Erkekte tesettür hakkında ki düşünceleriniz nelerdir?

Erkekte tesettür hakkında ki düşünceleriniz nelerdir?Erkekte tesettür hakkında ki düşünceleriniz nelerdir?

• Olumlu.
    66%(23)65%(30)Oy Ver64%(7)
  • Olumsuz.
    14%(5)15%(7)Oy Ver18%(2)
  • Fikrim yok.
    20%(7)20%(9)Oy Ver18%(2)
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

1|1

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 4

• Tesettür deyince insanın aklına kadınlar geliyor genelde. sanki erkeğin tesettürü yokmuş gibi. Erkeklerdeki dar pantolon, şort, deniz fotoğrafı olayına çok karşıyım. Böyle şeyler görünce rahatsız oluyorum. Aynı zamanda, nasıl kızların internette fotoğraf paylaşması haramsa, erkeklerinki de haram ama nedense internette fotoğrafını paylaşan erkekler, kızların fotoğraf paylaşmasını eleştirebiliyor. Bu konularda sadece kızların değil erkeklerin de bilinçlendirilmesi gerekiyor

0|0
    0|0
  • Tabiiki olmalı!

0|0
    0|0
  • olumlu

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Bence saçmadır. Çünkü ben zaten dine inanmıyorum. Fakat plajda çalıştığımda karşımda herkes gayet açıktı hiç bir abazanlık da yapmıyordum. Dolayısıyla insanlar bir süre açık gezerlerse herkes birbirine alışacağından böyle sorunlar da olmaz.

0|0
    1|0
    • Dine inanmıyorsan yorum atma kardeş bu gönderi müslümanlar için :)

• İslam'da da böyle bir şey olduğunu sanmıyorum. Ben Kur'an ve İncil'i de okudum böyle bir ibare göremedim ama Hadislerde geçiyorsa ve sizler hadislere inanıyorsanız, sizin tercihiniz.

• " Mü'min erkeklere söyle gözlerini (haramdan) sakınsınlar ve ırzlarını korusunlar. Bu onlar için daha temizdir. Şüphesiz Allah onların yaptıklarından haberdardır "(nur,30)
      " Mü'min kadınlara da söyle gözlerini (haramdan) sakınsınlar ve ırzlarını korusunlar. Kendiliğinden görünenler dışında süslerini göstermesinler. Başörtülerini yakalarının üzerine salsınlar. Süslerini kocalarından, yahut babalarından, yahut kocalarının babalarından, yahut oğullarından yahut kocalarının oğullarından, yahut kardeşlerinden, yahut kardeşlerinin oğullarından, yahut kızkardeşlerinin oğullarından, yahut kadınlarından, yahut ellerinin altındakilerden (köle ve cariyelerinden), yahut erkeklerden kadına ihtiyaçları olmayan ele bakıcılardan (dilenci, hizmetçi vs. lerden), yahut henüz kadınların mahrem yerlerini anlamayan çocuklardan başkalarına göstermesinler. Gizledikleri süslerinin bilinmesi için ayaklarını yere vurmasınlar. Hep birlikte Allah'a tevbe edin ey mü'minler, umulur ki kurtuluşa erersiniz"(nur,31)

• Sadece göz kapağı değil

1|0
    0|0
  • Erkek ahlak sahibiyse dünya ahlâklı bir yer olur.
    Örnek Hz. Yusuf ve Züleyha.

1|1
    0|0
Yükleniyor...