Nedir bu güzellik/yakışıklılık düşkünlüğü?

Herkes fiziğini ön plana çıkarmaya çalışıyor, ona göre bir ego oluşturup kendine alt sınırlar belirliyor ve arkadaş dahi olsa kimilerini kendine yakıştıramıyorlar. Sorarım bundan 50 yıl sonra kaçınız bu kadar taze delikanlılar/hanımefendiler olarak kalacaksınız? İnsan için önemli olan düşünceleri karakteri değil midir? Lafa gelince herkes olgunluktan bahseder başka biriymişsiniz gibi davranırsınız. Madem bu kadar karakter tutkunusunuz neden bu dış görüşteki seçiciliğin zirvesindesiniz?

8|1
52|30

En İyi Kız Görüşü

• Her bir kelimende haklısın, katılıyorum. Gönül ister ki böyle bir takım cevapların arandığı bir sitede hakiki sorular olsun, bu tür saçmalıklar sona ersin. Biz de isterdik bilimden, felsefeden, sanattan konuşmayı; cevaplarımızı bulurken birçok konuda bilgi sahibi olabilmeyi, keyifle konuşabileceğimiz insanların bu sitede var olduğunu bilmeyi. Gel gör ki dudağına takanı mı ararsın, boyunun "uygun" olup olmadığını soranı mı, birçok yoldan vücudundaki en azından benim gözümde değersiz olan etleri büyük beklentilerle sırf egolarının tatmin olması amacıyla sergileyenleri mi... Öğretemiyoruz ki ambalajın bir değerinin olmadığını, önemli olanın içindeki olduğunu.

0|1
    0|0
    • 3ay

Aynen öyle.. Benim gibi düşünenlerin de olduğunu bilmek mutlu etti beni

En İyi Erkek Görüşü

• bir insanı dış görünüşüyle sevmek eğlenceden başka bişi değil
    Sandalye gönderiyorum onlara karakterleri otursun

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 51

• Toplumun olumsuz etkileri. Eteği ayak hizanda giy kezo olursun suratına bakmazlar, eteği diz üstü giy modern ateşli hatun olursun. inkar etmez kimse edende en büyük yalancıdır. Sen kendini çoğalttır müzede saklayalım. Bu kadar güzel düşüncelerinin olması çok hoş bir şey. Bedenden bir gün sıkılırsın ama bir kızın bir gülüşü bir hareketi tatlı sohbeti bedeninin önüne geçer hatta bedenin ağzına sıçar.

0|1
    0|1
    • 3ay

Ay aşkuaaaam ojelerim nasıııııl tarzı bir muhabbet dinleyeceğime ülkenin geleceği hakkında sabaha kadar beyin fırtınası yapmayı tercih ederim. Düşüncelerin için teşekkürler

• 3ay

öyle konuşan bir insan normal değildir zaten.

• 3ay

Bence de

• Çok haklısınız. Geç de olsa ben bunu yeni yeni anladım. Gençliğime yaşıma veriyorum, ilerde daha çok hak vereceğim kendime

0|2
    0|1
  • Arkadaş olarak bu durumu pek yaşamıyorum ama ikili ilişkilerde bende dahil herkes mutlaka karşısındaki insanda bir şeyleri çekici bulur ve ona göre hareket eder. Elbetteki ahlak, zeka veya farklı kriterler önemli ama önce hepimiz dış görünüme bakıyoruz.

1|1
    0|0
  • şimdi sana güzel bir örnek vereceğim. sana 2 hediye aldılar diyelim 1. hediye zaman harcanmış beğeneceğin bir hediye var ama gazete kağıdına özensiz sarılmış bu içi güzel ama fiziği pek düzgün olmayan kız. 2. hediyede özensiz zaman harcanmamış bir hediye ama çok lüks paketlenmiş buda içi boş güzel kızımız. şimdi dürüst ol ve söyle hangi hediyeyi önce açmak için sabırsızlardın?

0|1
    0|0
    • 3ay

sabırsızlanırdın?
      yanlış yazmışım :D

• 3ay

o zaman seni tebrik ederim :)

• 3ay

Teşekkürler hanımefendi :)

• Bize verilen hiçbir nimet bizim sayemizde olmuş şeyler değil. Kendi çabamız ile oluşmamış, Allah'ın verdiği iki göz, bir burunla neden övünürüz? Anlamış değilim...

