Bu kul hakkına girer mi?

Sorum biraz değişik farkındayım. Ancak çok merak ediyorum. Bir insanın duygularını kendini mutlu etmek için kullanmak ve sonarsında o kişi çok üzmüş olmak kul hakkı tanımına uygun mudur? Bu kişiye ben sana hakkımı helal etmiyorum dersem onun üzerinde bir etkisi olur mu?

Güncellemeler:
3ay Bunu yapan ben değilim. İlk aşkım ve ilk sevgilim dediğim insan yaptı bunu bana.

0|0
10|9

En İyi Erkek Görüşü

• ameller niyetlere göredir eger onu mutlu etmekte samimi davandıysan ve sonrasında elinde olmayan bir sebepten mutsuz ettiysen kul hakkı olmayabilir
    ( zayıf ihtimal ) ama bile isteye mutsuz ettiysen kul hakkıdır diye düşünüyorum

1|0
    0|0
    • 3ay

Benden ayrıldıktan sonra benimleyken başka kızlar ile konuştuğunu ve arkadaşlarına bana kız ayarla dediğini öğrendim. Üstelik bana söylediği ayrılma sebebi de şu; gönül eğlendirmek istiyorum. Seni sevmeyi denedim ama sevemedim. Kimseyi sevemiyorum. Başta mutluydum. Ama şimdi değilim. -mutsuz olma sebebi onun istediği şeyleri yapmamam. Ve istediği şeyler sapıkça olan şeyler- şimdi yorumun nedir

• 3ay

Teşekkür ederim

• 3ay

rica edeim

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 8

• Kesinlikle girer

1|0
    0|0
  • Evet kul hakkına girer. Sebepsiz yere kırmamak üzmemek gerek insanları.

1|0
    0|0
    • 3ay

Aslında durum şöyle. Benden pekde normal olmayan şeyler istedi. Sonra ben bunları yapmayınca ona güvenmediğimi düşünmeye başladı. Ona güveniyordum ama istediklerini yapabilecek kadar değil. O da bunu kullanarak bana seni sevmeyi denedim ama sevemedim. Yorgun bir insanım gönül eğlendirmek istiyorum. Ben sana dedim hep zor dönem sevgili istemiyorum dedim. Şeklinde konuştu. Ama bana sevgilim de diyen de oydu. Sana yüzük bakıyorum diyen de. Gönül eğlendirmek istiyorum dedi bana. Sevmeyi denemiş olmamış ben deneme tahtası mıyım şimdi? Öyle çok soru var ki kafamda

• Direkt olur.

0|0
    0|0
  • hiçbir etkisi olmaz

0|0
    1|0
    • 3ay

Nedenini sorabilir miyim

• 3ay

senin inancına göre kazanır. gerçekte bir şey değişmez.

• 3ay

Peki sağ ol

• Evet girer.

1|0
    0|0
  • Bilerek oynamissa girer tabiki.

1|0
    0|0
  • Senin gibi biri bana yapmıştı hayatını kararttım valla hak mak kalmadı :D

0|0
    0|0
    • 3ay

Ben birine yapmadım. O bana yaptı. Arada fark var.

• 3ay

Şaşırdım. Ben yapamazmışım onu anladım.

• 3ay

Yapı meselesi

• Kul hakkı tabi
    Zalimlerden olma mazlumlardan ol demişler
    Zalim: üzen
    Mazlum: kandırılan üzülen

1|0
    0|0
    • 3ay

Beddua ettim ilk hissettiğim duyguda. İki yakası bir araya gelmesin dedim içimden. Sonra töbe diyip Allahından bul yaşattığını yaşa dedim içimden. Yaşar mı? Beni üzdüğü gibi üzülür mü başkası tarafından. Cani biri değilim ama yaptığını anlasın istiyorum. Çok canım yandı

• 3ay

Teşekkür ederim

• 3ay

Rica ederim :)

Kızlar Ne Diyor 9

• Belki yaptigim yanlis ama bende cok sorguladim ilahi adalet var midir bu dunyada sahit olurmuyuz diye gonul iliskilerinde. Bazisi diyor sevgililik zaten haram birsey kabul olmaz diye. Ama ben oyle dusunmuyrum bence bir insanin karsisindakine yapacagi en buyuk kotuluk umut verip yari yolda bırakmak, kalp kirmak. Ama karsiligini gorur mu bilmiyorum insan inanmak istiyor

