Nasıl oldu da uygar insanlar yıkıcı insanlık dışı eylemlere iştirak etti? Detay?

Nasıl oldu da uygar insanlar yıkıcı insanlık dışı eylemlere iştirak etti? nasıl oldu da soykırım bu kadar sistemli etkili biçimde uygulandı? ve nasıl oldu da cinayetin failleri kendine katlanabildi?

1|0
9|2

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• En uygar toplumlar bile söz konusu çıkar olunca canileşebiliyor barbarlaşabiliyor.
    Almanya ve Rusya bunun en büyük örneği..

0|0
    0|0
    • 3ay

İnsanlar nasıl buna ayak uydurabiliyor kötülüğün sıradanlığının sebebi nedir

• 3ay

Kimi menfaatleri gereği ayak uyduruyor,
      Bu tipte insanlar için çıkarları her zaman toplumun refahından, menfaatinden önde gelir.
      Kimiside içerisinde sıkışıp kaldığı oluşumun yıkıcı etkisinden kurtulmak için ayak uydurmak mecburiyetinde kalıyor.
      Nasyonalist sosyalist akımın etkisinden kendini korumak için sistemin işlemesi için ss polisi olup kendi soydaşlarını ölüme ve kamplara gönderen Yahudilerin yaptığı gibi

Kızlar Ne Diyor 8

• Bunu açıklayabilirim ama uzun olacak erindim biraz.

0|1
    0|0
  • Çikar için yapiliyor hersey. Biri birine boyun egiyirsa bir cikari vardir. bu uygarim diyenlerin de beline bomba baglayip muslumanim diye masum insanlarin ortasinda kendini patlatan insan kilifli canlilardan farki yok bence 😐

0|0
    0|0
  • Bizim Ermenileri güvenli bir şekilde başka ülkelere yerleştirmemize soykırım deniyorken, Bosna Hersek'e yapılan soykırım, soykırımdan sayılmıyor. Binlerce kişinin ölüsü... Yok güvenli bölgeymiş. Adaletsiz dünya... Bununa ilgili bir bence yazdım. Okuyabilirsiniz :)

0|0
    0|0
    • 3ay

alaka kuramadım

• 3ay

sen burda rockfellere kadar gideceksi, n :D

• 3ay

Ahaha tam da onu diyecektim :D

• Hocam uygar diyorsunuz cinayet diyorsunuz. Ya cinayetten ya uygarliktan vazgecmelisiniz.

0|0
    0|0
    • 3ay

almanya hitleri ben uygarım diyor
      bosnada insanları katledenlerde uygarım diyor
      cezayir de fasta katliamlar yapanlarda uygarım diyor
      insanlar hem uygar olup
      dahada ötesi hem insan olup hem bu vahşeti yapmak
      yapanlara arka çıkmak ve önemsememek
      vahşiliği sıradanlaştırmak
      kötülüğü sıradan hale getirmek neden?

kötülük neden kurumsallaştı asıl soru bumu aolmalı

• 3ay

Ben ne dedim peki? Ya uygarliktan vazgecin ya da cinayetten... Net degil mi?

• 3ay

he ben bana diyosun sandım :)

• Şu insan insan dedikeri
    el ayak baş değil
    insan manaya derler
    suret ile kaş değil
    evet bu dizelerle başladim çunkü insanlar ne kadar etleşip kemikleşiyorlarsa o kadar ruhaniyetten ayriliyorlar varliğinin özünü bilmeyen aramayan insanlarda uygarlik adalet hoşgörü vb. Şeyler ne ararki yani iş hazreti insan olabilmekte

0|0
    0|0
    • 3ay

onun için ne yapmak gerek
      şeytani hastalıkların pençesine nasıl düştük neyle kurtulacağız?
      örgütlü cehaletin baskısından
      muktedirlerin güc odaklarını üzerimize salmalarını nasıl engelleyeceğiz?

• Ne diyorsun?

0|0
    0|0
  • Uygayrık başlığı altında hayvanlaştık

0|0
    0|0
  • hayret edici

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Uygar insanlar olduğumuzu kim söylemiş. Hadi onu geçtim neden inandın bunu söyleyene :D

3|2
    0|0
    • 3ay

bu çok büyük bir deneydir..

• 3ay

Bu ailelerin işidir. Doğumdan itibaren bunları "göstermeli" çocuğa. Öğretmeli demiyorum dikkat edersen. Çocuğum dürüst ol demek yetmiyor. Dürüst olacaksın, dürüst davranacaksın ve bak çocuğum bu doğru diyeceksin.

Yükleniyor...