Erkeğin sosyal açıdan güçlü olması kadınları ne kadar etkiler?

İlişkilerde ya da birinden etkilenme durumunda kadınlar gücü mü önde tutuyor? Ve erkekler bu yüzden daha fazla gelir , kariyer ve sosyal statü için çaba sarf ediyor , çünkü günümüzde bakıldığı zaman durum tam da bu.

1|3
61|99

En İyi Erkek Görüşü

• Kadının sosyal statüsü ve zekasıyla ters orantılı olarak etkiler.
    Kadın ezik ve zeka olarak pek ümit vermeyen bir tipse çok etkilenir, düzgün bir sosyal çevresi, kişiliği ve ortalama bir sosyal zekası varsa çok etkilenmez.

5|2
    0|0
    • 3ay

bir çok görüş arasından sıyrılmış bir bakış :)

• 3ay

ve çok saçma bir bakış. tabi beğenilmeyen birisi olarak beğenilenlerin zekasız olarak nitelendirilmesi hoşuna gitmiş olabilir.

• 3ay

Rica ederim :)

En İyi Kız Görüşü

• Bir arkadaşımız konuyu çok güzel özetlemiş kendisini tebrik ediyorum;

"Zeki kadinlari gucle parayla statuyle sosyal çevreyle etkileyemezsin... etkilenen kizlar ezik ve ozguvensiz... zeki olmayan tipler. .."

Ben de ekleyeyim; zaten zeki kadınlar güçlü adamlardan çekinirler onların yaşantılarının bir parçası olmak akıllı kadınları yoracaktır hele sosyal statüsü yüksek bir bireyse o erkeğin hayatındaki kadını aldatması an meselesidir gücün ne kadar doğru kullanıldığı önemli bu aynı şeye benzer cahile ve bilir kişinin eline bir silah vermek hangisi daha tehlikelidir sorusunu akıllara getirir,

Gücün doğru oranda kullanılması ve kontrol edilir olması için bu lütfun maksimum seciyeye sahip ve olgun kişiye sunulmuş olması gerekir, (burada geçen olgun sıfatını kişinin yaşı belirlemez)
    Kadınlar güce tapar algısını pek tabi ki onaylıyorum bu tamamen kişinin kendisini güvenilir ellerde konforlu hissetmesiyle ilgili bir durumdur, (Bir kadın Geyşa ve Zeyna ruhluysa bu duyguyu başka bir kişiye ihtiyaç duymadan tek başına her an hissedebilir :))

Günümüzde ise beyefendilerin çabası buna yöneliktir her zaman iyi bir iş, iyi bir ev, iyi bir eş çoğu erkeğin hayallerini süslediği için amaçlarda bu doğrultuda ilerlemekte ve birçok genç kadın bireyde yakışıklı bir adamdan ziyade belirttiğiniz etmenlere öncelik vermekte,

Şimdi birileri gelirlere diğerleri giderlere baktığı içindir ki biri geliyor diğeri gidiyor sözü aklıma geldi :)

Güzel bir soruydu, teşekkür ederim..
    Sevgiyle kalın,

1|1
    0|0
    • 3ay

Rica ederim , konuyu genele yayarak , içselleştirmediğiniz ve tam da bahsetmek istediğim noktalara değindiğiniz için ben teşekkür ederim :) .

• 3ay

rica ederim :)

Erkekler Ne Diyor 98

• bence sosyal yönden güçlü olması kadınlarda daha iyi olur çünkü erkek onu ezemez
    aksi durumlarda erkeklerin güçlü olması evliliklerde özellikle iyi olmuyor uzun vadede

