Özgüvensiz, pısırık, yabani, içedönük, çok sessiz, ağzı var dili yok denilen ben ve hikayem?

Arkadaşlar 18 yaşındayım. Ailenin tek kız çocuğuyum. Küçüklüğümden beri üstüme çok fazla düşüldü. Hiçbir sorumluluk verilmedi. İnsanlarla iletişim kurma olanağım sağlanmadı 4 yaşında bir yeğenim var bizde kalabiliyor, kıyafetlerini kendi başına giyiyor. Beni ise ilkokulda bile annem giydiriyordu. Sanırım 6. sınıfa kadar o banyo yaptırdı. Kendim yemek yiyebiliceğim yaşta o ağzıma yemek yediriyordu. Uysal bir çocuktum, tabiri caizse kedi gibiydim. O zamanlar çocuk aklıydı tabi aklım ermedi yıllar laylaylom geçti. Ortaokula geçtim hala beni annem okula bırakıp getiriyordu. O kadar pısırık yetiştirildim ki anasınıfındayken ağzımı açıp çişim geldi diyip tuvalete gitmek için izin almayıp altıma işiyordum. Dünyadan bir haber, saf bir şekilde büyüdüm. İşte ortaokul zamanı biraz gözüm açılmaya başladı kendimi değiştirmeye çalıştım. Fakat hala sınıfın en sessiz kızıydım. Kendi çabalarımla başka sınıflardan arkadaşlar edindim. Ve yine kendi çabalarımla baya ilerleme katettim. Şu an liseden mezun oldum ve tanımadığım insanlara bir şeyler sorabiliyor arkadaşlarımla eğlenebiliyorum. Ama bu pısırıklığı üstümden hala atamadım. Ve bu benim hayatımı önemli derecede etkiliyor. Yaşımında getirdiği asilikle artık anneme kafa tutmaya başladım. Hala beni aciz görüyor.
Devamı için lütfen güncellemeye bakın

Güncellemeler:
3ay Onun gözünde bir zavallıyım. Üniversite için yurtta kalmak istiyorum ''seni orda döverler'' bende geleyim diyor. Sen orda aç kalırsın yemezsin bir şey diyor. Bu arada uzayda mı yaşıyorsun diyebilirsiniz ama ben bu yaşımda türk kahvesi ve çay yapmayı bilmiyorum. Hatta annem beni çocuk gördüğü için hep marketten aldığı meyve sularına alıştırdı. Veya süt içiyorum. Türk kahvesi içer misin diye zaten hiç sormadı. O kadar acınası bir durumdayım ki patates kızartmayı bile bir kaç gün önce öğrendim
3ay . bir iş görüşmem olsa annem gelir kapıda bekler. Asıl canımı sıkan noktaya değinmek istiyorum. Akrabalarım.. Evet onların gözünde pısırığın tekiyim. Sosyal medyada annem bir fotoğrafımı paylaşmıştı. bir akrabamız yorum olarak '' hala yabani mi'' demiş.. Devamlı dalga konusuyum. Ekmeğini önünden alsalar sesi çıkmayacak bir tipim işte. İlerde kısmet olursa evlendiğim zaman kocama karşı mahcup olmak istemiyorum çünkü devamlı hor görülüyorum ve bu durumun onada yansıtılıcak olması canımı sıkıyor.

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• 27 yaşındayım korkak özgüvensiz içime kapanık çekingen utangaç pasif sessiz sakin kendi halimde birisiyim arkadaşım çevrem yok işim yok okumadım mesleğim yok asosyalim hep evdeyim hayatım yok gibi yaşama belirim yok ölü gibiyim ezik gereksiz değersiz önemsiz birisiyim boşa yaşamışım daha doğrusu yaşamayı beceremiyorum

0|0
    0|0
    • 3ay

Sende hayatını değiştirmeye çalışsan iyi edersin. Bir iş bulup para biriktir. Evlenir yeni bir hayat kurarsın.

• 3ay

Bak ne güzel elinde internetin var. Spor salonuna gidicek cesaretin yoksa internetten egzersizleri vs. incele araştır. Spora başla vücudunu geliştir, alışverişe çık yeni kıyafetler al imaj değiştir. İnternetten yeni insanlarla tanış ve görüş kendine güvenin biraz gelir.

