Yaşadığınız ülkeden memnunmusunuz?

ben Türkiyeden yaşamaktan memnun değilim... yasakçı zihniyet, linç kültürü, baskıcı yönetim, dincilik gırla ekonomik durum sadece patronlar lehine alt tabaka eziliyo ekonomi bakımından komik bir ücretlerle yaşamaya çalışıyoruz emeklisi, işçisi falan eğitim-öğretimde tam anlamıyla laiklik yok ve gittikçe dincileşen bir eğitim-öğretim var... şike, hırsızlıklar, haksızılıklar, mağduriyetler acılar bu halk bu cemaatçi, dinci yönetimden ne çekiyo, ne çekti sınavlarda kopya skandalı, yöneticilerin yolsuzluk hırsızlık skandalı, bir haber okudum bir kadın üstğemen sırf şort giyiyo diye cemaatçiler tarafınddan baskı görüp intihara sürüklenmiş bide kadın cinayetlerini söylemiyorum bide... yaşım 23 fakat bu ülkede bu yaşta bu ülkede yaşamktan bu üleknin vatandaşı olmaktan çok mutsuzum... Peki siz ne düşünüyorsunuz? haksızsam istediğiniz kadar sövebilirsiniz zerre kadar umrumda değil...

1|1
5|5

En İyi Kız Görüşü

• Bence haklısın ben de bu ülkede yaşamak istemiyorum bazen

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• kim memnun olabilir ki bu rezil düzende.. yobazlar tarikatlar cemaatlar rüşvetçiler torpiller tacilzer tecavüzler...

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Ne kadar zor gunler gecirsek de memnunum Türk oldugum icin de bu ülkede yasadigim icin de kendi ülkesini bu kadar yerin dibine sokmaya calisanlari da anlamiyorum asil hain sizlersiniz sizin gibiler yuzunden bu durumdayiz biz Müsluman ulke oldugumuz icin bunlar oluyor ya ben en ufak birsey soyluyorum yonetimle ilgili ama ülkesine sövmekten beter edenlerin sorusu kaldirilmiyor anlamiyorum gercekten

0|1
    0|0
    • 3ay

işte bunu sevmiyorum bende sizin gibi eleştirye açık olmayanları sevmiyorum hemen hain damgası yemek öyle kolaymı bu ülkede vergimi veriyorum vatandaşlık görevimi yapıyorum benim vergilerim le saltanat kurmaları için mi benim çocuklarımı kendi zihniyetlerine göre yetiştirmeleri içinmi?

• 3ay

Kardeslik asla olamaz bulundugumuz yer cok onemli bir konumda tum ortadogu ulkeleri ve musluman ulkeler bu sıkıntılarla ugrasiyor

• 3ay

bütün dünya halkları kardeştir yaşasın halkaların kardeşliği devletler halklar arasına düşmanlık tohumu eken politikaları ve yaptırımları olmasa o zaman kardeşlik ve barış sağlanır

• Bende senin gibi düşünüyorum acı ama gerçek

0|1
    0|0
  • Ülkeme el uzatmasalar, burdan daha güzel diyar varmı? Yinede memnunum çok şükür.

0|0
    0|0
  • Ben memnunum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Memnun değilim ve açıklamalarımıda yapcaktın ki sen zaten içimi görüp zihnimdeki söyleyeceklerimi dökmüşsün kardeşim. nediyimki daha.

0|1
    0|0
  • Bence biraz bardağın dolu tarafından bakmalısın. şu an bir ülkende olmayabilirdi tıpkı Suriyeliler gibi. Ya da sürekli işkenceler, eziyetler görebilirdin tıpkı Doğu Türkistan'daki gibi. Ya da darbe başarılı olurdu sokağa dahi çıkamaz belki de idam edilirdin tıpkı Mısır'daki gibi. Belki sırf siyahi olduğun için vurulurdun tıpkı ABD'deki gibi. Belki belki belki... 100lerce örnek var bununla ilgili. Eğer ülkendeki sorundan şikayetçiysen mızmızlık etmek yerine tıpkı Gazi Mustafa Kemal gibi git ve çöz. Kahraman arama kahraman ol!

0|0
    0|0
    • 3ay

güldüme beni alalh aşkına senin kadar iyimser saf olamam Mustafa Kemalin kurtardığı ülke ne halde "türkiye cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz. en doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.." Şimdiler bu sözün geçerliiğimi kaldı şeyhler, müritler, dervişler, mensuplar ülkesiyiz... ayrıca mustafa kemal gibi git çöz diyorsun abi çıbanın başını daha başından koparıp atılıyo bu ülkede kim çözecek gezi olaylarında ne kadar şiddet uygulandı gençlere sanki yunanlara saldırır gibi bastırıldı demokratik eylemleri, gençlerin istekleri yanlış yönlendirildi bir sürü iftaralara uğradılar yok camiye içki şişesiyle girdiler yok kabataş başörtülü kadına saldırıldı yok yabancı istibaharat yönlelendi destekledi yok dış mihraklar, yok cemaat desstekeledi amaç iktidarı yoketmek falan.

• Evet = ))

0|0
    0|0
  • p*rno filan cekilsin dinsiz olalım istedin yerde yalat baska var mı istegin?

0|0
    0|1
    • 3ay

evet p*rno çekilsin dinsiz olalım yalatalım sevişelim yeterli haksızlık olmasın hırsızlıklar olmasın herkes dürüst olsun ve herkes se. ks yapsın kimse kimseye kumpas kurmasın mahalle baskısı yapmasın sınav sorularımız emeğimiz çalınmasın

Yükleniyor...