Kapat

Askerlik yapmayı düşünmüyorum nasıl karşılanırım?

merhabalar ben sporcuyum profesyonel olarak oynuyorum askerliğimi ise bedelli yapmayı düşünüyorum bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz

0|0
6|8

En İyi Kız Görüşü

• Mecburiyetler dışında herkes yapmalı bence bu görevini.

1|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• ben gayet normal karşılarım. erkek olmak için sünnet şart değil. ya da askerlik şart değil... uzun oldu. oku lütfen...
    doğarsın pipini keserler bir sürü kızın önünde allahu ekber diyerek... kurban keser gibi... çektiğin çile acı yetmez aşağılanırsın. olduda bitti maşallah derler! >:( sonra iltihap kapar yaran... akşama fitili sokarlar... kıvranırsın acıyla ve üşürsün ateşten dolayı...
    büyürsün hayalin vardır. devletin yıldırıcı politikaları seni eğitimden soğutur. her gün devletin tepesindekiler teröristlere destek verir vatanı satar şehit haberleri duyarsın. mutsuz olursun. hayattan soğursun. ülkendeki halk cahildir gider namaz kılıyor diye oy verir akpye... fetö ile çalışır. sınavlarda hakkın yenir. anlatamazsın kimseye derdini... halk zombi olmuştur. hayallerini gerçekletirmek için sınavlara girersin. ama devletin senden benden aldığı parayı mercedese harcar. üniversite harçlığı yapmaz sana onu. devlet gider senin paranı çalar. halkta memnundur. ama yılmaz ve hayallerini gerçekleştimek için sınavlara girersin. cemaatçi p*çin biri gelir hakkını yer. sonra üzülerek askere gidersin. hayallerin ve göreceğin günler çok uzaktadır. ağlarsın. sonra teröristin biri gelir seni vurur. toprağa gidersin genç yaşta hayallerinle... toprakla toprak olur çürür gidersin. geriye hatıralrın ve fotoğrafların kalır... derler ki vatan sağolsun. erkek oldu oğlum benim...

1|1
    0|0
    • hayallerini çaldırma! asker olman şart değil. askerlik profesyonel bir meslektir. askeri liselerde eğitim alırsın. sonra harp akademisinden mezun olur ve askeriyede çalışırsın...
      bende 3. sene hazırlanacağım. askerlik celbim geldi ama tecil ettirip bu sene kazanıp gideceğim. okuyup bu ülkeden kaçacağım. sonra kademeli olarak ailemi de bu tımarhaneden çekeceğim... türklerden çok çektim. bu iğrenç arap türk islam kültür sentezi beni mahvetti... türklere dair hiçbirşey bırakmayacağım kendimde... çocuğum bile yabancı bir kadınla yapacağım...

• kardeşim ülkenin bu halini bende sevmiyorum da türk olmaktan gayet memnunum memnun değilsen vatandaşlık değişirmelisin

• tabi ki memnun değilim ve değiştireceğim...

Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 5

• Askerlik yapılmalı diye düşünüyorum.

0|1
    0|0
  • Normal hatta zorunlu olması saçma bile yapanlar paralı gider

0|1
    1|0
  • Bilmiyorum ama şehit kardeşiyim ne diyim ki adaletini yediğimin dünyası

0|0
    0|0
  • maalesef yapmalısın erkek dediğin asker olmalı olmalıdır

0|0
    0|0
  • şehitlerimiz var mecburiyet dışında askerlikten kaçan vatan hainidir

0|0
    0|0
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 7

• Ben şimdiden senden soğudum. Sebebini sorma yüzlerce sayfa yazmam gerekir. Ama günümüz de benim gibi bunu umursayanların sayısı çok azaldı. O yüzden sorun olacağını sanmam. Sana tek diyebilecegim askerlik hayatın boyunca bir kez karşılaşacağın bir mevzu onu da elinin tersiyle itersen çok şey kaçırırsın.

0|0
    0|0
  • çevrene baglı genelde kutsal birşey olarak görülür askerlik yapmak ama sana böyle derlerse oy verdikleri ve çok büyük gördükleri siysetçilerin ogullarını örnek ver

1|0
    0|0
  • ne olursan ol, askerlik mantığın bittiği yerdir kardeşim.. yeri gelir komutanın evinde hanımıyla kavga eder gelir sana ağaç başında nöbet tutturur ya da olmayacak şeylere kızar, yeri gelir hanımı tatlı bişey yapar o gün bütün gün yatarsınız.. :) Tamamiyle anlık gelişen ve sağdaki soldaki askerlerle alakalı bir durum askerlik dediğimiz olay.. Tek gerçek, kaçış yok, mecburiyet var.

0|0
    0|0
  • Bedelli yapabilmen icin ya yas vurmasi gerek ya da harbi saglam arkan olmasi lazim
    Askerlik sart mi dersen. Her erkegin gidip yasamasi gerek o ortami
    Yasamazsanda senin tercihin dostum

0|0
    0|0
  • paran varsa bedelli yap benden tavsiye 15 yapmiş biriyim komutanlarin pisliğini temizliyip yemeklerini verip durduk

1|0
    0|0
  • Çok hoş karşilanirsiin.. seni kucagında ninni diyene sallarlar agam..😇

0|0
    1|0
  • Kardeşım bence gitmelisin. Cevrende hem hos karsılanmazsın. hemde anlatacagın hıkayelerın olur

0|0
    1|0
Yükleniyor...