5|2
    0|6
  • erkeğin hem ekonomik yönden güçlü olması
    hemde fiziki ve akli güçlülüğün olması kadını etkiler
    sizinde dediğiniz gibi kadınların güçlü başarılı zekalı erkekleri daha çok sevmesinden dolayı erkekler bukadar çok para için çaba sarf ediyor

eski yılları düşünürsek erkekler farklı farklı çabalara girerlerdi kadınları etkilemek için hükümdarlık sevdası kahraman olma çabası kendini kanıtlayabilme her yörede her tarihte farklı farklı olmuştur şimdide en çok değer verilen şey başarı ve para erkekler bu ikisinin arkasından koşuyor

1|0
    0|0
  • Kadın yapısı gereği paraya, altına düşkün.
    Hani sırf parası için kabul edenlerden bahsetmeyeceğim.
    Onlara ne denir biliyorsunuz.
    Ancak sevgiyi de etkiliyor para. Ayarlayamadığın bir kadını paran var ise ayarlaman kolaylaşıyor. Kadın paraya geliyor demiyorum yalnız burada. Para ek avantajları sağlıyor. Erkeğin evinin, arabasının, iş yerinin falan olması özgüven kazandırır. Daha güzel giyinir ve buluşmaya arabası ile giderek o anı yorulmadan, eğlenceli geçirtebilir. Kadını davet edecek bir evi de vardır. O evde hoş ortamlar için tüm düzen de vardır. Adam sıcak, iyi biri ise artı yönleri zaten katlanır. Sonuca gelirsek görüldüğü gibi etkilemek için artı yönler katıyor insana.

Bir de şu var insan ihtiyaç duyduğunu seçer. Kadında olmayınca bunlar olmasını isteyebilir. Ömrünü düşük veye orta kalitede yaşamak istemeyebilir.
    Biraz da kadına mal gözüyle baktığım doğrudur. Alınma olmasın ama hepsinin bir etiketi var. Varlığın olması, buna efendilik, bakım, karizma vs güzel olan çok şey eklenince hemen hemen her kız tavlanır. Biraz da emek ile tabi. Tümünü diyemiyorum çünkü bazılarının fiziksel olarak zevki başkadır. Çoğu kabullenir, elindekine alışır ama çok azı da istese de sevemeyebilir. Kurnaz planlar ile onların da kalbi çalınabilir mi o da ayrı. İstisnalar ve mutlak başarı her zaman olmaz ama büyük bir çoğunluğu için geçerli olacaktır.
    Yalnız güç yetmez yaklaşmasını da bilmeli.
    Neyse çok uzadı bu yazı ya qwe

1|0
    0|0
  • Kanka ben genç yaşta baktım hedeflediğim her şeyi başarıyorum artık zevk almamaya başladım o yüzden şimdilerde karın tokluğuna ama az çalışan dünyayı iplemeyen biriyim.

2|0
    0|1
  • Aslında bu işin özü bence kadının güce olan hayranlığı. bu durum tüm dünyanın gidişatınıda belirliyor. Güç kelimesinin içi her şey ile doldurabilir. Bu her kadın için farklıdır. Ama mutlaka seçimlerinde bir güç tercihi söz konusudur. Bu güç tercihi sadece insan denen varlığa özgü bir şeyde değil, doğadaki tüm canlılar yaşam mücadelesinde güçlü erkek seçimini ön plana çıkartır.

1|0
    0|0
  • Benim için geçerli değil. Gücüm ve param için geldiğini düşündüğüm kadından buz gibi sogurum. Ve bunun için de asla güç sahibi olmaya çalışmam

3|0
    0|0
  • fazla etkilemez

1|0
    0|0
  • Tabiki günümüzde sosyal statü en belirleyici etken. Çünkü kızlar arasında bence bir rekabet var gibi. Herşeyin en iyisini istiyorlar. Doğru olan etken iyi ve sevgi dolu bir kalp olmalıdır.

1|0
    0|0
  • Kızları etkileyen şeyler farklıdır,
    -Kariyer değil parası
    -Sosyal statü değil gezip tozması
    -Kimine göre yakışıklılığı kimine göre zekasıdır etkileyici olan

1|0
    1|0
  • Hiç bilmiyorum.. 😕

Sosyal statümü kendim için hazırlarım, birini etkilemek için değil..

