Insanların dinini ikiyüzlüce ve işine geldiği gibi yaşamasına ne diyorsunuz?

Dedikodu yapmaktan, insanların kalbini kırmaktan kaçınmaz, kul hakkını zerre önemsemez ama konu cins*llik oldu mu başlar hemen "ama zina çoook gonooh" diye.
İslam inancına göre en büyük günah kul hakkı yemekken bunu yapanlara sesini çıkarmayıp, görmezden gelip de sevişenlerin günah çetelesini tutup namus bekçiliği yapan, insanların özeline dil uzatmayı görev edinen bu iki yüzlü insansılar gerçekten sinirime batıyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

1|2
5|15

En İyi Kız Görüşü

• Haklısın canım maalesef böyleleri çok dört dörtlük olmamiz mümkün degil elimden geldigi kadar iyi musluman olmaya calisiyorum onlardan degilim :)

1|0
    0|0
    • 3ay

Herkesin inancı kendine, din kişisel ve vicdanidir. Benim vurgulamak istediğim her insana saygı duymak ve kimsenin özel hayatına dil uzatmamak :)

• 3ay

Kesinlikle bizim dinimizde izinsiz bilerek baskasinin evinin icine bakmakta haram özel hayata bu kadar deger veriyor dinimiz :) kimseye karismiyorum nasihat isteyene nasihat veririz tabiki uyaririz.

Erkekler Ne Diyor 15

• Dinler geçmişten bugüne ya sermaye gruplarının ya politikacıların, ya dini suistimal eden din adölarının emellerine ulaşmak için kullanıkları iyi bir yol ve özellikle dindar olduğunu iddia edenler çinse genel okayak gerçek hayattan bağımsız bir oyun alanı gibi yaşanmakta.. samimi olarak her hangi bir inancı olup hayatına bunu yanıtmaya çalışan istisnalar kaideyi bozmuyor.. Herkesinkandorabilirler ancak kendilerini nasıl kandıracaklar..

2|0
    0|0
  • Bekaret takıntım yok.
    Kadın ya da erkek diye ayırmadan, yetişkin ve bekar her insan,
    cinselliğini istediği gibi yaşamakta özgürdür bana göre.

Bu; "bakireler anal ilişki yaşasın." demek değil, anal sekse karşıyım.

Yazdığın tipte insanlarla, mecbur kalmadıkça muhatap olmuyorum.

1|0
    0|0
  • Zina yapıp, cenabet gezmeyen insanlarla içiçe yaşıyoruz.

1|0
    0|0
  • Dinden uzak duruyorum ve hayatında din olan insanları hayatımdan uzak tutuyorum. O derece korkarım dini inancı olan insanlardan. Malum zaten Ortadoğuda kesilen kafanın haddi hesabı yok, ya da Vatikan'ın dünyada çevirdiği işler...

2|0
    0|0
  • Beni zerre ilgilendirmiyor. Kendi görüşümü istediğim gibi yaşadıktan sonra hiçbir sorun yok.

1|0
    0|0
  • bir insan inançlı olabilir, fakat inandığı şey'e inanırken doğru kaynaklardan ve doğru kişilerden dinlemeli ve duymaldır. ekleme çıkartma yapanlardan uzak durmalıdır.

1|0
    0|0
  • Kimin nasil yasadigi beni ilgilendirmez.

1|0
    0|0
  • Tanrıyı kandırmaya çalışma girişimi...

1|0
    0|0
  • İslama göre en büyük günah şirk'tir bunu düzeltirsen :) iyi olmuş

1|0
    0|0
    • 3ay

Bir hadiste okumuştum "Bana ne ile gelirseniz gelin kul hakkı ile gelmeyin" diyordu. Yine de haklı olabilirsiniz ama kesin bir bilgim yok bu konuda :)

• 3ay

şirk en büyük günahdır edebi cehennem kul hakkı ise kişi alacağını helal etmediği zaman belli bir süre cehennem :)

• Ufak beyinleriyle buyuk işler yapma derdiler. Cok pis yanacaz

1|0
    0|0
  • Dini kullanarak para kazananlar var sen ne diyorsun

2|0
    0|0
  • Hiç bulaşma o bataklığa seni de sürükler valla

1|0
    0|0
  • adı üstünde ( insanların özeline) . madem ki okadar özel, halka neden acıyorlar özellerini? insanlarda ister istemez yorum yapacaktır.

0|0
    0|0
    • 3ay

Isteyen gizler, isteyen belirtir. Kimsenin kimseye dil uzatma hakkı yoktur. Din kişisel ve vicdanidir ve her koyun kendi bacağından asılır.

• 3ay

eee onalrda koyun, onlarda kendi bacagından asılacak neyine dert ediyorsun daha?

• yobazların dini muhabbetleri sizinde onlara dini kullanıyorsunuz lafları bir bitmedi ya... herkes rahat bırakın ya

0|0
    0|0
    • 3ay

Pardon da kimse dindarlara "ne Biçim ibadet ediyorsunuz be, bak bak nasıl yaşıyor" demiyor. Insanların özeline dil uzatanlar hep dinci kesim.

• 3ay

sen bu konuda yobazları eleştiriyorsun o yobazlarda sizi eleştiriyor. sen yobazlara sanane benden diyorsun prki yobazlardan sanane

• 3ay

Özel hayatımıza dil uzatıp taciz ediyorlar, insanların insani duygularını sömürüyorlar, din istismarı yapıyorlar.

• Din Allahındır diliyen inansın biz sadece inkar edip muslumanız demelerine uyuz oluyoruz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• İnsanların çoğu dini yüzeysel yaşıyor, dini ibadet etmekten ibaret görenler dahi mevcut. Dinin bir "yaşayış biçimi", "hayat felsefesi" olduğunu idrak ettiklerinde bu sorun ortadan kalkar.

1|0
    0|0
  • Bunlari herkes yapiyor yapmayan yoktur su zamana bakarsak dedikodu yapmayan kul hakki yemeyen yoktur istemeden de olsa yapiliyor Allah affetsin diyorum hepimizi 😔

1|0
    0|0
  • hoş degıl

1|0
    0|0
  • Sana kaitiliyorum

1|0
    1|0
Yükleniyor...