Cuma tatilleri?

Eskiden hafta sonu tatili cuma gunuydu. ama ataturk cmartesi ve pazar yapti. cuma gunleri bize daha guzel bir gun degilmi. niye ataturk bunu degistirdi? Sirf batiya benzemek icin bu sacmaligi yapmamiz mi lazimdi. kulturumuz ve dinimizden vazgecmek bahasina hemde. sadace gun degil, alfabemiz takvimiz... terazi, secme hakki iyidide bence kulturumuzu batiya benzetmesi cok buyuk yanlis

0|1
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• Saçmalardan seçmelere gel. Tatil günü bir gün kaydığı için tüm memleket top yekün islamiyetten vaz mı geçtik. Veya cuma günleri ögle molalarında camiye gidenleri kurşuna mı dizdiler. Ben okurken bile ogle tatilinde rahatça cumalarıma gittim, ne okuluma geç kaldım ne ibadetime. La zekaları gri zekanın elli tonu olan cahiller, Atatürk dedigin insanın isminin manası Tüm Türklerin atası (Babası) o ismi de nüfus dairesi vermedi teklif Türk halkından geldi Mustafa kemal kabul etti. Bir adam düşün ki en az 20 düşman ülkeye karşı halkını savunuyor, bir adam düşün ki savunduğu halkın neredeyse %70 i düşmanların sözüne inanıp onu dinsizlikle suçluyor, bir adam düşünki kendisine defalarca suikast düzenleniyor defalarca ailesini öldürmekle tehtit ediliyor gene de vatanım diyor halkım diyor, bir adam düşün borç içinde bitmiş bir memleketi ayağa kaldırmak için canını dişine takıyor gene de halkına yaranamıyor, bir adam düşün osmanlının çöküşüne sebep veren unsurluarı ortadan kaldırmaya çalıştıkça senin gibi salaklar sağdan soldan duyduğu kadarıyla ona kahrediyorsunuz, o ki geleceği görebilen bir insan, o ki senin gibilerin şu serzenişini önceden bilmesine rağmen yine de vatanım diyor. Adam ölmüş gitmiş arkasında yepyeni bağımsız bir devlet bırakmış siz hala saçma sapan görüşlerle ölmüş adamın günahını alıp duruyorsunuz. Cuma günün resmi iş günü olması bizi dinden çıkarmadı ey cahil. Biz de elestübirabbiküm diyen Allahımıza bela dedik. Sayesinde hayatta olduğun adama minnet duymuyorsan da çamur atma. Ayrıca ben onun yerinde olsam o zekayla o beceriyle o karizmayla cahil bir millet için uğraşmaz , onları avrupa devletlerinin insafına bırakır kendim gidip uzak doğuda hayatımı yaşardım. Dua edinki o dönem kurtuluş mücadelesinin başında ben yoktum o vardı.

0|0
    1|0
    • 3ay

Hı hı :D

• 3ay

Mahşerde illaki bir araya geleceğiz Mustafa kemal senden hakkını isterken ben bu günü sana hatırlatırım.

En İyi Kız Görüşü

• Zihniyetsiz biri daha gizlenmende bu sebepten sanırım.

1|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Tamam kalk sen düzelt o zaman çok şeyler biliyorsun sen demek ki?:D Herkes şuna lütfen ; Alkış tutup kafaları sallayabilir mi? asdf.

1|0
    1|0
  • Onu batıya benzemek için değil uyum sağlamak için yaptı. Diğer ülkelerle ticari ve siyasi işlerde uyumsuzluk yaşanıyordu. Bağnaz olmayın bu kadar

0|1
    1|0
  • yok öyle birşey. tüm dünyada standart şeyler vardır. mesela tıp tüm dünyada aynıdır. mesela sayılar tüm dünyada aynıdır 2 mesela bizde de iki amerikada da arabistanda da. haftasonları saat dilimi her ülkede aynıdır. o zamanlar tayyipte olsaydı o da değiştirmek zorunda kalırdı. sen türkiyeden ibaret değilsin. ihracat ihtahalat yapıyorsun kargo ya da uçaklar girip çıkıyor daha neler neler yani dünyada bir yerin varsa bazı kurallara uyman gerekir. mesela iletisim@... firması. com diye mail adresi alamazsın ille info olmalı neden dünya ile iş yapacaksın. kullandığın telefon bile türk malı değilse şu an bunu okuduğun biligisayar bile kısaca fazla söze gerek yok. cuma mübarek gündür vs gibi dini saçmalıklara girip atatürke çamur atmazsın umarım.

0|0
    0|0
  • bence yapılanların hepsı sacmalık guya zafer kazandık ne zaferı ya. bır ulke ısgal edıldımı o ulkenın dınını dılını yazısını gıyımını kulturunu dıretılır bızse zafer kazanıp kendımızı omlara benzettık

1|0
    1|0
  • Cuma günü tatili ile pazar tatili arasında fark var mı gün işte neden diye sorgularsan anca yine başa dönersin

0|0
    1|0
  • Kanunun değişmez maddesi değilya isteseler değiştirilir ne var bunda

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Ne gereksiz boş insanlar var ya. Batıya benzemekten değil uyum olsun diye yaptı. Tatil yapıyosun daha ne. Sen tatil yapma madem öyle git çalış hayret bişey ya

0|0
    1|0
Yükleniyor...