Erkeğin Üstündeki Maddi Yük Hakkında ! ?

neden herzaman herseyde heryerde sokakta evde sevgiliyken evliyken evlenirken herzaman kene gibi erkek üzerinden yapılır neden bütün maddi yük erkege biner bu bana çok saçma geliyo kabullenemiyorum. erkek ısmarlar dugunu erkek yapar takı tak onu öde bunu al bunu öde noluyo lan ne bu be ! siz ne düşünüyosunuz

• erkeğe yüklenmemeli
    60% (9)82% (9)69% (18)Oy Ver
  • erkek yapıcak tabi !
    40% (6)18% (2)31% (8)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
6|5

En İyi Kız Görüşü

• Aslında yöreye göre değişir. Burda mesela erkek tarafı kıza ne alıyosa kız tarafı da erkeğe alır. Düğün öncesi ev döşenirken bazı yerlerde evi full erkek tarafı döşerken burda evin yarısını kız tarafı yarısını erkek tarafı döşüyor. Bütün yük erkek tarafına bindirilmemeye çalışılıyor yani.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Açıkçası insanların ne düşündüğü umrumda değil. Benim ne düşündüğüm önemli. Adaletten ve eşitlikten yanayım.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• En doğrusu çiftlerin ortak alması aileler mi evleniyor sen mi? Bence kimse bir şey almamalı ortak para birikimi gerek.

0|1
    0|0
    • 3ay

ya ortak ta olmasın ama aşada yorum yapan arkadasım gibi erkek 70 bın lıralık ev esyası alırken kadın 5 bınlırayla cekılmemelı cok bunaldım yemın ederım o yüzden buraya attım kendımı

• 3ay

Maddiyat :) kız tarafının parası yoksa ne olacak? Yani en iyisi para birimi ya kimse almayacak kendiniz alın oh rahat karışan yok :)

• Ben de kadınlarla ilgili çok şeyi hazmedemiyorum * toplumun düzeni böyle uyup uymamak kislerin elinde.

0|1
    0|0
  • Katılıyorum.

0|1
    0|0
  • öküz gibi kas yığınısınız güçlüsünüz bir zahmet de çalışın

0|1
    0|0
  • a şkkı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Tabiki de erkeğin sorumlulugu daha fazla olucak normal bir durum ancak dediğin gibi gerçekten fazla bu yük bilinçli olmak lazım

0|1
    0|0
  • Bugün köyde düğün oldu gelin 70 bin liralık ev eşyası almış beş bine buz dolabı nedır ya

0|1
    0|0
  • Ataerkil toplum normal hacim.

0|1
    0|0
  • Sorsan erkek kadin eşit derler

0|1
    0|0
Yükleniyor...