Niye ev işlerini kadın yapmak zorunda?

Hepinizin kafasında bu algı oluşmuş kızlar sizde uyanın artık hamaratmış bilmem neymiş. Bende hamarat erkek istiyorum o zaman. Benim annemde babamda calısıyo mesela yemeği ütüyü bulasığı babam yapıyor camasır sil süpür annem camı felanda babam siler.

Olması gereken bu ama bakıyorum tüm kadınlar köle gibi calıs ve tüm hizmeti yap resmen yasal kölesiniz. Eşinizde gelsin yesin yatsın bu algı ne zaman değişecek?

0|1
10|16

En İyi Erkek Görüşü

• Ben de bir erkek olarak seni destekliyorum fakat genelleme yapmasan iyiydi. Çünkü ben pek çok konuda kadınları ve kadın haklarını savunurum o yüzden genelleme yapmasak daha iyi sanki? Ben de tek yaşayan birisi olarak, bir kız ev arkadaşım olsun istiyorum ancak amacım evin temizlenmesi v. s değil. Bu işler zaten her insanın kendi yapması gereken işlerdir. Toplum bazı kalıplara kafasını uydurmuş. Örneğin ben, "askere gitmek istemiyorum" dediğimde, hemen vatan haini ilan ediliyorum... Bu gibi kalıp düşünceler can sıkıcı işte

1|0
    0|0
    • 3ay

aynen herkesin kendi düşüncesi. Genelleme yapmak istemezdimde cok sinirlendim.

En İyi Kız Görüşü

• Tabiki öyle bir zorunluluğu yok. Üstelik artık kadınlar da evin bütçesine katkı sağlıyor. O tür geri kafa evlilikleri, bir süre sonra kadını uşak, hizmetçi konumuna yerleştiyor, aynı zamanda erkeğin cinsel ihtiyacını karşıladığı biri yapıyor. Evlilik evlilikten çıkıp saçma sapan bir ilişki haline geliyor. Erkeklerin, çocukken daha farklı yetiştirilmesi lazım.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Ben böyle şeylerden gocunmam çalışan biri daha olsam eşime yardım edebilirim devir değişti ayrıca o zihniyet eskide kaldı. Yemek de yaparım güzel de yaparım iddaliyim , ev temizliği de yaparım sonuçta aynı ortamda yaşayan iki insaniz ve tek bir kişi ile de olmaz. Ben yaparım yani bir erkek olarak ailem böyle yetiştirdi beni hiç evlenmesem bile kendime bakarım.

1|0
    0|0
    • 3ay

4/4 lük insansınız cidden evlenilecek erkek budur bence sizin gibiler hakediyor eniyisini

• 3ay

Teşekkür ederim böyle devam edeceğim :)

• evet bu konuda eşitlik olmalı kadın erkek beraber ev işi yapmalılar :D

1|0
    0|0
  • sen çalış eve bak ben ev işlerini yaparım sorun değil :D

1|1
    0|0
  • Ben eşimle yemekte yaparım sorun değil

1|0
    0|0
    • 3ay

Sonunda düzgün düşünceli biri.

• 3ay

Haklısın hepside zaten siyasete girmek istemiyorumda işte ne oldukları belli genelde cahil insanlar. Toplumun algısıda tek bu konuda değil biçok şeyde değişmeyecek tabi bu Türkiye de ve bircok müslüman ülkede böyle

• 3ay

Maalesef ki öyle insanımız çok cahil, çabuk kandırılıyor, sorgulamıyor, mantık yürütmüyor ve en önemlisi kitap okumuyor. Nasıl yetiştirildiyse, kulağına ne söylendiyse ona inanıyor.

• Kafana 200 kiloluk bir erkek düşer inşanşah
    Soruna gelince biz kabul sen git çalış evin ihtiyaçlarını çocukların ihtiyacını faturalar kendine ait bir evin yoksa kirası vs vs bunları yap ben ev işlerini yapmaya amedeyim ama herkes yerini bilmeli yeri derken kimse yanlış anlamasın kadın üstüne düşeni erkek üstüne düşeni yapmalı ha sen kabul etmiyorsan böyle bir adam bulup evlenirsin

0|0
    0|0
    • 3ay

Sen cok yanlıs anlamıssın. Ben diyorum ki kadında erkekte calıssın kira masraf herşey ortak ev işleride dağılıcak işte yemeği bigün biri diğer gün diğeri her iş paylaşılsın.

• tamam ben ev işleri yapmaya razıyım.. Karım da gitsin çalışsın eve baksın.. walla razıyım billa razıyım..

0|1
    0|0
    • 3ay

Tamam olur calıssın o sadece sende heryeri sil süpür yemek camasır bulaşık cocuklar hepsiyle ilgilen

• 3ay

Ondan kolay ne var ya.. Asıl çalışıp milletin ağız kokusunu çekmek zor... varsa öyle bir kadun alsım beni ben çalışmayacam evimde bütün işleri bem yapacam o da gitsin çalışsın eve baksın.. ben çocuğada bakarım.. ne uğraşacam milletin ağız kokusuyla mis gibi eşime hizmet ederim evime bakarım..

• Yahu elalemden sanane sen istediğin kocayı al kim ne yapıyorsa yapsın seni ne ilgilendirir

0|1
    0|0
    • 3ay

alıştınız tabi böyle olmasına kızları uyandırmamdanmı korkuyorsun

• 3ay

Bu algı değişsin istiyorum ha sen eğer böyle bir kadın arıyosan okumamış evhanımı biriyle evlen evin masrafını herseyini karsıla belki o zaman hizmet edilmeyi hakedersin

• 3ay

Bu algıyı kimse değiştiremez yalnız.

