Bu arada yardım etmek isteyen güzel yürekli insanların yazmasına gerek bile yok. Çünkü -asla- kabul etmeyeceğim.

0|0
3|2

En İyi Erkek Görüşü

• tasarruf olayı basittir aslında. kışın olabildiğinde kat kat giyinmek kombiyi yakmamak yazın klima ve vantilatör kullanmamak. tüm aydınlatmayı led ampüllerle değiştirmek gereksiz yere yakmamak. televizyon müzik seti gibi herşeyi kapamak ve kapar kapamak fişini çekmek. telefon şarj aletleri kullanım sonu prizden çekilmelidir. banyo her gün yapılmamalı haftada bir yapılmalı ve yaparken eski usül banyo kazanı kullanılmalı 1 kazan su ile yıkanılmalıdır. ekmek yememeli bir bakıma her daim diyette olmalısınız çok gerekmedikçe giyime kırtasiyeye para harcamamalısınız. yürüme yolunu sık sık tercih etmeli sık sık yürüme mesafesi komşu misafir akraba gibi yerlere gitmelisiniz hem yemek bedavaya gelir hemde elektrik su masrafınız olmaz gibi.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• İşine yarar mı bilmiyorum ama biri de burda bana söylemişti; eğer resim yeteneğin varsa tanesi 10 krs olan çıktılarla ilan verip e-mail adresini ilana yazdırıp siparislerini e-mailden alıp gönderilen resimlerin portre lerini çizip en azk tanesi 50 tl den satabilirsin. İlanların masrafı çok çok az. 3-4tlye 300-400 ilan bastırıp şehrin farklı farklı yerlerine alabilirsin. Böylece çalışmış ya da bunun için babanla sorun yaşamış olamazsın :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• helal olsun kardeş sende bu kalp varken Allah sana yardım eder düşüncesi bile güzel

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• tasarruf değilde anketörlük tarzı parttime iş baksan

0|0
    0|0
    • 3ay

Ya babam bir türlü çalışmama izin vermiyor. Okuldan başka öğrenme seçeneğim olmadığı için, fırsatımı iyi değerlendirmemi ve başarılı olmamı istiyor.

• 3ay

miore tuperware avon satışı yap çevrenden kazanırsın biraz derslerini de engellemez...

• Tasarraflu ampullerden kullanın. Beyaz ışık olanlardan.

0|0
    0|0
    • 3ay

Onları kullanıyoruz zaten

Yükleniyor...