Buradaki kızlar neden "sevgiliye/eşe geçmişi anlatmama" fikrini savunuyor?

Buradaki kızlar neden "sevgiliye/eşe geçmişi anlatmama" fikrini savunuyor? Benim sevgilim olduğu an ona iyi kötü ne bok yediysem hepsini anlattım. :D Sonuçta bir gün başka bir yolla duyup bana "neden sakladın" da diyebilirdi , demese bile ben gizlediğim için içim rahat etmezdi. Bence şeffaf olunmalı. Ciddi bir ilişkinin temeli güvene dayanır. Ne yaşadıysan en başta anlatacaksın ki sonradan başın dik olsun.

1|0
3|8

En İyi Erkek Görüşü

• Sevgili kaplumcuğum.

Öncelikle bu sorundan sonra kafamda 2 soru oluştu.

1. "Geçmiş"imden ona ne?
    2. Geçmişimde yaptığım şeyler neden bu gün ve yarınımı etkilesin.

Bu söylediklerim ilişkiye yöneliktir ve söylediğim şeyler tamamen kişisel fikrimdir.

Öncelik olarak benim geçmişim sadece beni ilgilendirir. Geçmişimden bu günüme yansıyacak ve ilişkimi etkileyecek şeyleri tabi ki sevgilimle paylaşırım çünkü benim ilişkimi etkileyeceği bir durum ortaya çıktığı zaman verebileceğim bir cevabım olsun ama yine de taraftar değilim çünkü geçmişimdeki sorunlar tamamen beni ilgilendirir ve şu andaki ilişkime bunun yansımasını engelleyememek tamamen benim beceriksizliğim olur. O yüzden kişilerin geçmişi sadece kendini ilgilendirir. İkinci olarak ben geçmişimden ders almayı bilen bir adamım. Eğer ki benim geçmişimde yaşadığım olaylar geleceğimi etkileyecek ise bu zaten saklanacak bir şey değildir ve gündeme geldiği zaman anlatırım ama insanlar bazen sevgililerinin eskiden yaşadığı ilişkilerde ya da yaşadığı olaylara bakarak bu gününü yargılıyor. Her ne kadar insan bunlardan ders alıp kendini düzeltirse düzeltsin sinek küçük mide bulandırır olayı söz konusu. Anlatmama ihtiyacı bundan doğuyor olabilir.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Geçmişimi anlatmam, onunkini de merak etmem. Sevgili dediğim kişinin "neden sakladın" triplerine girmesi de imkansız zaten.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Geçmişleriyle yargılanmaktan korkuyorlar sebepsizce.
    "Sizi geçmişinizle yargılayacak sevgilinin geleceğini s**in diyorum."

1|0
    0|0
    • 3ay

Geçmişi yargılama, geleceği yargılama. Gelişine kabul et. Böyle de olmaz ki be biber.

• 3ay

Hakim moduna neden giriyoruz ki? Yaşayacağın basit bir ilişki. Bu kadar irdeleme. Şizofrene bağlarsın ileride inan.

• 3ay

Ben yaşadığım ilişkiyi "basit" görmediğim için tüm gerçekleri paylaşıp sorunları o noktada çözmeyi tercih ederim...

• Geçmişlerini gizli saklamak olabilir

0|0
    0|0
  • anlayamadım soruyu :/

0|0
    0|0
  • anlatırsam kusarsın..

0|0
    0|0
  • Her bir halti yiyolar ama sakliyolar iste yazik

0|0
    0|0
  • bende savunuyorum

0|0
    0|0
  • Çok saçma herşeyini anlatamıyorsan o senin sevgilin değildir arkadaştan farkı yoktur

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Sonuna kadar katılıyorum.

0|0
    0|0
  • Geçmiş geçmişte kalmalı gerek yok yani bu duruma belki de pişman olmuşsundur ben tekrar tekrar dile getirmem yaşanmış pişmanlıkları

0|0
    0|0
Yükleniyor...