Dugun gecesi ve sabahi?

Damat tarafi malatyali. Benden 3 sey istediler.
1. Dugun gecesi once yeni düzdügümüz eve gitmeden kaginvalidemin evine gidip yemek yiyecekmisim gece 12de 1ne ne yemegi allah askina ya

2. Dugunden bir sonraki sabah gorumcem eve gelecekmis ve kanli carsafi alacakmis tekrardan. kayinvalide evine gidilecekmia gorumce gizliden onu annesine gosterecekmis

3. Eve gelen gorumce ile. beraner kahvaltiya kayinvalideye gidilecekmis

Ya bunlar ne kadar aptal seyler bu nasil bir bagmazlik dugune 103 gun var nisani falan aticam yani ya sinirlendim acayip sekilde o gunun sabahi kayinvalideme. ne dicem oglunuz dun aksam harikaydi beni cok guzel becerdi mi dicem soruyolarmis ya cok. utaniyorum

0|0
25|23

En İyi Erkek Görüşü

• Gerçekten kız olup olmadığını test edecekler değilsen kapı dışarı kahvaltı ve yemekte hal hareketlerine hizmetine bakacaklar bence bırak ayrıl kendi kültürlerinden olmayan biri ile bağdaşmak zordur çok çile çekersin

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Evlilige gitmem derseniz bu olup olacaklardan kurtulmanizisağlar gibi duruyor. Şu kalan 3.5 aylık müddette yeniden düşünmenizde fayda var.

Yk ben devam edeceğim diyorsanız

1. Bu kültürde doğup, büyümüş benimsemiş bir erkek olan Eşinizle ve ailesiyle, uzak ya da yakın, bir şekilde ömür gecireceksiniz.
    2. O ailenin adetleri bu saatten sonra değişmeyeceğine göre, size zıt gelen düşünceleri devamlı olarak uygulanmaya konduğunda rahatsız olmanız muhtemel olacak. Hani diyorum ki sadece yemekle, çarşafla bitmez bu iş. Evinize, giyiminize, çocuklarınıza, çalışmanıza da karışabilirler. Kadına yeni gelmiş bir köle gözüyle baktıkları doğruysa gözünüzün yaşına bakmazlar.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• damatı al karşına konuş..
    bunlar olursa evlenmeyi düşünmüyorum seninle de
    ciddi bir mevzu bu
    ve ne kadar saçma

1|0
    0|0
    • 3ay

Ilk gunden karsi gelmek olmaz dedi ilk gecenin sabahinda kahvaltiya ve el. opmeye gidilirmis carsaf olayina da vermezsin olay biter dedi vermezsemde dedikodu cikarirlar

• 3ay

yahu
      biz antepte el öpmeye 3 gün sonra gidilir

o zaman ben evlenmiyorum de
      sen annene söz geçiremeyip benim gururumu rencide ediceksen de

• 1-tokum
    2-banyoda ayakta seviştik
    3-canım çıktı kalkamadım sabah

2|0
    0|0
  • Ya hani kahvaltıya gitmek sonra yemek yemek tamam anladım da kanlı çarşaf nedir ya ayıp denen bişey var

1|1
    0|0
    • 3ay

Ya o gecenin sabahi kahvaltiya gitmek de sacmalik dugun yorgunluguyla gece 12de 1de yemege gitmek de sacmalik

• 3ay

Ya adettir belki ondan diyorum kaldıki ben eşinin yerine olsam buna izin vermem

• Kusuruma bakmayın ama benim ailem böyle birşey söylese ve ya duysam ailemle kavga ederim. Çok şükür böyle birşey talep etmeyecek kadar bilinçli ailem var. Abim yeni evlendi ve bu şekilde talepleri olmadı.

1|0
    0|0
  • bence sen nişanı at

0|0
    0|0
  • Kaldi mi bu adetler yahu :)

0|1
    0|0
  • Oğlun beceriksizin teki vitamini az gelmiş malzemede zaten zeytin çekirdeği kadar daha görür görmez suyu aktı kurudu gitti

0|0
    0|0
  • Saçmalık ya. Ne kanlı çarşafı? Kürt mü koca tarafı? Ben böyle geleneksellik görmedim

2|0
    0|0
    • 3ay

Malatyalilar kurt degiller

• 3ay

@simsayy ben de zaten ırkçılık için söylemedim. Ama bu beşik kertmesi kanlı çarşaf gibi adetleri anlamıyom

• 3ay

Biliyorum o yüzden demediğini :) sana hak veriyorum ara sıra babamla tartışıyoruz bizim adetler maalesef böyle diyor değişitremeyiz diyorlar

• Simdiden böyleyse evlenince her sey daha kötüye gidecektir. Bence yol yakınken dönmelisin

0|1
    0|0
  • :D ahahah delisin sen ya gitmem de nişanlınla konuş o halleder :)

0|0
    0|0
    • 3ay

Konustum. bana diyorki ilk gunlerden soyledierine karsi cikma diyo bana

• 3ay

Universitede tanistik ama o cok fari ailesi cok farkli

• 3ay

ikna edebilirsin bu konuda sana güvenmek zorunda bence

• Yil olmus 2016 zihniyet e bak

1|0
    0|0
  • Çok iafedersin utanmasalar videoya çekici diyecekler nerden ise

1|0
    0|0
  • Damatla konuş bacım zorla değil ya

0|0
    0|0
  • Allah'ım iyi ki annem böyle değil. Eşim çok şanslı.

