Erkeklere otobüslerde biri kendinden yer istediği zaman yer verme zorunluluğu getirilse daha iyi olmaz mı?

12-50 yaş erkeklere biri ondan yer istediği zaman yer verme sorunlulupu getirilse dagüha iyi olmaz mk? Toplu taşımalarda özellikle?

Erkeklere otobüslerde biri kendinden yer istediği zaman yer verme zorunluluğu getirilse daha iyi olmaz mı?

• Olur
    40% (26)15% (8)29% (34)Oy Ver
  • Olmaz
    60% (39)85% (45)71% (84)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
3ay Erkekler koca bedenleri ile yer kaplayınca ben rahatsız oluyorum zaten kalksınlar da azıcık hak edenler otursun
3ay Ki arlık kalmamış hiçbirşnde

0|1
16|23

En İyi Erkek Görüşü

• Hayır olmaz. Bu yaklaşımlar yüzünden yer verecek olanlari da sogutuyorsunuz. Orada 18-20 yaşındaki kızlar otururken benden yer bekleyen yaşlı kadınları cidden rezil edesim geliyor.

3|2
    0|0
    • 3ay

Sen erkeksin ama!

• 3ay

@Pufuduk1903 Durumun bu benzetmenizle alakası yok.

• 3ay

@Pufuduk1903 Pardon mesajını yanlış anlamisim... Ilk yazdığımı unut..

En İyi Kız Görüşü

• Çok saçma. Zaten centilmenlik yapıp veriyorsa o ayrı ama öyle bir mecburiyetlik çok saçma. O zmn sanada temizlik ve yemek yapma zorunluluğu getirilsin. (Gerçi öyle algılayan kişilerde var ama konu bu değl ) Hakkaniyete aykırı yani

2|3
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• Sabahtan aksama kadar evde oturuyosundur zaten bir zahmet otobustede ayakta dur

2|4
    1|0
  • kimse rahat etsin diye değil, sen gibi düşünenler mutlu olsun diye değil
    günümüzde çok fazla sapık, pislik ruhlu, her gördüğüne yanaşıp, utancından rezil olmaktan korkup ses çıkarmayınca hoşuna gittiğini sanıp tacizi abartan üstü insan altı öküz olan mitolojik canlılar yüzünden bir bayanın zor durumda kalmaması için kimse söylemeden yer veriyorum.

1|0
    0|0
    • 3ay

Elbette vereceksin koca cüssenle sen otururken orada narin birinin ayakta gitmesi doğru olmaz

• 3ay

yahu troll soru soruyorsun da tartışma çıkarmaya yer arama!!!
      kimseye kalmamış benim yer verip vermeyeceğim, bu benimle vicdanım arasında.
      konuşma şekline dikkat et bu arada, birisi fena bozar insan içine çıkamazsın

• Biz insan değil miyiz?

2|1
    0|0
    • 3ay

Öküz gibisiniz cüsseli ve kaslısınız. Size bir şey olmaz sonuçta kötüye bir şey olmaz derler 😂😂

• 3ay

Yok ya 😂😂 hani eşitlik

• Biraz az yersen böyle bir sorunun kalmayacak.

2|1
    0|0
  • ''12-50 yaş erkeklere biri ondan yer istediği zaman yer verme sorunlulupu getirilse dagüha iyi olmaz mk? Toplu taşımalarda özellikle?''

Bence sana klavye kullanma zaruriyeti getirmesi lazım birilerinin. Dili katletmişsin resmen.

Soruna gelince: Gönüllü olmadıktan sonra ne kıymeti var?

0|0
    0|0
  • Yalnızca hastalara, yorgunlara, hamilelere ve çarşaflılara yer veririm o kadar.

3|0
    0|1
    • 3ay

Abi neden çarşaflılara? Ben şortlu gelsem yanımda da yaşıtım bir çarşaflı olsa onu tercih edersin yani?

• 3ay

@DrHiyori çarşaflı bana bakmayın diyecek kadar mert tavır sergilemiştir. Nefsine vuran insanları severim.

• 3ay

Bir de bazılarının çarşafı kullanarak kendini temize çıkarmasına katlanamıyorum böyle yazabilmemin ve bu insanların bende rahatsızlık oluşturmasının sebebi de bu bunu kullanan ve dinin değerleri ayaklar altına alan

Not: kafalarına binir şey sokuşturarak orangutan kafatası olauşturabilme yetenekleri taktir edesi
      Özel rica: örtüyü at gözlüğü gibi takmayın ya yanınızdakilere vura vura eze eze geçiyorsunuz..

