İyilik yapmaya devam et. Karşındaki o iyiliğe layık olmasa bile, sen o iyiliğe layıksın. iyilik yapıyor musun?

İyilik yapmaya devam et. Karşındaki o iyiliğe layık olmasa bile, sen o iyiliğe layıksın.  iyilik yapıyor musun?

0|0
24|8

En İyi Kız Görüşü

• Iyilik birileri icin yapılmaz. Kişinin kendisi icin de yapılmaz. Yardım etmek iyilik yapmak insanlığın birer getirileridir.

0|0
    0|0
    • 3ay

insan kendi için yapar çıkarsız

• 3ay

Kendisi için yapması da bir çıkardır. Eylemi içinden geldiği için yapmalıdır.

• 3ay

sonucunda sevindiği şeyi yapar o senin dediğin daha ulvi birşey aslında bazen farkında olmadan yapar onu kişi

En İyi Erkek Görüşü

• İnsan ilişkilerinden uzak durmaya çalışıyorum. Yani uzun zamandır insanlara selam vermemek için yol bile değiştiriyorum. Bazı şeylerden ümidimi kaybettim. O yüzden ne iyilik yapabiliyorum ne kötülük :/ Ama benden büyük insanlar ne zaman rica etseler hayır demem, diyemem.

0|0
    0|0
    • 3ay

pda iyilik :)))
      bende insanlardan hatta belli ideolojilerden hatta ve hatta daha da ileriye giderek yazacağım ama olmaz nefret ediyorum he bunundan dolayı lkötülük yaparmıyım bilmiyorum

ama zalime de acımak onun diş kirası oluyor

• 3ay

düşünmüyor değilim dediğini burda söylenmez de. Biz anladık :)

Kızlar Ne Diyor 23

Erkekler Ne Diyor 7

• Birgün ashab Peygamberimiz (s. a. v)'den Hz. Ali'yi niçin çok sevdiğini sordu.

Hz Peygamber o anda mecliste bulunmayan Hz. Ali'yi çağırmaya adam gönderdi ve orada bulananlara sordu:

- Birisine iyilik etseniz, o da size kötülük etse ne yapardınız?

Cevap verdiler:

- Yine iyilik ederiz.

- Yine kötülük yapsa?

- Biz yine iyilik ederiz?

- Yine kötülük yapsa?

Ashab cevab vermedi, başlarını öne eğdiler. Bunun anlamı kötülüğe kötülükle mukabele etmesek bile iyilik yapmaya devam etmeyiz, demekti. Bu sırada Hz. Ali o meclise geldi.

Rasulullah Hz. Ali'ye sordu:

- Ya Ali, iyilik ettiğin biri sana kötülük etse ne yapardın?

- Yine iyilik ederdim.

- Yine kötülük yapsa?

- Yine iyilik yapardım.

Hz. Peygamber soruyu tam yedi defa tekrarladı.

Hz. Ali yedi defasında da "yine iyilik ederdim" diye cevap verdi.

Ashab, - Ya Rasulallah, Ali'yi çok sevmenizin sebebini şimdi anladık, dediler.

0|1
    0|0
  • Bu konuda Hz Ali r. a ın güzel bir kıssası var, o kötülükten vazgeçmiyosa bende iyilikten vazgeçmem diye, zor iş ama yapılırsa çok güzel

1|0
    0|0
    • 3ay

herkesin harcı değil o konuda hemfikiriz
      ama kötülüğe karşı kötülükle mukabele etmek kolay iyilikle mukabele gerek ki karşıdaki yumuşasın

• 3ay

Evet hem karşıdaki yumuşasın hem biz kötülük eden olmayalım

• İyilik yap denize at halik bilmezse malik bilir...

0|0
    0|0
  • Boş laflar bunlar. Layık değilse yapmayın.

0|0
    0|0
  • Her zaman yapmaya gayret ederim ama onlar bana hep kötülük yapar.

0|0
    0|0
  • Kötülük daha cok hosuma gidiyo

0|0
    0|0
  • herkesin iyiliğine kimse karışamaz. hayır tabiki layık değilse nie yapıyım aynı şey gibi ben sarylara layığım o zaman sen de.. saçma..

0|0
    0|0
Yükleniyor...