Transhümanizmi destekliyor musunuz?

Transhümanizm, insanın fiziksel ve bilişsel yeteneklerinin arttırılması ve yaşlanma veya hastalanma gibi gereksiz görülen yönlerinin ortadan kaldırılması amacıyla teknoloji ve bilimden faydalanılması gerektiğini öne süren bir harekettir.

İnsan ırkı olarak evrim gerçeğinin farkındaysak kendimizi geliştirmek için çaba harcamalıyız.

0|1
3|19

En İyi Erkek Görüşü

• Şimdi bu görüşü savunan bizden değildir. Öncelikle Rabbim insan vücudun da bir DNA bozukluğunu dahi yasaklamış ve peygamber efendimizin bu konu hakkında söylemiş olduğu biliyoruz yani caiz olmayan bir olaydan bahsediyoruz.. Tamamen karşıyım tamamen. Eğer bir şeyi yoluna sokmak rahat ömür sürmek istiyorsanız dinin buyruklarına uyarak yaşamayı tercih edin bu daha sıhhatli olacaktır.. Ve şunu da eklemek isterim ne gelirse Allah'tan !

0|0
    0|0
    • 3ay

Bu yüzden müslümanlar gelişemiyor işte.

• 3ay

Şimdi şunu söylemek isterim sen hangi müslümanlardan sın? müslüman olduğunu sanıp dinin buyruklarını tahrip ve tahrik etmeyenlerden mi? Bak arkadaşım yazdıklarımı tekrar oku istersen islamiyetin yasaklarından bahsediyorum lütfen. müslümanların gelişmesinden değil ihitiyaclarıda yoktur zaten.. ihtiyacları ilk vahiy (Oku!!) emri ile sonlanmıştır zaten son peygamberimiz ile ihtiyacımız giderilmiştir zaten.. senin bahsediğin ihtiyaclar farklı ihtiyaçlar.. velütfenyorumunu kendine sakla bu konuyu uzatarak günaha girmeni istemem.

En İyi Kız Görüşü

• Hayır bu çok tehlikeli

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Bİr bakmak isterim.. Pek bilgim yok.. yanlız ölümün doğanın bir parçası olduğunu kabul ediyorum.. YA da hiç kimse ölmez ve sürekli çoğalırsa insanlar nasıl bir evren olur buna dair çözümlerini paylaşırsan seviniirm.. hastalıklara ise her zaman nedn varlar diye baktım.. bence insan için en iyi şey hiç hastalanmadan hatta istediği yaşta kalabileceği şekilde belli bir yıl yaşayıp sonra onlanıllenişle gitmesinden yanayım.. Şimdilik;))

0|0
    0|0
    • 3ay

İnsanlık bu seviyeye ulaştığında yaşam alanımız dünya dışına yayılır diye düşünüyorum, yakın gelecekte olabilecek bir şey değil çünkü ölümsüzlük. Evrende yer bitmez herhalde djhd

• 3ay

Ben de bu fkri söyleyeceğini tahmin etmiştim;) Olmaycak şeyler değil..

• Mümkünse desteklerim.

0|0
    0|0
  • geçmişteki insan ömrüyle günümüzü kıyaslarsak kök hücre vs gibi yenilikci fikirler ortaya çıktı kullanılıyor nanobotlarda çıkıcaktır damarlar arasında ilerliyen zararlı hücreleri yok eden küçük kameralar ancak türkiyedeysen ölürsün bu gerçek

0|0
    0|0
  • Kesinlikle destekliyorum mutlaka geliştirîlneli mekanik ve mbg birlikte çalışmalı bu gibi durumda üç doğa bilimi de destek olmKı

0|0
    0|0
  • Yaşlanma ve hastalanma gereksiz öyle mi? Ulan hayatın gerçeği bunlar be. Nerede bir absürt tuhaf şey varsa peşine düşüyorsunuz yok Arkadaş yok desteklemiyorum. Hep inanç eksikliğinden bunlar...

0|0
    0|0
  • Onu bunu bilmem. Her canlı ölümü tadacaktır.

0|1
    0|0
  • Karsiyim

0|0
    0|0
  • Harcamalıyız derken. Sen harcayabilirsin senin tercihindir de bunu herkes için gereklilik olarak görmek saçma

0|0
    0|0
  • Aklıma Neolution geldi.

0|0
    0|0
  • Dini yönünü bilemem fetva almak lazım ama destekliyorum hastalanmamak genç kalmak daha uzun yaşamak için her zaman destegim vardır

0|0
    0|0
  • Su dondurulmus olan insanlar hayata dondurulmeden hic bir seyi desteklemem once bir 50 yil bekleyelim

0|0
    0|0
  • Destekliyorum ✌

0|0
    0|0
  • Dünyada luzumsuz insan cok..

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Ulan dur daha biz yolda yürümeyi beceremiyoruz.

0|0
    0|0
  • Hayir

0|0
    0|0
  • Evet kesinlikle

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Bunla ilgili baya bisey okumustum ve karsiyim bence cok korkunc bisey

0|0
    0|0
  • "Trans" kelimesini birileri yanlis yerde kullanmis. Soru detayindaki yazilanlarin fiziki bedende oldugumuz surece gerceklesmesi soz konusu degil.

0|0
    0|0
Yükleniyor...