Sizce insanların çoğusu neden sahip olduklarının kıymetini bilip şükretmez daha doğrusu nankörlük eder?

Sizce insanların çoğusu neden sahip olduklarının kıymetini bilip şükretmez? Halbuki bizdeki derdi nimet sayanlar var Mesela biz zengin olmak için can atarız halbuki Afrikalılar bir kuru ekmeğe muhtaç ya da arabası olanlar ben bu arabayı beğenmedim daha lüks bir araba alacağım der halbuki arabası olmayan var ya da biz insanoğlu parayı düşünürüz bazı insanlar ise sağlığını düşünür yani bazı insanlar engelli doğar yürüyemez koşamaz ama yinede şükürden geri durmazlar ve daha neler neler Sizce insanların çoğusu neden sahip olduklarının kıymetini bilip Allah'a şükretmeyip nankörlük ederler Halbuki atalarımız Beterin beteri Var demişler oysa ki bu şükürsüzlük niye belki de biz insanoğlu onun için mutlu olamıyoruz şükretmediğimiz için

0|0
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• Hırs bürümüştür çünkü gözlerini..

0|0
    0|0
    • 3ay

@nağma Halbuki beterin beteri var bizdeki dertleri nimet sayan da var keşke bende senin çektiğin gibi sıkıntı çekseydim de aç kalmasaydım diyen var ör:Afrikalılar bir kuru ekmek için can atıyorlar ama bizim milletimiz şükür edeceğine nankörlük ediyor daha doğrusu millet olarak şunu anlayamadık Beterin Beteri Var sözünü kulağımıza küpe edinemedik tek sorunumuz bu bunu da anlayabilirsek İskandinav Ülkelerinden ve hatta Jamaika'dan bile mutlu olacağız ama anlamıyoruz işte

• 3ay

Şükretmek gerek her halimize.. Şükrettikçe artacaktır kısmetimiz, bereketlenecektir çevremiz.

Erkekler Ne Diyor 1

• Boşa demiyolar insanın gözünü bir avuç toprak doyurur diye, nefs in istekleri bitmez olsunda olsun der, nefste ne ölür ne durur ya uyur ya terbiye edilir, dünyanın aldatıcı işleri aldatır durur

0|0
    0|0
    • 3ay

@'Pirshohalbuki beterin beteri var arkadaşım insan başka insanların durumunu kavrayıp şükretmesi gerekmiyor mu halbuki Bizdeki dertleri nimet sayan milyonlarca insan var

• 3ay

@Ƥirsho aynen öyle dediğin gibi inşallah insanlar aslına döner bu zamanda zor ama hayırlısı diyelim :)

• 3ay

:) amin Allah yardımcımız olsun doğrudan doğru yoldan ayırmasın

Yükleniyor...