Ateist misiniz?

ben ateistim ve benim gibiler hiç yok gibi geliyor. çok mu azınlığız cidden?

0|1
30|56

En İyi Erkek Görüşü

• Francis Bacon : Az bilim insanı ateist yapar , çok bilim ise Allah ı buldurur.

5|5
    0|0
    • 3ay

👍👍👍

• 3ay

@Horrorcore Tebrik ediyorum ve görüşlerinin hepsine katılıyorum.

• 3ay

@ScreamofTheNight Eyvallah kardeşim.

En İyi Kız Görüşü

• Ben de ateistim. Aslında kendini yalnız hissetmen çok şaşırtıcı, ateistlerin en fazla olduğu dönemde yaşıyoruz :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 55

• Şeytan bile ateist değil
    şeytana uyup böyle yapmak =D

3|3
    0|0
  • Ben müslümanım ama yıllarca Ateistlerle yaşadım. Ülke nüfusunun %5'i varsınızdır. Bu az bir rakam değil. Ama yanlış anlamazsan bir tecrübemi anlatmak istiyorum. En tolerant Ateistler bile diğer ateistlerle bir araya gelince çok baskıcı bir şekle bürünmeye başlıyorlar. Yani nüfusunuzun arttığını tahmin edemiyorum ben. Tekrardan yanlış anlama. Dini farketmeksizin baskıyı dindarlara itham edeceksiniz, bunda da kısmen haklısınız ama nüfusunuz arttıkça eleştirdiğiniz kesimlerden çok da farkınız kalmıyor.

0|0
    0|0
    • 3ay

ben kimseyi eleştirmem asla. kızdığım noktalar olabilir ama nefret duymam..

• 3ay

Belki haklısınızdır. Belki benim bütün tanıştıklarım öyledir. Ama gerçekten bireysel olarak bu tartışmalara girdiğimizde oldukça saygılı olanlar bile diğer ateistlerle bir araya geldiğinde ve yine benzer konular tartışılmaya başlandığında mizaçları çok değişiyor. Resmen gruptan güç alarak baskı yapmaya başlıyorlar.

• 3ay

ben ortamı yatıştırmayı seven bir tarafım genelde..

• Azınlık sayılmazsınız ama toplumda söylemeye bile cekindiniz şeye nasıl inaniyosunuz onuda anlamıyorum müslümanım ayrıca

2|0
    0|0
  • Bazen ateist, bazen nihilist, bazen agnostik, bazen de deistim. Artık pek takmıyorum ne olursa olsundayım.

0|0
    2|0
    • 3ay

garip :D

• 3ay

Burada triplere girip müslüman olmayanları eksileyim gibi fantezilerim yok en azından, yaşamaya çalışıyoruz kararınca :)

• değilim

2|1
    0|0
  • Evet sendenim

1|0
    1|0
  • Kominizm Para buluncaya, feminizm Koca buluncaya, Ateizm de uçak düşünceye kadardır.. saygılar iyi geceler..

1|1
    0|0
  • Ben Allah'a inanıyorum. Allah yoksa beni kim çarptı? Şu tipe bakar mısın böyle bir tipsizlik yok arkadaş.

0|0
    0|0
    • 3ay

ya haha :D ciddi bir soru soruyorum ama neden dalga geçerek cevap veriyorsun

• 3ay

Ben bir kız bulayım evlenene kadar tutturmasın direk gider nikahı basarım. Ama dediğim gibi bu tiple bulamam.

• 3ay

mesela ben ateistim günahı falan takmam ama öyle el ele tutuşmak sarılmak falan bana göre değil sevmem böyle şeyleri. böyle insanlarda karşına çıkabilir. ben bu tür şeylerin ilişkiyi basitleştirdiğini düşünüyorum. yani şu açıdan. ben belki soğumam ama erkekler bunlarla zamanla soğuyabilir sıkılabilir bence daha önce yaşadım çünkü. ama direkt nikahı basarım diyorsan iyi diyorsun. eğer ki bulursan git direkt nikahı bas bence. terkedilmek çok koyuyor çünkü sevgiliyken..

• değilim

2|0
    0|0
  • Azınlık demeyelim de ses çıkartamayanlar, savunamayanlar car dışlanma korkusuyla. Not:Değil.

1|0
    0|0
  • Buralar ateist dolu.
    Çoğu da özenti.
    Doluşurlar birazdan...

2|0
    0|0
    • 3ay

yalnız benim özentilikle bir alakam yok. araştırıp öğrenipte tercih ettim..

• 3ay

peki o zaman..

• 3ay

Ama sen yine de müslüman ol gel
      Huzur İslâm'da 😉

• dinsizim

0|0
    0|0
  • Dostum. Gizliden soruyorsun bunu bile. Sen bile kendini açığa çıkarmaktan korkuyorsun :)
    Ateistim evet. Ama azınlık falan değiliz merak etme.

0|0
    0|0
    • 3ay

benim çevremdeki herkes bilir. ve asla korkmam bu durumdan. burda gizli olmamla bir alakası yok. zaten yeni açılmış ve kimsenin tanımadığı bir hesabım var..

• 3ay

değişik.. sen neye göre ateist oldun peki?

• 3ay

benimki biraz ailevi. özel :(

• Değilim

0|0
    0|0
  • İnsanım. Bir kalıba sokmuyorum kendimi.

1|0
    3|4
  • Sizin tercihiniz panp bence riske atmayıp inanın

1|0
    0|1
  • elhamdülillah

0|0
    0|0
  • Allah korusun

2|0
    0|0
  • Degilim Allah korusun

1|0
    0|0
  • Ben değilim ama deist arkadaşım var konuşucaksanız ayarliyim size bir buluşma

0|1
    1|0
  • Niye Allaha inanmak sevmek bu kadar imkansız geliyor? Tamam bende 5 vakit namaz kılıp oruç tutmuyorum eyvallah. Ama bu kadar şey nası kendi kendine oldu? Var eksiklerimiz kullar olarak inşallah da kapatırız zamanla tövbe de ederiz. Ama neden yani?

0|0
    0|0
  • neden ateistsin mesela?

0|0
    0|0
    • 3ay

bilmiyorum gerçekten. araştırdım baya bir. sadece etken bu değil. bu dünya bana kafayı yedirticekmiş gibi hissediyorum. gerçekten birşeylere inanmak zor geliyor

• Ateist değilim... Çok farklı bişeyim ben ya...

0|0
    0|0
  • Sen nasıl kendini gizliyorsan onlarda kendilerini öyle gizliyorlar

0|0
    0|0
  • Müslümamım ateist arkadaşlarım var

0|0
    0|0
  • Kafire asla ama asla saygı duymam. Cehennemin dibine kadar yolunuz var. Ahirette her şey çok geç olacak pişman olacaksınız bu ahmak olmanızdan dolayı !

0|0
    0|0
  • Eğer bizim dediğimiz gibiyse vay haline, eğer senin düşündüğün gibiyse bizde sıkıntı yok, olay bu kadar basit.

0|0
    0|0
  • hacı allah var ya hertürlü var yani net olmadığının kanıtı yok olduğunun ise ççok

0|0
    0|0
  • Elhamdülillah Müslümanım

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    25

Kızlar Ne Diyor 29

Yükleniyor...