Sizce 'sence - bence' kavramları doğru mudur?

Gerek bu site de gerek günlük hayatta vs insanlar her olay karşısında kendine ait yorumlarını yaparlar. Bu yüzden de 'sence - bence' veya 'sana göre - bana göre' kavramları vardır. Sizce herhangi bir konu hakkında toplumsal olarak kanıksanmış tek bir doğru mu vardır? Yoksa sence - bence kavramlarının oluşması normal midir?

@Picin_Teki

• Genel bir yargıya varılamayacağı için sence bence kavramları doğrudur.
    94% (67)77% (30)88% (97)Oy Ver
  • Toplum olarak benimsenmiş tek bir doğru olabilir. Sence bence olamaz.
    6% (4)23% (9)12% (13)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|1
10|26

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• bir yerde okumuştum, içinde bence kelimesini kullandığımız cümleler karşı tarafa "ben bu konuda yeterince bilgili değilim ve söylediklerimden de emin değilim" izlenimi bırakıyormuş.

bu açıdan bakarsak sitede bence adı altında yazı yazmamız doğru gibi. çünkü yazdıklarımız konusunda uzman değiliz sadece edindiğimiz bilgileri paylaşıyoruz.

yine de bence demek yerine "yazılar" diye eskisi gibi bir başlık olsa güzel olabilirdi.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• Bilimsel doğrular vardır sencesi bencesi olmaz. Yani bence yer çekimi yoktur diyemem. Ama şu da bir gerçek ki bu doğrulara ulaştıranda sence bence tartışmaları (felsefe). Yani her ikisi de gereklidir diyebiliriz ama kesin kanıtlar sunulan gerçeklerden de artık sence bence olmaz.

0|1
    0|0
  • Dinde, sence-bence mezhaplerde vardır..
    O da helal dairesindedir..

Onun dışında haram-helâller kesindir, nettir..
    Sencesi bencesi yoktur..
    Haram olan, sence de bence de haramdır..

#Vesselam

0|0
    1|0
  • Herkesin elindeki kendine :) evrensel konular haricinde göreceli bir durum oluyor bazen şekildeki gibi
    encrypted-tbn3.gstatic.com/images

0|0
    0|0
  • Her şey görecelidir.
    Bir noktadan, sonsuz doğru geçer.

Tek bir doğru yoktur, tek doğru olarak kabul edilenler, sadece dogmalardır.
    Herkesin doğrusu kendinedir.

0|0
    0|0
  • Bence "sence - bence"kavramları doğrudur. Ben kendi fikrimi belirtiyorum sonuçta, bilimsel kavramlar değil de genelde insan ilişkilerinde hiçbir şey kesin doğru değildir. "Şu böyle mi yapmış, yanlış yapmış" demek yerine "Şu böyle mi yapmış, bence yanlış yapmış" demek daha doğru. Bence.

0|0
    0|0
  • Doğru kanks

0|0
    0|0
  • Sence bence kavramları vardır. Var olmalıdır. Hem de dünyadaki insan sayısı kadar vardır.

0|0
    0|0
  • sence ve bence olayı ahlak ve genel geçerler üzerinden bahsedilir...

zina şuç mu? evet ama şu anda bir suç demi hatta suç olmaktan çıktı zina kötü birşey mi? ( bence ve sence)

veya

yemek yerken ağzını şapırdatma kime göre iyi kimine göre kötü

ama 2+2= 4 4 dediğimizde bu işin sencesi bencesi yoktur... en kötü ispat ister bunuda 3.99999999999999 diye ispat ederler bu işin sencesi bencesi olmaz...

Ahlak gibi kavramlar totoş kavramlardır...

0|0
    0|0
  • İnsanların kişisel fikirlerini almak üzere soru soruyorsan alacağın cevap muhtemelen bence veya bana göre ile başlayacaktır. Ama bir konu hakkında genel bir kanıyı kastediyorsan durum değişir.

0|0
    0|0
  • En kötüsü de sence-bence söz konusu olduğunda karşıdakiyle anlaşamadığını anladığın an. Karşı taraf bazen o kadar dik bakıyor ki olaya biliyorsun ki senin söylediğin hiç bir şeye karşı anlayışı olmayacak. Vazgeçiyorsun :)

0|0
    0|0
  • Dogru tektir ama sence - bence denilen durumlar daha cok konu hakkinds fikir paylasmak icin kullanilmali yani bence boyle dogrusuda bu sacma bir iddia

0|0
    0|0
    • 3ay

Hımm bu sefer haklı değilim yani beyefendi peki tamam 😊

• 3ay

Elbetteki bu su goturmez bir gercek 😂😂

• mesele, kural veya konu vs yuksek ve tartisilamayacak bir mercii tarafindan belirlendiginde bence veya sence diye birsey yok (ahzab 36) ama kendi hayatinda yine o yuksek mercilerin olculeri icinde bence veya sence söz konusu olabilir

0|0
    0|0
    • 3ay

Konunun dinle alakası yok. Günlük rutin şeyler olaylar

• 3ay

günlük yasanilan hersey dinin icindedir zaten din hayat tarzidir. Hristiyan miyiz bizki dinimiz sadece kilise (bizde cami) nin içinde olsun bu laik bir zihniyettir dikkat

• Görüş bildiriliyorsa, sence - bence'dir

0|0
    0|0
  • Zevkler tartisilmamali

0|0
    0|0
  • guzel düşünce

0|0
    0|0
  • Egoyla özgüveni, samimiyetle yavşaklığı karıştırmayalım..

0|0
    0|0
  • olmak ya da olmmak. d

0|0
    0|0
  • toplum tarafından benimsenmiş tek bir doğru vardır evet ama, eğitimi hesaba katmıyorsunuz. Toplumun bilgi kapasitesi bir değil. Kapatın dükkanı hadi bakıyım

0|0
    0|0
  • Tam emin değilim

0|0
    0|0
  • En son terslemistin beni hihhh

0|0
    0|0
  • Herkesin dopruları vardır

0|0
    0|0
  • Tabiki a şıkkı diyorum

0|0
    0|0
  • sizli bizli olmayalım seni benli olalım

0|0
    0|0
  • Bence ne salak salak sorular sence?

0|0
    0|0
  • Düşünce ve fikir denılen kavramlar olduğu için sence bence dıye şeylerın olması normaldır ve bunun önune kesnlkle geçilemez, sadece tek doğrsu olan şeylerde sence bence olmaz, örneğin 2 artı 2 eşittir 4 eder gibi...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

Yükleniyor...