Kapat

İllede namazı ilk ön plana koymuşlar namaz kıldınmı cennetliksin peki diger emirler ne oluyor geçiştirmemi?

namaz kıldın cenneti garantiledin size bunun garantisini kim veriyor namaz kılmaklamı bitiyor bu iş iyi olucaksın kötü olmıcaksın yetim doyurucaksın şimdi namaz kılmadı diye herkezi cehennemlik etmek mantıksız degilmi?

• haklısın kardeşim
    33%(4)35%(6)Oy Ver40%(2)
  • haksızsın aglatmıyım senı
    58%(7)53%(9)Oy Ver40%(2)
  • ateist ya da deistim
    0%(0)0%(0)Oy Ver0%(0)
  • yorumda yazıcagım namazı inkar ha
    9%(1)12%(2)Oy Ver20%(1)
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|1
5|5

En İyi Kız Görüşü

• Kısmen haklısın ama namazı da küçük görmemek gerek

0|1
    0|0
    • kuranda 5 vakit namaz farzmı farz namazsız islam olmaz kardeşim onu demek istiyorum

• kardeşim özür dilerim günahlarımızı attırmamamız laızm diyecektim

• He şimdi tamamdir.

En İyi Erkek Görüşü

• Dinin mutlak amacı eşitlenmek, adalet ve barış. Ama Emevilerden başlayarak öyle bir İslam Fıkhı uydurmuşlar ki Hz. Muhammet Peygamber şu an gelse; gelmesine aracılık ettiği bu dini tanıyamaz. İsimleri çok benziyor ama bu benim getirdiğim din değil der. Namaz oldukça önemli. Üstelik Namaz tek anlamlı bir konu da değildir. Yani bir anlamı bizim bildiğimiz gibi secdeye yatarak ibadet etmek. Diğer anlamı diğer Müslümanlarla destekleşerek-gerek ekonomik, gerek dini, gerek manevi yönden- İslam'ın barış davasına yardımcı olmaktır. Ama bugün kimse bunun ikinci anlamını bilmiyor. Namaz'ın Kur'an'da geçen kelimesi Salat'tır. Ve Arapça anlamı Desteklemek'tir. Keşke kıldığımız namazlar biz müslümanlara insaniyet bilinci verse, Dinin mutlak amacına götüren vesileler olsa. Ama nafile işte..

0|1
    0|0
    • Salat destek dua namaz anlamına gelir kuranda namazın şekli açıkca anlatılır gelip namaza emevi abbasi arap uydurması diyemessin kuran müslümanıyım ama sapıklıklarınız bitmiyor

• Ya yanlış anlama ama yazdığımı tam okumadan direk eleştirmeye kalkanlar olunca sinirleniyorum olduğum yerde. Kusura bakma.

Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 4

Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 4

• simdi şöyle anlatayim kardesim herseyin yapilmasi gerektigi gibi olmasi lazim yani sen namaz kil sonra zina yap icki ic boyle olmaz muslumanlik ancak kabirde sorulacak ilk sual imandir namaz kilmak imanin basidir namaz kilan islam diregini dikmis olur eger iman yoksa zaten cehenneme gider kisi haaa sunuda diyemeyiz namaz kilmayanin imani yoktur haşa asla ole bisey yok peygamberimiz buyurmus musluman namaz kilar kafir kilmaz munafik ise bazem kilar bazen kilmaz bu durumdada diyemeyiz kilmayan musluman degildir diye onunAllah bilir ornek olarak 49 yil boyunca icki icen birisi yerde kurani kerim yazisi goruyir ve opup yuksek biyere koyuyor ve o insan evliya oluyor Allah en buyuk cezalari affedip cennetede koyar en küçük haramdan azapta verir... kisinin içinde olacak herseyden once

0|1
    0|0
  • İslamın ilk şartı namazdır. İlk namazdan hesap sorulacaktır. Öncelikle ALLAHın hakkını ödiyiceksin. Sonrada ALLAHın emir ettiği şeyleri yapacaksın hayrını sevabını herşeyini. Eğer sen islamın ilk şartını atlayıp diğerlerini yapıp ağırlık verirsen hüsrana uğrarsın.

0|1
    0|0
  • Özelde konuşma şansımız var mı bu konuyu. Haklı olduğun taraflar var ama eksiklikler var biraz..

0|0
    0|0
  • Namaz günahkar icadıdır.. Bir nevi günah çıkartmadır.

0|0
    0|3
Yükleniyor...