#Vesselam

1|0
    0|0
  • kadının seçiciliği bir gerçektir ancak burada dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var tabi. şimdi başka bir çok entryimde değindiğim üzere kadın insan ırkının verimli, sağlıklı, başarılı nesiller yetiştirebilmesi için genlerdeki* kodlama gereği seçme konumundadır. seçerken sahip olması gereken kriter üretebilme yeteneği ise içgüdelerinin bir parçasıdır. yani basite indirgemek gerekirse kadın yaşadığı çağın gereklerini kendi içgüdü süzgecinden geçirip o çağa uygun verimli döl kriterlerini geliştirmek üzere güdümlenmiştir. şimdi durum buyken kimilerinin aklına "madem bu böyledir neden güzelim kızlar mal gibi adamlarla gezmeketdir?" sorusu gelebilir. iş bu halde belirtmeliyim ki bu durum çağımızın kadınlarının kriter üretebilecek seviyeye gelememisindendir.

bir toplum sağlıklı ve verimli nesiller yetiştirmek istiyorsa kadının o çağın gereklerini algılayabilecek ve çözümleyeilecek seviye gelmesini sağlamalıdır. zira erkek ancak bu şekilde ne olması gerektiğine karar verecek ve kendini geliştirecektir. bir toplun düşünelim ki kadınlar ancak haftada üç kitap okuyan, bir hayat görüşü sahibi, farkındalığı yüksek erkeklere prim versinler. yani kriterler bunlar olsun. işte o vakit erkek milleti neslini devam ettirebilmek için bu barajı aşmak zorunda olduğunu hissedecek ve kendini buna göre yönlendirecektir. barajı para, kariyer, yakışıklılık olan erkek ise bu kısır şartları sağladıktan sonra gelişim sürecini minimuma indirgeyerek tüm gün tv karşısında mayışacaktır. bu tip erkeklerin yaşadığı toplum da çelimsiz bir toplum olmaya mahkumdur malesef.

0|0
    0|0
    • 3ay

yani diyeceğim odur ki; hala ilk çağ mantığıyla seçim yapma çabasındaki kadın bir toplumu atom bombasından daha hızlı yok edebilir ve dahi embesilleştirebilir. arabaya veren kızlar yüzünden msn profilleri arabalarla çekilmiş fotograflara bürünebilir. kediler ve bebekler erkek resimlerinin kıyısına köşesine sıkıştırılabilir ve hatta gotik makyaj moda olabilir. buradan da sakın şu anlam çıkamsın. kadın elindeki bu gücü kendisi için değil toplum için kullanmalıdır. burada söylenmeye çalışılan şey kadın için de iyi olananın doğru kriterlerle ancak belirlenebileceğidir. büyük bir kısmı göreceli olmakla birlikte bazı temel kriterler tekil olarak erkekleri geliştireceği gibi, toplumun genel profilini de değiştircektir.

• 3ay

kadın açısından bakılırsa da durum tam bir çıkmazdır. hayatta kalmakla ilgili en temel duygulardan biri olan beğenilmek, bir topluluk içinde bulunmak oraya ait olmak içgüdülerinin tamamını güzelliği ile sağlayan kadın. doğru seçimler yaparken kullanacağı kriterleri geliştirmesi için gerekli olan bilgi birikimine ihtiyaç duymamaktadır. o çevresinden gördüğü ilgiyle başı döndüğünden doğruyu yaptığı sanrısıyla değerli vaktini abuk subuk şeylere harcarken, toplum yarın öbürgün kocam diyeceği adamı yetiştirmektedir. bir bakıma kadın kendi kocasını kendisi yetiştirmektedir. ne ekerse onu biçmektedir.

