Bu japon atasözünü yorumlar mısınız?

Bir Türk bir Japon’dan daha akıllıdır ama iki Türk iki Japon’dan daha akıllı değildir.

0|0
1|20

En İyi Erkek Görüşü

• İki ırk da yüzyıllar boyu kahranmanliklarla anılan bir millet o yüzden saygı duyuyorum ve üstünlük taslamiyorum. Ama bir Türk'ü yenebilecek biri varsa oda sanırım başka bir Türk olurdu. Ama Japonları da hafife almamak lazım :) Asiller çünkü takdir ediyorum bu yüzden

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Türkler çoğaldıkca koyunluk oranıda artıyor o yüzden

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Türkler birbirini çekemez birbirlerine köstek olurlar oysa japonlar dünyanın neresinde olursa olsun birbirlerine ölümüne destek çıkarlar.

0|0
    0|0
  • İki Japon bir araya geldiğinde iki Türkten daha iyi ve verimli bir iş ortaya çıkarırlar. Çünkü Türkler benim dediğim olsun fikrinden öteye gitmeyi başaramazlar.

0|0
    0|0
  • Şu an ülkede olan şeyler işte..
    Birbirinin kuyusunu kazma alışkanlığı, birbirinin üstüne basa basa bir yerlere çıkma huyu falan.

Yaratııcılık yok pek, çok görüyorum bir yerde bir işletme açılsın çok rağbet görsün hemen peşinden 1*02931*293 tane aynısından açılır. Ne kendisi iş yapar ne de başkası iş yapar. Halbuki o beyni başka bir sektörde kullansa çok daha başarılı olacak ama...

0|0
    0|0
  • Yazarının kim olduğunu bilmiyorum, okumadım da ama bir kitap görmüştüm, "Bir Türk Dünyaya Bedel İki Türk Laklak Eder" diye. Bu sözde benzer bir durum olabilir.

0|0
    0|0
  • Türkler birbirinin iyiliğini istemiyor bu yüzden kaybediyorlar ama japonlar birlik olunca daha iyi calışıyorlar.

0|0
    0|0
  • bence altında yatan mantık türklerin birbirini desteklememesi kıskanması ve bilgi cimriliği yapması japonların ise bilgiyi sürekli olarak paylaşmalarına parmak basılmış

0|0
    0|0
  • iki Türk bir araya gelince biribirini yer.. İki japon ise birlik olur..

0|0
    0|0
  • iki türk bir araya gelirse bir birini yenmek için uğraşır ama iki japon ortak olur

0|0
    0|0
  • Yani Türk'ler bir araya geldi mi daha başarılı oluyor demek istemiş ama bence tam tersi. Biz bireysel olarak daha başarılıyız takım çalışmasına uygun değiliz

0|0
    0|0
  • Eğer bir Türk tek başına ise hep kafası olumlu şeylere çalışır ama 2 türk yan yana gelirse şeytanı nasıl alt ederiz diye düşünür ;-)

0|0
    0|0
  • Hoşgörülü bir şekilde anlaşma fikir ayrılığı yaşamama falan olabilir sanırım.

0|0
    0|0
  • Birlik yok demek istiyolar adamlar her zaman zeki diyoruz yıllardır olan tek sorunumuz herkesin eline fırsat geçince birbirini öpmesi.

0|0
    0|0
  • japonların kollektif zekasıyla ilgili olabilir

0|0
    0|0
  • Çok doğru çünki 2 türk 3 japondan daha akıllıdır..

0|0
    0|0
  • bir türk tek başına japonu yener ama iki türk goy goy yaparken iki japon çalışır :D

0|0
    0|0
  • Sen mi uydurdun

0|0
    0|0
  • Bir elin nesi var, iki elin sesi var gibi bişeye benzettim :D

0|0
    0|0
  • Türkler kendine güvenmez ve destek vermez japonlar güvenir ve destekler

0|0
    0|0
  • Bir biriyle uğraşır iki olunca