• ya sen kimsin? sen 5 lira veriyonda biz 1 tlmi veriyoruz kodumun feministi sikt. r olup gidin bide eşitlik diye ağlar bunlar...

2|1
    1|0
    • 3ay

Öküz gibi kas yoğını olanlar kim?

• 3ay

Oha resmen deveee 😂😂😛

• 3ay

ben şahsen sizi bencil buluyorum. ben koltuğun önünde yopyorgunken kadın sanki kendi malıymış gibi atlıyo. bir koysam sümük gibi yapışacak ki şiddete ve kadına şiddete karşıyım harbi yapasım geliyor. böyle bencil olmayın lütfen biz öyle değiliz

• Mesela akşama kadar inşaatta çalışan 50 yaşında bir amca 20 yaşında arkadaşlarıyla eğlenmekten gelen kıza yermi vericek? Hamile olur yaşlı olur çocuklu olur o ayrı ama ben pek yer verme taraftarı değilim. Sonuçta oda insan onunda ayakları var

1|0
    0|0
  • aha işte bunun gibi cinsiyetçiler yüzünden bu haldeyiz neymiş erkekler yer vermek zorundaymış bak bak bak saçmalığa bak ya madem bu kadar oturmaya meraklısın kucağada oturabilirsin lanet olasıca

1|0
    0|0
  • Feminst duygularin on plana cikms gbi 😀 bizde insaniz yarn bigun evlenebilirsen kocan sana bakicak smdi yok ben kimseye muhtac olmam gbi seyler dicrksn mutlak biyerde bigun erkek iyi bir isinde yardimci olacak ve sen onun yorulmasini istemyicksn en otobuste bir sadece resmiyete gecmemis

0|0
    0|0
  • Erkekler kadar taş düşsün kafanıza..

0|0
    0|0
  • Ben kadın ve erkeğin eşitliğini savunuyorum , erken gelen oturur :D

1|0
    0|0
  • Hayatta vermem. Hele zorunluluksa.

1|0
    0|0
  • Hasta, yaşlı, çocuklu bayanlar hariç kimseye yer vermem, biz insan değil miyiz anasını satıyım?

1|0
    0|0
    • 3ay

Öküz gibi bedeniniz var fedakarlık göstermeyi bilin bşraz zaten kas yığını gibisiniz.

• 3ay

Tanımadığım ihtiyacı olmayan birine niye fedekarlık gösteriyim, sen dünyayı çok yanlış anlamışsın çocuk.

• Senin hak ettiğini nerden çıkardın? Yaşlı, çocuklu ve hamile olmadıkça neden yer verecekmisim? Senin ödediğin parayı bende ödüyorum. İşine gelince kadın erkek eşit işine gelmeyince kadınlar mı oturacak?

0|0
    0|0
  • 24 saat nöbetten çıkıp bir de ayakta mı bekleyeyim.

1|0
    0|0
  • Hani eşitlik?

0|0
    0|0
  • erkek dusmani seni---o iri cusselerden birisi uzerine cullanir insallah

0|0
    0|0
  • Yorgun argınken yaşlı harici kimseye yer vermem isterse kraliçe olsun

0|0
    0|0
  • hak edenler kim mesela?

0|0
    0|0
  • Hayır olmaz. Bu yaklaşımlar yüzünden yer verecek olanlari da sogutuyorsunuz. Orada 18-20 yaşındaki kızlar otururken benden yer bekleyen yaşlı kadınları cidden rezil edesim geliyor.

0|0
    0|0
  • Ne alakasi var? Biz insan değil miyiz, gün boyu köpek gibi çalışınca oturmak hakkımız değil mi?

1|0
    0|0
    • 3ay

Öküz gibisiniz cüsseli ve kaslısınız. Size bir şey olmaz sonuçta kötüye bir şey olmaz derler 😀

• 3ay

Ben akşama kadar çalışayım, teyze de orayı burayı dolaşsın akşama kadar sonra bir de yer vereyim

• 3ay

hadi gerçekten ihtiyacı olanlara eyvallah da yani herkese yer vermem..

Kızlar Ne Diyor 15

• Bu bana göre saçma bir düşünce. Neden erkekler yer vermeli onu anlayamadım. Sadece cinsiyeti erkek olduğu için mi. Ayrıca ben herkese yer vermiyorum artık. Tek bir durak için yaşlı birine yer veriyorsun inerken bir zahmet yerimi bana ver oda yok. Gerçekten sıkıntılı olduğunu düşünürsem veririm onun haricinde vermem.