• 3ay

Bunları diyebildiğine göre senin özgüvenin var bence ya spordan başka derdim yok mu siz kızlarda vücud geliştirmeye takmışsınız ben dışarı çıkamıyorum diyorum sen alışverişe çık diyosun hem param yok kendime hiçbir şey almam hiç ben imaj tarz dış görünüş falan umrumda değil bunlar önemsiz benim için ve kimseyle falan da görüşecek özgüvenim yok

En İyi Kız Görüşü

• Ben herseyi kendim yaptim tek cocuk degildim abalm abim kardesim var babannem bizle yaisyordu arkadasliklairmiz saglamdi mersinin sokaklarinda gezerdik kosar oynardik saglam dostluklarimiz hala var kardesimin annesi gibi oldum yarim anne kendime sahip cikabiliyorum ailem bunu biliyor izmirde univerte ciinca yurt istemiyorum diyince hemen kabul ettiler her ortama uyabiliyorum bu isler kucuk yastan oluyor ben akisne yaramaz durmaz biruyim

0|0
    0|0
    • 3ay

Ne güzel. İzmir benim okumak istediğim şehir. Kime niyet kime kısmet :)

• 3ay

Aslında var ama üvey olduğu için içli dışlı büyümedik. Tek sayılrım. Belkide öyledir kim bilir

• 3ay

Aile hayatin mutlu degildir sana unutturmak icin yapmis olabilirler

Erkekler Ne Diyor 5

• Zormuş kardeşim. Arkadas edinmelisin

0|0
    0|0
    • 3ay

Bilirsiniz bazı artılar eksileri kapatır. Dış görünüş itibariyle ortalamanın üstünde bir kızım. Çoğu zaman ruslara benzetiliyorum. Bu yüzden çevremde çok fazla insan var. Bunun farkındayım ama benim asıl sorunum ailemle.

• 3ay

Çok sağolun sadece içimi dökmek istemiştim. bir erkek arkadaşım var mutsuz olunca içimi dökebiliceğim arkadaşlarımda var. Tek başımada üstesinden gelebilirim. Yİnede çok sağol

• 3ay

Bir fazla arkadaştan ne olcak. Hem sen de bana destek olursun

• Ohooo böyle hayat geçmez senin acilen kabuğundan çıkman lazım.

0|0
    0|0
    • 3ay

Zincirlerimi kırmaya çalışıyorum. Bu yola üniversiteyi yurt dışında okuyarak başlıcam. Bu yaşıma kadar hiçbir iş yapmamış olmama rağmen yurtta kalmayı göze alıyorum. Cefasını çekip, sefasını sürücem inşallah :)

• Senin bir suçun yok zamanla kendini geliştirmelisin

0|0
    0|0
  • Ya kıyamam sana ben prenses gibisin resmen

0|0
    0|0
    • 3ay

Prensesler gibi büyüdüm ben baba evinde. Elim sıcak sudan soğuk suya değmez. Çay demlemesini bile bilmem. Acınası bir haldeyim :)

• 3ay

Çok teşekkürler güzel yorumun için

• 3ay

Rica ederim çok tatlısın

• Aynı kaderi yaşamışız be ama ben aştım bu sorunları kabullendirdim :)

0|0
    0|0
    • 3ay

Belki ilerleyen yıllarda kendi işimi elime aldığım zaman bir nebze azalır :)

• 3ay

Arkadaş sorunum yok çevrem kalabalık. Sorun ailemle. Yinede teşekkür ederim yorum için :)

• 3ay

ben teşekkür ederim :)

Kızlar Ne Diyor 3

• Haklisin bazi aileler çocuklarına karşı şefkati sui istimal ediyorlar yani yanlış kullanıyorlar şefkati
    Bunun geçmesi için ailenden Rica et artık büyüdüğünü soyle ve kendine karşı artık sorumluluk sahibi biri olduğunu ve yaptıkları işlerde seninde fikirlerini almalarını iste
    Sen yinede güçlü birisin böyle yetistirildigin halde :) çok takma takarsan daha fazla buyur

0|0
    0|0
    • 3ay

Sağolun konuşarak keşke çözebilseydim karşında ki insan bazen kapasite sebebiyle senin anlatmaya çalıştığını veya yaşadığın sıkıntıları kavrayamayıp aksine seni daha çok aşağılayabiliyor

• 3ay

Teşekkür ederim yorumun için :)

• 3ay

Rica ederim :)

• Zavallı olan sen değilsin

0|0
    0|0
    • 3ay

Yetiştirilme tarzı işte..

• Bende annem babam olmadığı için hayatım boyunca tektim. Oks ygs kpss hastane iş görüşmesi vs hep tek başıma gittim. Benimde özgüvenim yok. Güçlü görünüyorum ama intihar fikri var hep aklımda...

0|0
    0|0
    • 3ay

Mücadele ruhu önemli. Pozitif düşün umarım her şey gönlünce olur

Yükleniyor...