Birseyleri tekrarlamaktan bıktım yardım edin?

uzun zamandır inançımın zayifladıgını düşünüyorum bu beni çok rahatsız ediyor eskiden namaz kılınca farklı olurdu şimdi farkli oluyor eskiden daha şükür ediyordum sanki ama böyle hissetmem beni çok rahatsiz ediyor yaşadıgım bir kaç olumsuz olaylardan diye düşünüyorum ama yinede böyle hissetmek istemiyorum birsey yaparken bir kaç kez tekrarlıyorum artık birseyleri tekrarlamaktan bıktım ne yapmam lazım

0|0
3|3

En İyi Erkek Görüşü

• Çünkü kesin emin olamıyorsun, çünkü din konusunda seni tam anlamıyla tatmin eden "bir işaret" yok. Sadece cehenneme gitmeye korktuğun için pek çok insan gibi sen de ibadet ediyorsun.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bende aynı sorunları yaşadım halen zaman zaman yaşıyorum. sorunu görünce ben yazmış olabilir miyim diye düşündüm o kadar. büyük ihtimalle inancın sıkıntılı bir dönemde. etrafında fikirlerini duydugun ateist insanlar veya okuduğun bu tarz yazılar varsa böyle olmuş olabilirsşb. zaman zaman emin olamıyorsan bu senin ben şimdi böyle yatıp kalkıyorum da neden gibi düşünmene neden olabilir. inancındaki sorunlarıysa sana dini sevdirecek dini güzel yorumlayan birileriyle tamamlamalısın mesela ben mevlana okumayı planlıyorum. şunu da yap namaz kılarken sureleri okuyup yatıp kalkma de ki kendi kendine ben beni yaratan allahın önündeyim şu an onunla başbaşayız şeklinde düşün. dua et bol bol. korkma herkes böyle dönemlerden geçiyor. önemli olan doğru şekilde atlatabilmek. önemli olan inandığın dine annenler öğretti diye değil kendin inanmak istediğin için inanırsan. içinde hiçbi şüphe kalmadan içine sindirebilirsen eğer dini. iç huzura kavuşursun.

0|0
    0|0
    • 3ay

inşallah böyle olur

• 3ay

sana verebileceğim tatmin edici bir cevap yok. oku bol bol oku. umarım kurtuluruz bu huzursuzluktan

• 3ay

inşallah

Erkekler Ne Diyor 2

• Tekrarlamaktan bıktığım dediğin şeyler neler

0|0
    0|0
    • 3ay

yaptıgım herseyi bir sayıya göre yapiyorum

• 3ay

aminnn saol

• 3ay

sizde sağolun

• geçmiş olsun cehenneme vip bilet almaya yaklaştın

0|0
    0|0
    • 3ay

ne alaka

• 3ay

o çoğumuzda var, ibadetinde ölene kadar olduğunu ölümün yakın olduğunu zamanın çar çabuk geçtiğini fazla kabullenemiyoruz, ama çok şükür imanı nasip etmiş Rabbim bu yolunda güzelliğini kıymetini bilmek gerek, cennetin yolu nefse zor gelen işlerle dolu bilmek uygulamak gerek

Kızlar Ne Diyor 2

• Tatlım Allah yolunda olanı şeytan dürtermiş böyle hissedince soluna 3 defa tükür ve besmele çek şeytanın şerrinden korur seni

0|0
    0|0
  • Ablacm seytanin verdgi vesvese o sen inatla daha cok sarlmn lazm ki vesvesen yok olsn

0|0
    0|0
Yükleniyor...