Tengrici Türkler aynı zamanda ırkçı mıdır?

Türklerin esas inançları Tengricilik ve Şamanizm üzerine kuruluydu. İslam sonradan geldi. Bu yüzden bilgi edinmek için takip ettiğim birçok Tengrici sayfa ve grupta da Araplara ve Arapçaya karşı bir nefret var. Aslında ben de pek sevmiyorum ama onların bu nefretinin boyutunu soruyorum.

Gerçekten Tengrici olan varsa aramızda, ırkçı olup olmadıklarını sorup öğrenmek istiyorum. Cevaplar için teşekkürler..

0|0
1|9

En İyi Erkek Görüşü

• Ben; Müslümanım ve Türk'üm..
    Ve sünnet üzere olan her Müslüman, kardeşimdir. Hangi kavimden/milletten olduğunun bir önemi yoktur. Sorunda tanimladigin tipleri de sevmiyorum.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bense nefret ederim araplardan, tırnağımın ucu kadar sevmiyorum.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Aslında derin bir konu ama araplara olan nefret daha çok Türklerin özbenliklerinden çıkıp araplaşmaya eğiliminden kaynaklı diyebiliriz örnek vericek olursak ümmetçilik bir saf Turancılık ayrı bir saf gibi gibi.

1|0
    0|0
  • çünkü araplardan fayda görmemişiz hep zarar görmüşüz.

1|0
    0|1
  • Evet merak ettigğim bir konu şamanızmbir ara geniş çaplı araştıracagım = )

0|0
    0|0
    • 3ay

keşke herkes araştırsa.. türklerin kılıç zoruyla islama geçtiklerini öğrendikten sonra daha da ayrı bir sempati duymaya başladım şamanizme..

• 3ay

tamamen islamın kötü etkileri oldu diyemem. her degişim iyi ve kötü sonuçlar doğurur bence. şu an bulmam imkansız ama türklerin kılıç zoruyla islama geçtiklerini okumuştum. bunu açıkcası insanın istegi dışında dıştan gelen bir baskı ve zorlama yoluyla olduğu için pek hoşgörü ile bakamıyorum.

• 3ay

İşte başka secenek ile daha iyi olacağını bilemezsiniz bu yüzden başka olsun diyemeyiz

• Arapları ve Arapçayı sevmemek ırkçılık değildir sevilecek bir yerlerini göremediklerindendir o lol

0|0
    0|0
    • 3ay

sevmemek tamam da yani biraz aşırıya kaçarvari yorumlar görüyordum o sayfalarda. daha yeni yeni bu konuyla ilgilendiğim için de oradan kimseye soramadim.

• Evet, ırkçıyız, kafatasçıyız.

0|0
    0|0
  • Onu bilmem ama Kürt adında bir millet olmadığını iyi biliyorum..

0|0
    0|1
  • Tengricilerin nefreti ırkçılıktan değil onların bizim öz kültürümüzü bozması yüzündendir

0|0
    0|0
    • 3ay

kültürü önemsiyorlar o zaman? öz ve özü korumak?

• 3ay

anladım katılıyorum buna zaten. özü korumak ve hatta öze dönerek arınmaktan yanayım zaten ben.

• 3ay

Özden uzaklaşma işleminin ne kadarlık bir süreç içinde gerçekleştiğini unutmamak lazım arınmak ve öze dönmekte uzun vade içinde olmallıki sağlamlaşmalı ancak çok zor böyle birşey şu an

• Irkçılıktan ziyade milliyetçiyiz çünkü Türkün Türkten başka dostu yoktur.

0|0
    0|0
    • 3ay

milliyetçilikte bir sorun yok zaten bu aşırıya kaçınca ırkçılık oluyor. onu da yanlış buluyorum. bu dünya hepimizin ve sonuçta hepimiz insanız.

• 3ay

Hepimizin ama bizim topraklarımızda başkasının yaşamasını istemiyorum bizim atalarımız kazanmış bu toprakları

• 3ay

tabi ki o konuda haklisin yani dünyadaki herkes eşitlikten yana paylaşmaktan yana olmadıkca güclü güçsüzü yener. o yüzden kültürümüzü ve benliğimizi korumak için bu topraklara da sahip çikmak zorundayız bana göre.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...