Sevgilim hristiyan, soruya gelin lüfen?

Sevgilim Yunan ve hristiyan. Müslümanım lakin dinin hayatımda benim için çok büyük bir önemi yok. Ben asla gerçek bir müslüman olamam ama günümüz cahil Türk-Arap topluluğu gibi de bir müslüman olmam. Yakında evleneceğiz. Ailesi tutucu. Müslüman olmamdan hoşnutlar, onlar için bir problem yok ama oğullarının da müslüman olmasına pek iyi bakmıyorlar. Zaten benim ailem ve benim için de bir problem yok, kararlarıma saygı duyuyorlar. Sevgilim çocuğumuz olursa ben ona hristiyanlık dinini anlatırım, sen kendi dinini anlatırsın seçim onun olur diyor. Evlenince Selanikte yaşayacağız. Sizce insan sevdiği için bir takım şeyleri göze alabilmeli mi? Siz benim yerimde olsanız ne yapardınız?

0|0
9|15

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Bende boyle bir duruma girmeyi dusunuyorum musluman degilim ve evlenecegim kisininde öyle olmamasini isterim turk olursa kesinlikle musluman olmayacak yabanci olur umarim o zamanda zaten sorun yok.. senin icinde yokmus o zaman sorun yok

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 14

• Her ne kadar islama göre bu uygunsuz bir durum ise de sen kafana göre takıl bence. Varsa günah filan gönder faturayı benim hesabıma..

1|0
    0|0
    • 3ay

Cansın :) Güzel görüş..

• Seni rahatlatacak bir şey mi söylememizi istersin yoksa nasıl olması gerektiğini mi istersin?

0|1
    1|0
  • Dini açıdan erkek müslüman bir kadınla evlenebiliyo ama bir kız hristiyan bir erkekle evlenemiyo neden olduğunu anlamışsındır diye tahmin ediyorum

0|1
    0|0
    • 3ay

Bu cinsiyet ayrımcılığı olmuyor mu? Ayrıca sorumu iyi okursan dinin hayatımda önemli bir yeri olmadığını söyledim

• İzmirde yasayin

0|0
    1|0
  • Dinde zorlama yoktur :D

1|0
    0|1
  • bir takım dediğin şey dünya hayatı karşılıgında ahiretini satıyorsun bu senin için hiçte hayırlı bir alışveriş değil.

Dünya hayatını ahirete tercih edenler, Allah yolundan alıkoyanlar ve onun eğriliğini isteyenler var ya, işte onlar (haktan) uzak bir sapıklık içindedirler.(ibrahim suresi ayet 3)

0|1
    0|0
  • Madem din senin için önemli değil, neden onu müslüman yapmaya çalışıyorsun? Sende de sorun yok, onda da yok, ailesinde de yok. Ee sorun ne o zaman?

0|0
    0|0
    • 3ay

Ben onu müslüman yapmaya çalışmıyorum. Sorumu iyi oku. Benim için bir önemi olmadığını yazdım.

• Oncelikle senin yerinde olmak istemem
    Bu kadar geniş değilim saygılar

0|0
    0|0
  • Din önemsiz bir ayrıntıdır / Takılma

1|0
    0|0
  • İslama inanmaşsınki zaten dindar ailede büyümemişsin sünnetsiz seviyorsan tanıdık olmamışlar var

0|1
    0|0
  • Alabilmeli fakat din ve kültürel olarak bu değişir garip bise yani

0|0
    0|0
    • 3ay

Tabi herkesin görüşüne saygı duyuyorum

• Ne desem bilemedim:)

0|0
    0|0
  • Onunla yatmak guzel oluyomu

0|0
    1|0
    • 3ay

Annenle yatmak daha güzel oluyordur eminim denemişsindir daha önce

• bence evlenme dinimizce haram müslüman olmayanlarla ticaret dahi yapılması haram kılınmıştır

0|0
    0|0
    • 3ay

Kızın sorusunu bile anlamayacak kadar müslümansın yazık

• 3ay

Cahil olan sensin zeka küpü. Git iki kitap falan oku da beynin gelişsin.

• 3ay

senin hayatın kadar kitap okudum kara calill

Kızlar Ne Diyor 8

• Müslümanım demene gerek yok ki senin bu düşüncelerin müslümanlık için fazla "geniş". Müslüman bir insan başka dinden biriyle evlenince o evlilikteki ilişkiler zina oluyor resmen çünkü imam nikahı yapılmış olmuyor ayrıca gerçek bir Müslüman olamam diyorsan zaten müslüman değilsindir. Müslümanlık hoşgörü dinidir ama şeffaf düşünceler pekte uygun değil bazı küçük düşünceler bile dinden çıkarmak için yetiyor. çocuğu babası hristiyan yetiştirir sende zamanla uyum sağlarsın olur biter. Boşuna düşünüyorsunuz

0|1
    1|0
  • Dinimi satmazdım.

1|1
    2|0
    • 3ay

Din satılacak bir şey değil zaten bayan zeka küpü

• evlilikte dini düşünmem bile yaqni

1|0
    0|1
  • Kanka büyük konuşmak gibi olmasın ama o iş yaş

0|0
    1|0
  • Soru ne diye baktim baktim.. Senin yerinde olmam

0|0
    1|0
  • Ne takım şeyler sen zaten herşeyi göze almışsın almalıda

0|0
    0|0
  • Evlenmezdim

0|0
    0|0
  • Zaten asla gercek bir Musluman olamayacagini kendin dile getirmissin. Bu islerin de ortasi yoktur ya Kur'anin emrettigi gibi bir Muslumansindir ya da Musluman degilsindir. Ayrica Islam dininde Musluman bir kadin Musluman bir erkekle evlenmeli. Ama bu senin icin sorun degil ne de olsa gercek bir Musluman degilsin. Artik bu isin sahtesi nasil oluyorsa...

0|2
    1|0
    • 3ay

Bana göre bu cinsiyet ayrımcılığı. Neden erkek evlenebiliyor da kadın evlenemiyor? Bu tür etkenler beni dinden uzaklaştırıyor

• 3ay

evlenınce ömür boyu zina etmiş olacak hesap günü günahlarıyla sevapları tartılıcak günahları fazlasaysa cehenneme gidicek bunlar kuranı okumadan inanırlar boşver :)

• 3ay

@Şirktedavicisi O kadar cahilsin kii

Yükleniyor...