Norveç çocuk kütüphanesinden bir görüntü. Ülkemiz de okuma-yazma oranının düşük olmasının sebeplerinden biride bu mudur?

Norveç çocuk kütüphanesinden bir görüntü. Ülkemiz de okuma-yazma oranının düşük olmasının sebeplerinden biride bu mudur?
Böyle ortamlar kurarsak ülkemizde , çocuklara okuma yazmayı aşılayabilir miyiz?

3|1
11|15

En İyi Erkek Görüşü

• Okumak önemli değil, okuduğundan ne öğrendiğin önemli

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• teşvik edici çalışmalar yapılmalı

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Bu iş sadece bireyin kendisinde bitmiyo. Toplum olarak gelişmemiz gerek. Ailenin bu konuda gerçekten katkı sağlaması lazım. Mesela geçen aylarda bir kitapçıda kitap bakarken kapının önünden 9 , 10 yaşlarında annesiyle beraber bir kız çocuğu geçiyodu. Annesine kitap alabilirmiyiz dediğinde annesi kolundan çekeleyip boş boş şeylere paramı vericez dedi. Dış görünüş olarakta hiç maddi açıdan bir sıkıntıları varmış gibi durmuyodu. Memleketin gidişatı kötü...

3|2
    0|0
  • Ya bizim ülkemizde okullardaki kütüphaneleri öğrencilerin girmesi yasak sence nasıl olmasını bekliyorsun...

1|2
    0|0
  • oranı düşük tutan çoğunlukla eski nesil özellikle kadınlar. onlar zamanında (-ki kısmen hala var) kız çocuklarını okutmak pek tercih edilen bir durum değildi. şimdiye de bakarsak yine çok okuma alışkanlığı olmayan eski nesil, çocuklarına böyle bir şey aşılamadığından oran pek yükselmiyor. yani sağa sola kitap koymak yerine zihniyet geliştirilirse daha iyi olur.

1|0
    0|0
  • ülkemizden bir görüntü twitter.com/alperatalan/status/542252687551897600 burası lise kütüphanesi düşün artık gerisini. müdür para toplayrak yaptırmış ve yazı yazmış.

1|0
    0|0
  • Harıka kanks

1|0
    0|0
  • Kitap sevgisi asiiliyorlar , ben küçükken kitap okumak ceza olarak uygulanan bir şeydi. Allahtan sonradan kendim sevdim.

1|1
    0|0
  • elbette bu da bu bir sebebtir ama bence en önemli neden köyde para toplayıp camiyi yenileyen insanların köyde okul olmamamasına rağmen okul yaptırmaya tenezzül etmemesidir, umrsamamasıdır..
    örnek bizim köy 4 katlı taş çatlasa yirmi kişinin kullandığı cami var ama çocuklar okul yok diye 20km uzağa gitmek zorunda
    bu kafa değişmediği sürece bu ülkede hiçbir şey değişmez ve ayni düşüncenin eseri olan makarnacı kömürcü büyükbaşlaımız olur...

1|1
    0|0
  • ekonomimiz bir gün norveç gibi olursa bizim çocuklarımızda bol bol kitap okuycak seviyeye gelir.. temel sorun ekonomik sıkıntılarımız

1|0
    0|0
  • bir sor bakalım hayatınızda kaç kere kütüphaneye gittiniz diye.

1|0
    0|0
  • sanmam alakası yok bunun maddiatla alakası var

1|0
    0|0
  • bize böyle bişey yapsalar yere serer yatak yaparız :D :D

1|0
    0|0
  • 3 yaşındaki çocuklara okumamı öğretmişler

1|0
    0|1
  • insanın içinde olacak içinde... bizimkilere kitaptan şato kursan gene fıs...

1|0
    1|1

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 10

• Norvec farki..

2|1
    0|0
  • Hayır olmaz canım az bir ses yapınca bizm ülkede hoca camiden, kütüphaneci kütüphaneden kovar. Buda insandaki okuma hevesini tamamen yerle bir eder

1|0
    0|0
  • Çok guzel😂😂😂

1|0
    0|0
  • geçen burada bir soru gördüm
    kadın ilerideki çocuğuna kuranı öğretmek, ezberletmek allah yolunda elçi yapmak istiyordu ve burada imanlı koca arıyordu

sence hala bunu aşabilir miyiz?

2|1
    0|0
  • Cok guzel harika

1|0
    0|0
  • Kitap alayım derken yıkılmasında.

1|0
    1|0
  • bizde kitapları çalarlar pazarda ya da okul kenarlarında satarlar

1|0
    0|0
  • anne babası bütün akşam dizi maç reality show izleyen çocuklara işlemez.

1|1
    0|0
  • Bizde böyle bisey olsa bizimkiler icinde smackdown oynarlar bide yıkarlar orayı ya

1|1
    0|0
  • Cocuğum yok beni ilgilendirmez ben okudum

0|0
    2|1
Yükleniyor...