Kendi yörenizin düğün adetleri neler?

Düğün adetleriniz nasıl?

0|1
6|16

En İyi Erkek Görüşü

• Damat mutlaka zeybek oynayacak kaçınılmaz. Kız tarafı evin beyaz eşyasını ve yatak odasını alır erkek tarafı komple mobilya... taşınmaz malı olmayan erkeğe kız vermezler illa biyerde tarlan olacak. Dövme küpe uzun saç yok. O takım elbise giyilecek gelinle zeybek oynanacak.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Tunceliliyim ama bilmiyorum 😁😁✌🏻️

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Kaçak elektrik kullanmiyoruz biz mesela

1|2
    1|0
    • 3ay

Nerelisin kardes

• 3ay

@Rojbin47

Güzel kardeşim çok ama cok abartiyorsun.10 seneye kadar turizmin baskenti antalya'da da surekli elektrik kesintileri oluyordu. elektrik kesintilerinin olmasıyla veya elektriğin olmamasıyla kaçak elektrik kullanmak arasında mantıksal bir ilişki yok. Hee tepki olarak Kaçak kullanıyorlar diyorsan o ayrı ama ben 5 sene Van'da yaşadım Van merkezde hiç elektrik sıkıntısı yoktu ama yine de van in büyük kısmı kaçak elektrik kullanıyordu. halen de öyle ilçelerde de bir sıkıntı yoktu. bölgede hiçbir yerleşkede elektrik sıkıntısı yoktu. Sadece bir süredir elektrik kesintileri yaşanıyor Bu da Kaçak Kullanımı cezalandırmak için yapıldı. doğu ile batı arasında fark yok. Başbakan Cumhurbaşkanı çıkarmış ısparta nın bile köylerine Elektrik 1980 lerde geldi

• 3ay

@Rojbin47

Ayrica Türkiye'deki köylerde yüzde 90 üzerinde elektrik tesisatı var. doğudaki köylerde elektrik olmadığını iddia etmem yanlış

• Evlenince öğrenicem

0|0
    0|0
  • genelde cumartesi bazende cuma günü başlayan düğün pazar öğlen gelin gelene kadar çekilen halay 😁😁😁

0|0
    0|0
    • 3ay

😁😁😁 bablekan çelkamış Dilan ve çok eskilerin davul zurna ile oynadığı dınge yi unutma

• 3ay

sıkılan silahlar sayısız mermiler
      en çokta kışın soğukta dağıtılan çaylar

• 3ay

Ak47 mermileri 😉

• Düğünlerden nefret ederim pek bilmiyorum

1|0
    0|0
  • herkes gazoz şişesini getirir bayanların kafasında kırarız ahahahahahahahahahaha

2|0
    0|1
  • Ciftetelli Ankara havasi

0|0
    0|0
  • Valla bende bilmiyom

0|0
    0|0
  • Sevmem düğünleri o yüzden bilmiyim 😕

1|0
    0|0
  • Eskiden erkekler düğünde sevgilileri oynamaya çıkınca silah atarlarmış.

0|0
    0|0
  • köçekleri vardır çankırının

0|0
    0|0
  • bilmem ki...

0|0
    0|0
  • damadı döveriz

1|0
    0|0
  • Mesala en çok neyini merak ediyorsun uzunca yazılmaz

0|0
    0|0
  • Salon düğünleri yapılıyor bizim yörede.

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 5

• Terleyen ve garip garip hareketler yapan insanları mal mal izlemek.. pardon o heryerde vardı. lanet olası düğünler 😠

1|0
    1|1
  • Düğün adetlerini bilmem kanka evlenmicem ben. d

0|0
    0|0
  • Horon teperler bol bol

0|0
    0|0
  • Yani bir damat ve bir gelin olması gerekiyor😂😂😂

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...