2|0
    0|0
  • tabi ki olmaz. Azıcık Mantıklı Konuşun lan!

erkekler insan değil mi? otobüste metroda ayakta gitmek için mi bilete para ödüyorlar?

ha dersen ki onlar daha ucuza bilet alsın ve ayakta gitsinler bak onu belki kabul ederler ama onlara sormak lazım yine de. kafanızdan icat çıkarmayın.

0|2
    0|0
  • O an belki biyeri ağrıyo, apandisi falan patladı ama haberi yok yani zor durumda olabilir size mi kaldı milletin yeri. zorla güzellik olmaz hoşlanmayan taksiye binebilir veya araba alabilir en kötü yürüyebilir, herhangi bireyin hakkını elinden alma planı saçma.

0|0
    0|0
    • 3ay

Bu sexist yaklaşımı kınarken yalnız değilmişim iyi bari.18 20yaşındaki kızın bir erkekten eksiği veya farkı ne ki oturmak zorunda illa, biraz kaldırın k*çnızı

• neden olsun ki? içinden gelmiyorsa kalkmaz. belki yorgun belki hasta ne biliyorsun? çok karşıyım şu erkekler yer versin mantığına. hayırdır eşitlik diyenler erkeklere yer versin o zaman? ben hiç görmedim hemcinsimin erkeğe yer verdiğini henüz..

0|1
    0|0
  • Saçma niye byle bir mecburiyet uygulansn ki inkar insan değil mi ücret ödemiyorlar mı , yer verip vermemesi tercihtir

0|0
    0|0
  • Bir bağyan olarak yaşlı biri bindiğinde direkt olarak kalkıp yer veriyorum. Hayır ayakta durmak sorun değil istedikleri kadar otursunlar da otobüslerde en azından cinsel organlarıyla değil de beyinleriyle düşünmeyi öğrensinler :d sürekli otobüs kullanan biri olarak söylüyorum yapılan terbiyesizliğin haddi hesabı yok.

0|0
    0|0
  • ben anlamıyorum erkek dedgn insan deglmi? belki o gün çok yorulmuştur. ya da ayagı sakattır anlamıyorsundur bakınca.

0|0
    0|0
  • erkeklerin de canı var. kız erkek eşitliği diye yırtınan kızlar buna olur cevabını verdiyse hiç şaşırmam

0|1
    0|0
  • neden erkeklerin neyi eksik onların oturmaya hakkı yok mu

1|0
    0|0
  • kim neyi hak ediyor bilmem ama sen hak etmiyorsun net

0|2
    0|0
  • Bayan ve erkek otobusleri ayri olmalı bunun disinda birseye ihtiyacimiz yok

1|1
    0|0
    • 3ay

O doğru olmaz

• 3ay

Ooof off aklınız neden sürekli orda ki? Ne olmuş yani.. laiklikten menuniyetsizliğin varsa git şeriatli ülkelerde yaşa bak gör ne hale getirecekler seni.. ahlakı zayıf kadın

• 3ay

@DrHiyori Şeriatle yönetilen ülke yok. Ayrica benim vatanim burasi hicbir yere gitmiyorum gidecekseniz siz ermeni sempatizanlari gitsin laik amerikaya

• olmaz

0|0
    0|0
  • ne alaka erkekler erkek oldukları için yer vermek zorunda mıymış

0|0
    0|0
  • Olur güzel bir seçenek olabilirdi ama değil.. kendin dedin 'zorunluluk' eğer bu olursa insanlar sadece kural ya da zorunluluk olduğu için yapacak bununla ilgili ahlaki tarafı alamaz bu kural kalktığında her şey daha kötü olurdu (BENCE)

0|0
    0|0
    • 3ay

İşte bu kural konulup asla kaldırılmamalı

• 3ay

Saygı kazanma gibi bir derdimiz yok ki

• 3ay

Bu ne demek ya? Sonra ülkemiz neden böyle.. elleri yormaya gerek duymuyorum bu yaşta hala böyle konuşabiliyorsun.. andımızda var.. küçüklerimi korumak büyüklerimi saymak.. aklıma ilk gelen bu bunu düşün biraz.. sevgi saygı ve ahlakın bulunmadığı ortamda kim sağlıklı sosyal bir yaşam sürebilir ki..

• Olmaz bu isin kadin erkegi yok disardan saglikli gorunebilir ama belkide hastaligi vardir oturmasi gerekiyodur bilemeyiz

0|0
    0|0
    • 3ay

Öküz gibiler güçlüler ne olabilir ki başka

• 3ay

Tatlim fiziksel olarak anlayamazsin saglam gorunur eli ayagi duzgun ama bel fitigi vardir , ne biliyim o gun cok yorgundur zaten verebilcek durumda olsa verir yerini

Yükleniyor...