• 3ay

yani canlılar alemi için seçici olmak sadece seçici olmak değilir. içinde bulunduğu canlı türü içinde seçici konumunda olan cins mutlak çağın ihityaclarını karşılayacak kriterleri de geliştirmek ve uygulamak zorundadır. bir geyikse ve erkeklerin uzun boynuzlara ihtiyacı varsa sürüyü korumak için. gidip uzun boynuzlu bir erkek geyikle çiftleşmelidir. albatrossa en geniş kanat açıklığına sahip olanla çiftleşmelidir. fareyse en hızı koşanla çiftleşmelidir. ve eğer şartlar değişirse o da yeni şartlara göre çiftleşeceği erkekten yeni kriterler istemelidir.

bu olmazsa o canlı türü başarısız nesiller yetiştirmeye ve sonunda kendi içinde tutarsız davranmaya mahkumdur. bilemiyorum bir şey söyleyebildim mi?

not: ulan yine direk sonuna baktınız dimi, yemin ederim atıcam kendimi birinci kattan.

• Her yönden güçlü erkek, kadınlar nezdinde tercih sebebidir. Kadınların da bunu karşı taraftan bekliyor olmasına şaşırmamak gerekir.

1|0
    0|0
  • Evet. kadinlar her nekadar esitlikten dem vursada , bilinc altinda her zaman baskin erkek cazip gelir

1|0
    0|0
  • hoşuna gitmez her erkeğin

1|0
    0|0
    • 3ay

erkek açısından bakmayın , kadınlar için böyle bir algı var. Ve günümüz erkekleri bu ihtiyaç doğrultusunda hareket etme çabasındalar.

• Evet etkiler

1|0
    0|0
  • Erkekte para varsa iş tamamdır.

1|0
    0|0
  • Bu tarih boyu böyle olmuştur, Güzellik güce aşık olur gücü kendine aşık eder diz çöktürür ve güce sahip olur :)

1|0
    0|0
  • Bilmem.

1|0
    0|0
  • Kesinlikle her zaman güçlü yeteneği olan erkeklere bayılırlar örnek iyi bir futbolcu hem güçlü hem yetenekli hem zengin hem meşur ya da iyi bir iş adamı ama iş adamları dizilerdeki gibi değil ona bakarsa mantık evliliği için bakar geneli ilk okul mezunu

1|0
    0|0
  • Ikısıde olabılır kanks

1|0
    0|1
  • Kadınlar güce, paraya, sosyal statüye tapan varlıklardır. Bu geçmişten beri süregelen bir gerçektir. İnsanlığın ilk zamanlarında avcılık yapanların peşinde koştular. Çünkü onlar karınlarını doyurabilirdi. Devir değişti parası olanın peşinde koşmaya başladılar. Çünkü onlar rahat ettirebilir. Tüm bunları yaptıktan sonra neden kadınlar eziliyor, neden kadın-erkek eşit değil diye zırlamaları da beni bitiriyor :)

1|0
    0|0
  • Çok etkiler kadın güç cesaret alır ona sarılır güvende hisseder

2|0
    0|0
  • Sosyal olarak dediğin güçten bende var. Gittiğim her yerde flörtlerim olur. Kimiyle görüşürüm kimiyle görüşmem. Ordan hesap et.

1|0
    0|0
  • Maalesef öyle.
    Bu yüzden bıraktım herşeyi.
    Ben düşünür araştırır merak eder sorular üretir hayal kurarım.
    Günümüz sistemi bana uymuyo

1|0
    0|0
  • kadınlar bir erkeği seçerken sosyal çevrelerinin gücüne ya da arkadaş çevresiyle olan etkileşimine bakmıyor. sevişme aşkıyla yanan masum genç erkekleri kandırmayın.

1|0
    0|0
  • kesınlıkle , kimi kadınlar hakıkaten mutlu olmak ıcın bu yolu seçerken kımılerı ıse rahat yaşama kolay ulaşmak ıcın yürüyor.

