İntikam mı affetmek mi?

İntikam almak mı affetmek mi? Siz hangisini tercih edersiniz? Uzun süre kandırılmışsanız mesela intikam almak ister misiniz kendinizi tehlikeye atarak?

0|1
28|22

En İyi Erkek Görüşü

• intikam nedir arkadaş? işim gücüm yok onla mı uğraşacam? bir de intikam soğuk yenir geyiği var.

hatun bana yamuk yapacak, sonra ben bir de intikam almak için kırk takla atacam öyle mi?

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Intikam istemek öyle bir duygu ki... bak intikam istemek diyorum, intikam demiyorum. Zira intikam almış olmak bir tatmin yaratmıyor. Mesele o süreçte. Canın çok yandığında, o sıcaklıkla bir şeyler yapıyorsun sözde iyi geliyor ama intikamını aldıktan sonra aslında koskoca bir zamanı nasıl heba ettiğini görüp bomboş hissediyorsun.

O yüzden aslında en iyisi bosvermektir.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• İntikam aynısını değil fazlasını yapmaktır

1|0
    0|0
  • İntikam iyidir bende af yok

1|0
    0|0
  • intikam almam ama ödeşmek adettendir

1|0
    0|0
  • ne affederim ne intikam icin plan yaparim

1|0
    0|0
  • Ben intikama aşığım birgün aynı şekilde kandırıldım ve duygularımla oynandı 2 3 sene kendimi unutturup hayatını mahvettim ayrıca hiçte tehlikeli değil

1|0
    0|0
    • 3ay

Tehlikesi kişiden kişiye göre değişir. Ne yaptın intikam için?

• 3ay

Telefon numaralarını her tarafa dağıttım hackercılara gidip facebook şifresini çaldım herkese pis pis şeyler yazıp dostlarıyla arasını bozdum babasının numarasını öğrenip bana zamanında bana attığı mesajları yolladım dahada neler neler yaptım yapılan kötülüğü asla unutmam

• sinir zayıflıktır sabır ise güç. Eğer özür dileniyor ise ve bu özür içten ise affederim

0|0
    0|0
    • 3ay

Özür dilendi ama bir işe yaramıyor. Birine çarpınca özür dilersin kalbini kırınca kamdırarak bir işe yaramıyor. kötü bir insan değilim iyi niyetimi kullandı. İçimden intikam isteği geliyor 😐

• 3ay

Bazen bir arkadaşın ya da sevgilin bir hata yapar sen beni ne duruma soktuğunun farkındamısın dersin o makaraya vurur. Bu durumlarda elimden geliyor ise bana her ne yaptıysa aynısını aynı koşullarda bende ona yaparım makaraya da vururum o iyice sinirlendikten sonra dönüp aynısını bana yaptığını hatırlatır ve şimdi beni anlıyormusun derim ama intikam duygularıla değil ders vermek için yaparım ayrı şeyler. İntikam kin nefret insanı insanlıktan çıkarıyor

• 3ay

Haklısın senin dediğin gibi yaparım yaparsam. makaraya vurmadı o ama olsun

• Hayatımdan silerim

1|0
    0|0
  • Intikam

1|0
    0|0
  • istemem ne hali varsa görsün

1|0
    0|0
  • Affetmek. Çünkü herkes gibi olmak nefret etmekten daha çok acıtır.

1|0
    0|0
  • hiçbiri

0|0
    0|0
  • intikam, soğuk yenir

0|0
    0|0
  • İntikam sevmem

0|0
    0|0
  • Yanılmak insanca, bağışlamak kutsalca bir iştir.

0|0
    0|0
  • duruma göre değişir ama en iyi intikam affetmektir

0|0
    0|0
  • Affetmek Büyüklüktür İntikam çok saçma bir düşüncedir

0|0
    0|0
  • İntikam bana göre değil affetmek derim.

0|0
    0|0
  • afffetmek en iyi intikam biçimidir cogu zaman.

0|0
    0|0
  • Intikam

0|0
    0|0
  • kendimi tehlikeye atarak intikam almazdım sonuçta karşımdaki bunu yapabilecek kadar alçaksa gözümde değeri bitmiştir o yüzden intikam almazdım ama affetmezdimde

1|0
    0|0
    • 3ay

Öldürürüm seni diyor 🤔😖

• 3ay

dikine gitmesen olmuyo mu :D

• 3ay

Laz inadı var😊

• Ikiside degil affetmek büyüklük olsada zamanla anliosun ki hic bir ise yaramio intikamda bana gore degil benim icin degeri olmayan biri ve ya bisey icin hic bisey yapmam kilimi kipirdatmam birak orda ole kalsin kendini bisey sansin umursama

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 27

• İntikam almam da affetmem de

1|0
    0|0
  • affetmek bana göre değil şu an affet dese affetmem mesala yol veririm kapı orda kandır kandır sonra affet öyle kolaydı asla affetmem benim defterimde affet yazmıyor ama intikam alda yazmıyor tabi uğraşamam onunla birz sürünsede kötü olmz tabi karmakarışık

1|0
    0|0
  • Hiç birisi , uzak durmak en güzeli..

1|0
    0|0
  • Intikam alirim. Icimin acisi sogusun

1|0
    0|0
  • Affetmek zor. Karsindaki kisi ve olayin boyutuna bagli. Intikamda asla bana gore degil.

1|0
    0|0
  • yoo kendimi tehlikeye niye atim ki mal mıyım. Onu beklemediği anda sırtından vururum. Darbelerim de ağır olur.

1|0
    0|0
  • Çok zor bir soru iste aynı sorun bendede vardı ama hersey yoluna girmisse eger hic bozmaya gerek yok affetmek diyorum

1|0
    0|0
  • En büyük intikamım uzaklasmak olur 😂

1|0
    0|0
  • Allah'a havale ederim

1|0
    0|0
  • Çok değer verdiğim biriyse kendime engel olamayabilir affederim.

1|0
    0|0
  • En iyi intikam karsıdaki kişi vicdan azabı çekerken affetmektir

1|0
    0|0
  • Affetmeyi tercih ederim

0|0
    0|0
  • Allaha inanmamis olsaydim intikam alirdim. Fakat allaha inaniyorum. O yüzden affederim, Allah en iyi şekilde sorar hesabini. Bende seyrederim. Kimsenin ahi kimsede kalmaz

1|0
    0|0
  • Ben unut gitsin diyorum

1|0
    0|0
  • İntikam.

1|0
    0|0
  • Kişi pişmansa affederim intikam almayabilirim ama asla unutmam

1|0
    0|0
  • İntikam.

0|0
    0|0
  • ne intikam alırım ne de af ederim kendi yoluma bakarm

0|0
    0|0
  • Umursamamak

0|0
    0|0
  • Affetmek hayat intikam alacak kadar uzun değil

0|0
    0|0
  • Affetmemek

0|0
    0|0
  • Allaha havale ederim ne ugrasicam intikamla

0|0
    0|0
  • ikisi de değil Umursamamak

0|0
    0|0
  • Aff iyidir

0|0
    0|0
  • Allah tarafından ne kadar affedilmek istiyosak bizde o kadar affetmeliyiz , onca hatadan sonra Allah bizi affediyorsa bizde affedebiliriz

1|0
    0|0
  • İntikam

1|0
    0|0
  • Affetmek

0|0
    0|0
Yükleniyor...