• Dışarı işini yapınca kölelik olmuyoda ev işimi kölelik oluyo

0|0
    0|0
  • Feminist laaa bu garı 😃

0|0
    0|0
    • 3ay

Realistim sadece doğruları savunurum

• hem işe gidelim hem size bakalım ohh siz ne iş yaparsınız? şeyinizi devirin yatın o zaman. size bakmak zorunda değiliz.

0|0
    0|0
    • 3ay

bir kadın calısamaz mı ne geri kafalısınız bizim işimiz gücümüz yokmu? calısmayan kadın işsiz kadın o kadar az ki artık ve evişlerinide yapmak zorunda değiller

• 3ay

Mecbursunuz. Köleler sizi.

• Sana yap diyen yok kuyruk acisimi bu

0|0
    0|0
    • 3ay

Bu algı değişmeli diyorum

• 3ay

Tamamda sana batan var mı yok milletin secimlerine laf atma bence bosver kimi sevdiginden kimi zorla yapiyor seninki biraz kucumseme olmus

• Ikiside çalışıyorsa yardım etmeli ev işlerine

0|0
    0|0
  • doğanın kanunu...

0|0
    0|0
    • 3ay

Yok öyle bir dünya

• 3ay

Git karına hizmet et o zaman

• 3ay

ben erkeklik yapıyorum. o da kadınlık

• İşe giden evin masraflarını ödeyen erkek oldugu için.

0|0
    0|0
    • 3ay

Kadında calısıyorsa yemeği kim yapacak peki? erkekler yapsın banada açın baklava bende hamarat erkek istiyorum

• 3ay

Yok öyle bir dünya :D

• 3ay

İşinize gelmez tabi

• Erkeğin çalışma ortamı ve yapısı bu etkileyen faktör ya eskisi gibi olsa ne yapacaksınız merak ediyorum çamaşır bulaşık hep makina, ev toplama ve yemek ortalama 2 saat belki çocuk yorar ona lafım yok

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Hamarat erkek istiyorum. ama en azından temizliğe yardım edecek bir erkek olsada başımın üzerinde yeri var

1|0
    0|0
  • Bende senin gibi düşünüyorum ev isi yapmıyan erkeği koca diye almam

1|0
    0|0
  • öyle bir zorunluluk yok nerden çıkardın :D

0|0
    0|0
    • 3ay

Kızlar uyanın artık diyorum neden böyle :D sen istemezmiydin sadece calısıp eve geliyorsun bacak bacak üstüne atıp tv izlerken kocan sana hizmet ediyor

• 3ay

bizde iş bölümü var zaten ben ailemden öyle gördüm babam çalışsa bile en azından hafta sonu temizlik hep beraber yapılır hafta içide herkes masayı birlikte kurar :D

• eski kafalilarda böyle bu bence, modern ailelerde is ayrimi var

1|0
    0|0
    • 3ay

Sitedede bakıyorum her kız hamarat olma peşinde iş yapıyor foto atıyor erkek neden yapmasın ki kadınlar hizmetçimi

• 3ay

cok gereksiz yani normalde yapmiyolardir bile ha erkeklerin gözüne girmek icin hepsi

• Evet neden böyle :- kadınlar sadece yemek , temizlik, çocuk yapmak için mi varlar?

1|0
    0|0
  • Sende bunları söyleyecek özgüven olsaydı gizli olmazdın

0|0
    0|0
    • 3ay

Normal hesabımdan yazsam ne farkeder gercektede söylüyorum ki senin bunu savunman gerekirken ezilmeyimi seciyosun

• 3ay

savunmam gerektiğini düşünmüyorum :) ev hanımıysak zaten erkeklere hizmet etmek zorundayız çünkü onlar da bize işe giderek hizmet ediyorlar. ama biz iş yaparken yanımızda olmaları çok güzel olur,, ilişkimiz açısından

• Zorunda degil

0|0
    0|0
  • Aynen katılıyorum babam da yaklaşık iki ay çalışmadı ve ev işlerinde hiç bir yardımı olmadığı halde bir tane kirli bardak olsa laf yaptı defalarca tartıştım ama fayda yok neymiş kızlar yapmak zorundaymış!

0|0
    0|0
    • 3ay

Bu ne sacmalık cidden bu algıyı yıkmak gerek yemek yapmayı bilmeyen erkek yemek beğenmiyor

• Nankörsün ya. Eve ekmek getiriyormu getiriyor. Daha ne istiyon

0|2
    0|0
    • 3ay

Adamsın 👏

• 3ay

Zaten bizim de sorunumuz erkekler neden hep kucuk isleri yapıyorda kadınlar en zorunuz yapıyor

• 3ay

Haddini bil hadsiz (soran) asıl geri kafalı sensin çünkü sorunda kölelikten bahsetmişsin ona istisnaden cebap verdim kimse kimsenin kölesi değil ev işlerini yapan kadınlar (kadınlar ) diyorum sen üstüne alınma onlar gerçekten evinin kadını durması gereken yeri çok iyi bilirler sana gelince bir soru sordun ben fikrimi söyledim beni eleştirmek senin haddine mi kalmış sen istediğin gibi bir eş bul herekirse çocuğun altını değiştirmesini bilsin

Yükleniyor...