1|0
    0|0
  • beni ben olduğum için sevsin.. bazen akıllı zeki olmak sosyal açıdan güç geitrmiyor.. para parayı çeker.. elinde maddi hiç bir imkanı olmayan bir erkek ne kadar sosyal açıdan güçlü olabilir ki.. sosyal gücümden dolayı etkilenen kadın uzak dursun bir zahmet..

1|0
    0|0
  • sosyal güç herzaman bir avantajdır lakin kadınlar esasında (bana göre) etkileyici bir konuşma ya da gözlerindeki bakışlarla kapılırlar. bir özellikten kapılır diğer özellikleri ile bağlanırlar..

1|0
    0|0
    • 3ay

İlk etapta güç etkiliyor yine de :)

• 3ay

şiir gibi konuştunuz efendim :)

• 3ay

benim gerçeğim bu. :)

• Sadece kadının değil. Sosyal açıdan güçlü olan biri herkesi etkiliyor. En basitinden sokakta bir dilenciye yapılan muameleyle hiyimi düzgün olan birine yapılan muameledir örneklendirecek olursak

1|0
    0|0
  • Etkilemez

1|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    68

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 60

• vallahi buna katilamayacagim.
    asik oldugum adam, lise mezunu fabrika iscisiydi. cevresi de yine kendisi gibiydi normal olarak.
    oturduklari sokak bile sokakti nasil desem bilemedim. tek katli evler falan. sakin kucumsuyorum sanilmasin asla oyle bir durum yok, asiktim iste ben bu adama. kendisi de yemin ediyorum kirk yil pesimde kossa dikkatimi cekecek biri degildi. siradandi esasinda.
    ben buyuk konustum ve rabbim beni ona asik etti olay bu.
    ne kariyer vardi ne yakisikliydi ne zengindi senin anlayacagin.

2|1
    0|0
  • Bu yüzden çabalayan adamın da gücüne tükürürüm. Aklı başında insan kendisi için çabalar etki yaratmak için değil. Zaten akıllı bir erkek yanında gücünden dolayı duracak bir kadını seçmez.

İtici gördüğüm erkek tiplerinden biri de, maddi gücüne fazla güvenip kendini bir şey sananlar. Bakıyorsun adam güçlü tamam da kafa yok, tip bile yok ama hava çok.

Haa ama sadece güce bakıp hazırda sevgili ya da koca parası yeme kafasında kadınlar da çok. Onlar da ayrı bir s. lak.

Tabii kariyer çok önemli ama güç benim etkilenmem için yeterli bir sebep değil.

1|0
    0|0
    • 3ay

Önce iş, ev ondan sonra eş. Erkekler de kit kanaat geçinmek istemez o yüzden çalışıyorlar. Ben ileride evleneceğim, esime ve çocuklarıma iyi bir hayat sunmam lazım. Onların mutluluğu beni mutlu eder. Sonuç olarak kendimiz de mutlu oluyoruz.
      Güce göre etkilenmek de saçma ama maalesef oyleler fazla.

• Şimdi şöyle bişeydiyeyim. Erkek arkadaşımın bir evi arabası yok. Ama benim evim var arabam daha yok ama olsundu. Zamanla olurdu.
    Her neyse biz evlenceğimiz aşamaya geldik ben kiraya gidemem dedim. Adam dedi ben böyleyim durumum yok. Tamam dedim benim ailem evi ayarlar sen şunu şunu yaparsın.
    Kısacası ben sevdikten sonra herşeye çözüm var. Bu dünyada birtek Ölüme çözüm yok arkadaşlar. Sosyal statü ne allasen? Mezarda işliyomu. Beni sonsuza dek sevsin yeter. İliklerime kadar aşkı yaşamayı seviyorum, bir erkeğin cebini değil.

1|1
    0|0
  • herkes öncelikle bir hayat kuracağı insanın kariyerine bakar. ama tabi kendi kariyerine de bakmalı. ben de şahsen bir adım öndedir bu tür insan

1|0
    0|0
  • erkeğin her anlamda benden güçlü olması beni etkiler

3|0
    0|1
  • Aynen oyle. Bu sadece erkekler icin degil bayanlar icinde gecerli bir durum. Sosyal acidan bir cok seye hakim olmak istiyor insanlar ki hayat standartları yukselsin.