0|0
    0|0
  • Saçmalık. Evlenceğin adama soyle o iptal eder

0|0
    0|0
  • Vay ya sizin adetler bomba 😀

0|0
    0|0
  • Herhaldee super kayınvalde iyiki doğurmuşsun de

0|0
    0|0
  • Ona da inanmazlar sen garanti olsun diye Videoya çek ver kayınvalide ne izlesin :)

0|0
    0|0
  • :P :P

0|0
    0|0
  • Odaya kamera koysunlar izlesinler bari o ne sacmalik ya

0|0
    0|0
  • Sanki kırk yıllık o. ros. bu da ilk geceden çatir çatır iş yapacak. İlk gece yapamazsın muhtemelen

0|0
    0|0
  • O çarşafı istemesinin sebebi bakire misin diyedir ona göre oğlanı sorguya çekerler gelirse iyi gelmezse ikinizinde çekeceği var

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 24

• Gelin almıyorlar ki. Niyetleri bakire köle almak. Sen bunlarla yaşarım sorun olmaz diyorsan 103 gün sabret bence...
    Nişanlın ne diyor bu duruma?

1|0
    0|0
    • 3ay

Ilk gunden karsi gelmek olmaz dedi ilk gecenin sabahinda kahvaltiya ve el. opmeye gidilirmis carsaf olayina da vermezsin olay biter dedi vermezsemde dedikodu cikarirlar

• 3ay

Nişanlın böyle bir ailede büyüdü yalnız farkındasın değil mi?

• Oha! Çok şaşırdım.. Ben de malatyalıyım ama ömrümde duymadım öyle saçmalıklar...
    Annemle daha önce konuşmuştum, hiç öyle bir şey anlatmadı. Düğün gecesi yemeği, sabah kahvaltısı falan... Hiç yani. Hele çarşaf olayı çok iğrençmiş!

Bence restini çek bu konuda.

0|0
    0|0
  • Bu ne geri kafalik boylee 😂 at bence kültür farki var

0|0
    0|0
  • Öyle şey olmaz kabul etme. Zamanla daha çok asimile etmeye çalışırlar. Ayrıca o çarşaf gösterme olayı nedir ya bu kadar iğrenç bir gelenek olamaz

0|0
    0|0
  • Malatya da boyle bir adet olduğunu bilmiyordum

0|0
    0|0
  • Ne kadar ayıp bir insanın gururuyla oynuyolar.. Ne demek görümce gizlice çarşafı göstericek ya saçmasapan geri kafalılar. İnsanı böyle utandıramazlar tamamen cahillik...

0|0
    0|0
  • kültür farklılığı baştan patlak vermiş
    ilerde daha neler çıkar
    emin misin
    çok mu aşıksın
    o adam sana aşıksa neden seni bu hallere sokuyor

0|0
    0|0
  • Gercekten sacmalik.. Boyle bir zihniyet ile basa cikilmaz gercekten. Bu gibi seyleri istiyolarsa evlendikten sonra neler isterler allah bilir. Bence cok gec degilken at nisani. 3 gunluk dunyada bu salak seylerle mi ugrascan

0|0
    0|0
  • Saçmalık

1|0
    0|0
  • Hadi yemek yemek falan normal de o çarşaf olayı kabul edilemez bişey. bir kadının onurunu gururunu ayaklar altına almak resmen sakın böyle bişeye müsade etme.

0|0
    0|0
  • Sapık bu aile bu ne lan ayrıl bacım ne dio bu abiler

0|0
    0|0
  • Sacmalik

0|0
    0|0
  • çok saçma o zaman evlenme ne dedikoduymuş arkadaş bence nişanlınla bu konuyu güzelce konuş

0|0
    0|0
  • gerçekten o kadar salakça bir gelenek ki, at nişanı öyle aileden aile olmaz mutsuz ederler seni

0|0
    0|0
  • bu nasıl bı sacmalık ya

0|0
    0|0
  • Oha ilk kez duydum

0|0
    0|0
    • 3ay

Ay delircem cildiriyorum sinirden

• 3ay

Söyliceksin kızım yoksa çok ezerler seni

• 3ay

Öz ve öz malatyalı arkadaşım var öyle bir adet yokmuş diyor ki bunu söyleyen erkek bu arada maksatları seni vazgeçirmek olabilir evlenince de kesin ağzına sıçarlar senin dedi bir de değmez bacım öyle bir bişey yo k

• Allah yardimcin olsun 😫

0|0
    0|0
  • HAY BÖTLE ADETIN ALLAH BELASINI VERSIN

0|0
    0|0
  • yol yakınken dön

0|0
    0|0
  • Öyle adet olmaz olsun. İstemiyorum de

0|0
    0|0
  • bu ne be

0|0
    0|0
  • nişanlınla bu durumu konuşup hallede bilirsin

0|0
    0|0
    • 3ay

Ilk gunden karsi gelmek olmaz dedi ilk gecenin sabahinda kahvaltiya ve el opmeye gidilirmis carsaf olayina da vermezsin olay biter dedi vermezsemde dedikodu cikarirlar

• 3ay

ay bişi diyemicem ya allah kolaylık versin ne diyim

• Hangi devirdeyiz

0|0
    0|0
  • kanlı çarşafmı hahaahxsdhbjsd ne kadar saçma

0|0
    0|0
Yükleniyor...