1|0
    0|0
    • 3ay

Evet bende buna inanmak istiyorum. Bu kişi ile arkadaşken beni yarı yolda bıraktığında yaşattığını yaşa demiştim şimdi olduğu gibi. Ve kız arkadaşı oldu. Sebep vermeden ayrılmış kız bundan. Tıpkı bir zamanlar arkadaşken bana yaptığı gibi. Benim merak ettiğim şey ben ona yazışmada sana hakkımı helal etmiyorum dedim. Ben bu durumu kul hakkı olarak biliyorum. Doğru mu? Bunu merak etmiştim

• 3ay

Anladim demek istedigini uzun uzun anlatirsan da dinlerim ama soruna cevap vermek gerekirse benim dusuncemde bu kul hakkidir arkadasim. Gunahsa en buyugu kalp kirmak ve otesidir bence. Ve umarim biz ya da baska herkeste dahil hakettigi kadar cezasini gorur.

• 3ay

İnşallah

• Evet

1|0
    0|0
  • Girer.

1|0
    0|0
  • e yani bir zahmet

1|0
    0|0
  • Olur tabi neden olmasın sen helal etmedikçe

1|0
    0|0
  • evet girer

1|0
    0|0
  • Nasi bir olay acsana

1|0
    0|0
    • 3ay

Birini çok sevdim. Tam 3 sene. Arkadaştık. 2 sene boyunca küs kaldık. Sonra barıştık ve sevgili olduk. Ama benimleyken arkadaşlarına kız ayarlayın dediğini ve eski kız arkadaşı ile görüştüğünü öğrendim. Benden ayrıldı. Ben ondan sonra öğrendim bunları. Ayrılırken bana beni sevmeyi denediğini olmadığını, sevilmeyecek biri olmadığımı ama gönül eğlendirmek istediğini yazdı. Ayrılmadan önce bana sarılıp sevdiğini söyleyip öptü. Yüzük bakıyorum sana demişti. En çok zoruma giden şeyler beni deneme tahtası yapması ve arkadaşı ona kız ayarlıyım dediğinde sevgilim var demeyip olur demesi. Beddua etmek istemedim ona. Ama yaşattığını yaşasın diyorum hep. Yaşar mı bilmiyorum. Ama olaydan sonra okulu kapatıldı. Ev arkadaşı onu bırakıp başkasıyla çıktı ve daha bir sürü şey oldu ona.

• Evet kul hakkıdır ahirette gunahlarinin temizlenmesini beklersin sen niye hakkini helal etmiyorsun ki hem suclusun hem guclu

0|0
    0|0
    • 3ay

Ben bir şey yapmadım ki. Benim ona olan sevgimi kullanıp kendini mutlu etmek istedi. Başta bunun bir önemli yoktu. Sonra benden sapık şeyler istemeye başladı. Bende istediklerini yapmadığım için ben gönül eğlendirmek istiyorum seni sevmeyi denedim olmadı diyip gitti. Benim suçum ne? Tanıdığımı sandığım kişiyi sevmek mi?

• 3ay

O zaman tam tersi o kul hakki yemis

• 3ay

Teşekkür ederim

• Hayır sonuc önemli

0|0
    0|0
    • 3ay

Sonucu. Yaptığı sapıklıklara beklediği yanıtı vermedim. Yapmam dedim. Benden ayrıldı. Ve sonrasında arkadaşları ile arası bozulmuş gelip bana benimleyken başka kızlarla konuştuğunu ve bana kız ayarlayın dediğini öğrendim. Hatta bu arkadaşlardan biri ayarlayacakmış buna arkadaşını. Ama benden haberi yokmuş bu kişinin. Ve benim çocuk da sevgilim var demek yerine olur ayarla demiş.

• 3ay

senin ona güvenmis olman ve onun o güveni boşa cıkarmasi bile cok kolay hakka girer. Soruda detayli göremeyince tam anlamamıstim. Hakkın var onun üzerinde o kesin

• 3ay

Teşekkür ederim

Yükleniyor...