0|1
    0|0
  • Bilmiyom valla

0|1
    0|0
  • Olay kendine bakmakla ilgili ben kendime bakiyorum kendimi iyi hissediyorum ve benim kadar iyi biriyle olmak isterim tabiki. Tabi bundan daha onemli seyler de var ama kendine benim gibi özen gosteren bir erkek isteyebilirim

1|1
    0|0
  • Maalesef böyle bu düzen , çirkinler olarak yalnız kalmaya mahkumuz naparsın , kiloluysan ayı , kısaysan bodur , zayıfsan çelimsiz , uzunsan sırıksın bu dünyada böyle geldi böyle gider maalesef

0|1
    0|0
  • Kafayı sıyırdı herkes.. Birgün o güzel yüzün buruşacağını kimse düşünmüyor.

1|1
    0|0
  • insanları anlarım ama bazı şeylere anlam veremiyorum

0|1
    0|1
  • düskünlügüm yok

0|2
    0|1
  • evet sonuna kadar haklisin lakin insanın gözüne güzel gelmeyen gönlüne zor siner

0|1
    0|0
  • evet ilk bakışta bende bazen dış görünüşü iyi olan insanlara daha yakın davranıyodum falan. artık bunu önlemeye çalışıyorum ve başarıyorumda. herşeyin pakette bitmediğini farkettim :)

0|1
    0|0
  • insan çoğu zaman tipini beğenmedinde iletişim kurma gereksimine bile girmez insanlar saçmalık

0|2
    0|0
    • 3ay

herkes iç güzellik der ama dışını beğenmediğimizin içini de merak etmeyiz hesabı

• 3ay

dış görünüş her zaman aldatır. birini görürsün bu insan olamaz dersin mükemmeldir ama zekası kıt çıkabilir. birini görürsün üstü başı yırtık, kendi de bakımsız. ama adam en ala filozof çıkabilir.

• Saygınlığım Kültür'üm görgüm insanlığımla ön planda olmak isterim her daim

0|1
    0|0
  • Haklısın

0|1
    0|0
  • 50 yıl sonrasını düşündüğüm için bu haldeyim şu an 👍

0|1
    0|0
  • Bu zamanda böyle herkes görüşüne göre yargılıyor 😂

0|1
    0|0
  • Ben söyleyeyim kendi gözlemimi. Yakışıklı/güzel arayanların çoğunun amacı "elaleme" hava atmak. sevgiymiş aşkmış zaten çoktan bitti. s. dik yarıştırmayı bırakırlarsa bu güzel/ yakışıklı davası da biter

0|2
    0|0
  • Bundan bir 10 yil sonra güzellik değil kariyer başarıları ön planda olacak o insanlar icin

0|1
    0|0
  • yokluk

0|1
    0|0
  • Haklisin

0|1
    0|0
  • Yok be ne kendim süsleneyim pisleneyim isterim ne de karşımdaki kişinin öyle olmasını isterim doğal olsun iyi olsun bana güzel gelir zaten

0|0
    0|1
  • Dış görnüşte önemliymiş. Geçen hafta birini gördüm, erkek güverçine benziyordu:) istemsizce çevrilip arkasından baktım. Tam çiftleşmek için. Hem fizik, hem karakter

0|0
    0|1
    • 3ay

Çiftleşmek içinse aramadan da bulursun ;)

• 3ay

Hayır her erkeğe çiftleşme gözü ile bakılmaz, nede her erkek bence ciftleşmek için değil. Ancak baktığında sende seksi ve onu kuçaklayıp öpme, bunu seve bilirim dediğin erkek çıkmalı karşına

• kalple değil, gözle sevmekten hep

0|2
    0|0
  • Dünyevi şeylere fazla önem veriyorlar.

0|2
    0|1
  • Detaydaki her kelime doğru

0|1
    0|1
  • Herkez öyle değil ve öyle olmasının sebebi bu zamanda gçrünüşün içten daha etkili olması insanlar snn tipine bakıp snle ilgileniyor öyle olmasa örneğin moda ve güzellik salonları bu kadar para kazanırmıydı?