1|0
    0|0
  • Eğer kadın para için erkeğin peşindeyse muhtemelen kadının son hücresine kadar etkiler.

1|1
    0|0
  • sosyalligi benim gibi olsun sosyallesmek amaciyla takildigimizda sosyal olsun tabi entellektuel olsun bu iliskiyi soyle aciklarsam herkes daha iyi anlar yemek icin yasamasin yasamak icin yesin yani asiri sosyal gerekli gereksiz herkesle arkadas olmasin hayatimiza sokmasin konussun gulsun icten olsun insanlara nazik sicak yaklassin herkese degil ancak

1|0
    0|0
  • Sevgilim önceden evinden çıkmazdı. Şimdi ise o iş bu iş derken yüksek miktarda işlerin peşinde koşturuyor parayı gördükçe daha hırslandı herşeyi değişiyor ister istemez

1|0
    0|0
  • aynen öyle kadınlar güçlü ama ona diz çökmüş kalbinin kapılarını açmış bir erkeği ideal erkek olarak görüyor

1|0
    0|0
  • beni baya etkiler

1|0
    0|0
  • Zekası hat safhada olan bir erkek benim dikkatimi daha çok çeker

1|0
    0|0
  • Etkilemez.

1|0
    0|0
  • güçlü ve zeki olması çok etkiler

1|0
    0|1
  • sanmam

0|1
    1|0
  • Hoşlarına gider sonuçta sahiplenilme duygusu gibi

1|0
    0|1
  • Kadında güçlüyse skinti yaşanmaz daha destekler eşini - sevgilisini. Eğer güçlü değilse kendini ezik hissedip onuda dusurmeye çalışabilir.

1|1
    0|0
  • Evet öyle. Erkeklerde bilinçlendi ama artık onlarda aynılarını kadınlardan arayıp bekliyor.

1|0
    0|0
  • Bu devirde evi olmayan arabası olmayana kız vermeyenler varken sence önemsiz mi? Hiç evliliğin içini dolduran önemli etkenleri gören yok.

1|0
    0|0
  • Erkek heraçıdan guclu olmali.

1|0
    0|0
  • Hoşuma gider :))

1|0
    0|0
  • Kadın kendini zamanla eksik hissedecektir diye düşünüyorum. sonuçta erkeğin etrefinda bir sürü güzel kadın olacak.

1|0
    0|0
  • Çok saygınlık artar

1|0
    0|0
  • Statutuye baktığı için çoğu ınsan ortLik şerefsiz ve or. pu dolu maalesef

1|0
    0|0
  • Bana anlamli gelmiyor

1|0
    0|0
  • bir erkk için sorun olur bnce özgüven kaybı yaşayabilir knedini yetersiz hissedebilir

2|0
    0|0
  • Daha cok etkilenirim ondan

1|0
    0|0
    • 3ay

Statusu yuksek olan degil zekasi yuksek olan bir konuma gelir

• 3ay

@Ararat34 statusu yuksek olan insanlar genelde zeka acisindanda yuksek insanlar oluyo

• 3ay

Ama sadece calisan oluyor yani ozgurluk yok bagimlisn is adami olacaksn ki havan olucak herseyi beyinle yonet.

• Yani önemi var, hiç yok değil. Kısmen etkiler ama tek başına işe yaramaz

1|0
    0|0
  • Etkilemez. Benim kendi işim olacak herkesin kendi kazancı

1|0
    0|0
  • dunya kadar maas alip geçinemeyen var. asgari ucretle çalışıp ev araba alan, esini el üstünde tutan mutlu insanlarda var. beyin var mi ahlak var mi onemli olan o. gerisi tiriviri

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    30

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...