Bu eleştiri yazısı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu eleştiri yazısı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Binlerce televizyon kanalı, binlerce radyo istasyonu, telefon operatörleri, milyonlarca internet sitesi, binlerce gazete, binlerce dergi, binlerce yayınevi, ikiyüz üniversite, onbinlerce okul, onbinlerce cami şu gerçeklerden hiç bahsetmiyor:
Dünyanın en zengin 64 kişisinin sahip olduğu para 3,5 milyar kişinin sahip olduğu paraya eşit!
Dünyada her 6 saniyede 1 çocuk açlıktan ölüyor ama her sene 1,4 milyar ton gıda çöpe atılıyor!
Türkiye'de nüfusun %1'i paranın %60'ına sahip! 20 yıl sonra nüfusun %1'i paranın %90'ına sahip olacak!
Müslümanlar hergün ortalama 100 müslüman öldürüyor!
1 milyar insan açlık çekerken 1 milyar insan zayıflamak için trilyonlarca dolar harcıyor!
36 milyon Amerikan vatandaşı parasızlıktan sokaklarda/parklarda yatarken Amerika'da 36 milyon kişilik ev boş duruyor!
Golf sahaları için harcanan su miktarı ile susuzluk çeken 1 milyar insana su sağlanabilir.
Dünyada silahlanmak (yani insan öldürmek) için harcanan para ile 7 milyar insana sağlık ve eğitim hizmetleri ömür boyu ücretsiz sağlanabilir.
Victoria’s Secret firması kıymetli taşlarla bezenmiş 4 milyon dolarlık sütyen için 190 ülkeden gelen siparişleri yetiştiremediğini bildirdi fakat aynı esnada yüzmilyonlarca kadın açlıktan bebeğini emziremiyor!

2|0
4|2

En İyi Kız Görüşü

• Bunu okumuştum. Kapitalizme neden karşı olmamız gerektiğinin güzel bir gerekçesi olabilir.

Sözde humanistler gerçekten humanist olsa en başta bunlar için adımlar atılır. Hümanist derken kapitalistleri kastediyorum. Sorsan çoğu insan hayatı, demokrasi falan der. Ama neden bunca mala sahipken sistemi değiştirmek için bir adım atmıyorlar?

0|2
    0|0
    • 3ay

Bu sistemin yıkılması artık imkansız gibi.

• 3ay

@ScreamofTheNight bu sistemin yıkılmasının tek bir yolu var. Bizzat kapitalistlerin sistemi yıkmaya çalışması. Yoksa dünyanın tüm işçilerinin birleşmesi tam bir yalan.

Ama o büyük ailelerin de insan olduklarını hatırlayacağını zannetmiyorum. En azından biz olene kadar düzen böyle...

• 3ay

Aynen ben de öyle düşünüyorum. Farkındalıkla falan olacak iş değil bunlar.

En İyi Erkek Görüşü

• Rotscilhd ve Rockefeller ailelerinin toplam serveti dünya üzerindeki paranın yüzde 70'i deniyordu. Adamlar birlikte çalışıyor bide. Sonumuz hayrolsun.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Hayatın acı gerçekleri

0|2
    0|0
  • Bu eleştiri yazan o kişinin eleştirilecek ne çok yönü vardır acaba onu merak ediyorum..
    Özellikle "Müslümanlar hergün ortalama 100 müslüman öldürüyor!" böyle bir şey yok. sözde kendini müslüman sanan insanların yaptığı soykırım var !

0|1
    0|0
  • Gerçekler

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...