Bu zamanda, birden fazla çocuk sahibi olmak caiz değil mi? İslam âlimleri kaç çocuk sahibi olmayı tavsiye ediyorlar?

Âhir zamanda çoluk çocuk sahibi olmamanın daha iyi olduğunu bildiren hadis-i şerif var. Bu zamanda, birden fazla çocuk sahibi olmak caiz değil mi? İslam âlimleri kaç çocuk sahibi olmayı tavsiye ediyorlar?

Peygamber efendimiz (Ahir zamanda, sizin en iyiniz çoluk çocuğu olmayandır) buyuruyor. Yani çocuk sahibi olmamak tavsiye ediliyor. Eskiden ise, (Ben ümmetimin çokluğu ile iftihar ederim) buyurarak çok çocuk sahibi olunmasını tavsiye ediyordu.

Âhir zamanda çocukları İslam terbiyesiyle yetiştirmek çok zordur. Çocuk çoğaldıkça bu zorluk artar. Terbiye edebilecek olan, istediği kadar çocuk sahibi olur. Belli bir sayısı yoktur.

0|0
4|2

En İyi Kız Görüşü

• Peygamberimiz "ben ummetimin çokluğuyla ovunecegim " diyor.
    İslama uygun vatana hizmet eden ahlakli birey yetistirmezsen 1 tane de olsa hayir gelmez.
    Önemli olan islama uygun birey yetistirebilmekte en ideali 2 çocuk kanaatimce benim acimdan😊

0|0
    0|0
    • 3ay

rica edersem detayıda okursanız
      Âhir zamanda çoluk çocuk sahibi olmamanın daha iyi olduğunu bildiren hadis-i şerif var. Bu zamanda, birden fazla çocuk sahibi olmak caiz değil mi? İslam âlimleri kaç çocuk sahibi olmayı tavsiye ediyorlar?

• 2ay

Tesekkur admin 😊soru sahibi eig secmemis 😞

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 3

• Allah bilir

0|0
    0|0
  • Bilmem 🤔

0|0
    0|0
    • 3ay

Yine aynı kitaptaki hadis-i şerifte buyuruldu ki:
      (Hanımı hamile iken, elini onun karnına koyup, “Bismillahi ahadis samed ellezi lem yelid ve lem yuled. Ya Rabbi, bu çocuğun ismini Muhammed aleyhisselamın hürmetine, Muhammed koydum” derse, bu çocuk erkek olur.)

• 3ay

ben buna inanıyorum işte çevremde kim oğlan olursa muhammet koyucam dediyse oğlu oldu

• Hadisi serifte."Evlenip cogaliniz mahşer meydanı ben sizin coklugunuzla ovunecegim"

0|0
    0|0
    • 3ay

evet çokluğumuzla övünecek ama şu var dinini tam anlamıyla yaşayaman çocuklar yetiştirmke ne kadar doğru doğur sokağa sal orda büyür diye birşey yok ahirette her evlat hesp soracak peki ne kadar dini bütün yetiştirebilirizki

Erkekler Ne Diyor 1

• Bakabilecegin kadar yapabilsin.
    Ama yok 10 tane yaparsan gunahtir diye biside yok

0|0
    0|0
Yükleniyor...