0|1
    0|0
  • ya mesela yakışıklı ya da güzel olup duyguları olan asil iyi insanlar var ve malesefki güzel ya da yakışıklı kişiler çok çabuk etkileyebiliyor insanı ama şu da var çirkin olup cilveli olan ve insanı etkileyen erkekler ve kızlar da var

0|1
    0|0
  • Bende bilmiorum

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    21

Erkekler Ne Diyor 29

• Kim ne derse desin haklısın. Aksini kimse iddia edemez. G*tünü göbeğini açan kızlardan, vücut gösterisi yapan erkeklerden geçilmiyor ortalık. Bide bunları ibret almak yerine örnek alan ÖZENEN diğer insanlar var. Onlar da ayrı bir dert.

0|1
    0|0
  • Her şeyden önce dış görünüş önemlidir, gelecek neslin sağlığı için.

0|1
    0|0
  • Eskisi gibi aza kanaat etmek yok seçme şansın var o yüzden standartlar ister istemez artıyor ama sonuç çoğu zaman hüsran

0|1
    0|0
  • Kezbanlarıj düskünlügü o

0|1
    1|0
  • Egoist insanlar aslında ezilmiş insanlardır. Sadece bir kaç değişiklik yaparak kendilerini düzeltirler ve best model of turkey olduklrını sanırlar. Saçma bence

0|1
    0|1
  • Aynen durum bu.

0|1
    0|0
  • Güzellik veya yakışıklılık geçicidir. Bir ömür dışı degil içi aynı kalcak o yüzden iyi tercih yapın

0|1
    0|0
  • Hiç öyle şekillere girmem karşımdakinin insab olması yeterli.

0|1
    0|0
  • Aynı soruyu bende soruyorum. cevaplayın ulen :(

0|1
    0|0
  • "Kime bir güzellik verilmişse bilsinlerki geçicidir"

0|1
    0|1
  • Böyle kimseyi beğenmeyen, kendi yanına yakıştıramayan, kendini yükseklerde gören bir tanıdığımız vardı. O zamanlar 25 yaşındaydı, şimdi 40 yaşında. Ve hala bekar :)

0|1
    0|0
  • Yanına yakıştırmadan hiç bir insan karakterine bakarak sorgulamaz.50 milyon tane test yapıyorlar. Görünüş, giyim tarzı, bunların hepsi kişilerin iletişim kurduğunda ne şekilde kuracağını göstereceği etken. Ben birinden hoşlanmamışsam neden konuşayım ki?

0|1
    0|0
  • Herkezin dusuncesi bakış acısı farklı ya ondan olsa gerek ve en onemlisi zevkleri

0|2
    0|0
  • Haklısın

0|1
    0|0
  • Yürü be :)

0|1
    0|0
  • bundan daha normal birşey olamaz :D

0|0
    0|0
  • o kadar önemli hale geldi ki arkadaşlık durumumuzu bile değiştireceğiz yakında.

0|0
    0|0
  • egolar tavan yapmış

0|1
    0|1
  • Önce yazılarını düzgün yaz anlaşılmıyor

0|0
    1|1
    • 3ay

Algılamanda bir sorun olabilir dostum

• 3ay

Ha yok kardeş düzel mi önce başka $€€€$£bole şeyler vardı o yüzden dedim

• Dış görünüş dışarıdan göründüğünden çok daha önemli oluyor katılıyorum sana.

0|1
    0|0
  • önemli ama😴

0|0
    0|0
  • Bu yeni bir şey değil evrimin halkalarından biri. Herkes beğeni duyduğu kişiyle birlikte olmak ister.

0|0
    0|0
  • Çok acıklı konuşmuşsun helal sana bir küçük açtım.

0|1
    0|0
  • Herkes tipe bakıyo knk

0|0
    0|1
  • İnsanlar yüzünden bu haldeyiz :D (

0|0
    0|0
  • Doğanın kanunu bu. Çirkin olanı eler.

0|1
    0|0
  • He ya sorma. Bu arada Nasılım gençler 🙃