Hiç, Yanlış Bir Ülkede Doğduğunuzu Düşündünüz Mü?

Aşağıda yazdığım nedenler, çoğu zaman yanlış ülkede doğmuş olduğumu düşünmeme sebebiyet veriyor. Fakat bu sebepleri "herkes" için söylemek tabii ki yanlıştır. Sadece genel olarak standart bir Türkiye insanında gözlemlediğim genel özellikler.

Toplumsal nedenler:
*İki insan c. ilişki yaşayacak diye, 20 yaşında bir genç şehit olacak diye, küçük bir çocuğun pipisi kesilecek diye... 100lerce arabanın ard arda dizilip kornalar çalıp, çevreyi rahatsız etmesi.
*Hiç temiz, düzenli insanların olmaması. Her yere çöp atmaları.
*Başkalarına karşı saygısı, hoşgörüsü olmayan, sadece kendi çıkarlarını düşünen insanlar.
*Sürekli sinirli, kavga etmeye yer arayan insanlar.
*Bir kişiye onlarca kişi saldırabilen insanlar.
*Nerede kedi görse taşla kovalayan insanlar. (ki bence kedi dünyanın bence en sevimli canlısıdır)
*Herşeyin "din" ile daha güzel, mükemmel olacağını düşünen insanlar.

Bir de işin siyasi nedenleri de var ama onlardan hiç bahsetmeyeyim!

Sizler de, benim gibi hiç ciddi ciddi yanlış ülkede doğmuş olduğunuzu düşündünüzmü/düşünüyor musunuz? Yani sanki ben bu kültüre ait değilmişim gibi hissediyorum çünkü ne gelenek, görenekleri, ne müzikleri, ne de düğünleri, ne de insanların kafası yapısı vs hiç birşey bana uymuyor hatta dinleri bile.

• Evet, düşündüm!
    78% (7)83% (5)80% (12)Oy Ver
  • Hayır
    22% (2)17% (1)20% (3)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|1
3|2

En İyi Kız Görüşü

• Evet yanlış ülke ve yanlış çevrede büyüdüm

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Yanlış bir ülkede doğmuş olmam burda kalacağım anlamına gelmiyor o yüzden pek sıkıntı yapmıyorum bu durumu

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• evet

0|0
    0|0
  • İyi ki boyle bir ülkede doğmuşum.

0|0
    0|0
    • 3ay

Neden mesela sence iyi ki Türkiye'de doğmuşum demen için sebep nedir? Bence mesela coğrafi konumu çok güzel bir de kızları güzel. Bunun dışında iyi yanları bana göre yok.

Erkekler Ne Diyor 1

• Her gün defalarca düşünüyorum neden bir Finlandiya Norveç İsveç veya İsviçre'de doğamadık?

0|0
    0|0
Yükleniyor...