Kızım? TopluTaşıma?

Merhaba. Kızımı bu sene dershaneye yazdırdık kendisi 14 yaşına girecek. Ve minibüsle gidip gelecek evden. Daha önce hiç toplu taşıma kullanmadı. Bizden ayrı bir yere gitmedi. Şimdide toplu taşımada tacizciler kol geziyor. Kızımda çok utangaç çekingen. Ya birşey olursa diye çok korkuyorum. Ben götüremem işteyim babasıda işte. Götürcek kimsede yok. Napmalıyım?

0|0
6|10

En İyi Erkek Görüşü

• Biraz kendi işini görebilecek şekilde yetiştirebilirdiniz. Şu saatten sonra ne yapabilirsiniz bilemiyorum. Denersiniz en azından artık.

3|2
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kızın bu şekilde çoğu ortamda sıkıntı yaşar. Önce sen korkularını atlat, sonra kızına bazı şeyleri aşılamaya bak. Cesur olsun, sessiz kalmasın. Senin buraya yazdıklarına bakıyorum da, kızın seni örnek görüyor ve durum harbi vahim.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Kızınıza sessiz kalmamasını, bağırmayı öğretin. Korkmaması gerektiğini, tacize uğraması halinde bunun, onun suçu olmadığını da öğretin.

0|0
    0|0
  • bir kaç kere götürüp alıştır ve durumlara karşı göstermesi gereken tepkileri anlat

1|0
    0|0
  • 28 yaşındayım arabamız hiç olmadı. ben kendimi bildim bileli annem babam kardeşim ve kendim hep toplu taşımaya bindik. sevgililerim dediğim kızlarda bindi ne kızlar gördüm otobüslerde ama bahsettiğin taciz olaylarına 1 kere şahit olmadım. afedersinde uslüplu olursa sorun olmaz. ama götü başı açık tatil yöresinde plajdan çıkmış gibi binerse kadınlar bile taciz eder.

0|0
    0|0
  • Servise yazık

0|0
    0|0
  • Bu kadar paranoyak olmayin. Cocugunuza zarar verirsiniz.

0|0
    0|0
  • Tehlike anında ne yapacagını özel bölgelerinin kim olursa olsun dokunulmaz olduğunu ve yardım istemesini

0|0
    0|0
  • Sirt cantasi kullansin oyle taciz edemezler

0|0
    0|0
  • Gönderme

0|0
    0|0
  • her zaman başında siz olacak değilsiniz biraz kendi başının çaresine baksın

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• kızına ne yapması gerektiğini öğret - böyle bir durumda

0|0
    0|0
    • 3ay

Öğrettim bağır çağır dedim ama çok utangaç ve sessiz uygulamayacağını biliyorum

• 3ay

bide otobüse bindiğinde çok aralarda beklemesin erkeklerin içinde

• Kendini korumayı öğrenmesi lazım.

0|0
    0|0
    • 3ay

Napıcağımı bilmiyorum elim kolum bağlandı resmen

• 3ay

Böyle bir durumda sessiz kalmaması gerektiğinin bilincinin iyi oluşturulması lazım.

• Senelerce toplu tasima araclari kullandik kullaniyoruz ne oyle bisey yasadim ne de gordum. Sosyal medyada olmayan seyleri olmus gibi lanse eden sapiklardan cok var bence bu kadar korkmayin

0|0
    0|0
  • Dikkat etmesini gözünü açık tutmasını söyleyin sessiz kalamsin ya da etrafa saf saf bakmasın bayanlara yakın dursun

0|0
    0|0
  • Bişey olmaz inşallah dua etmekten başka seçeneğin yok

0|0
    0|0
Yükleniyor...