Senin fikrin ne? Ne düşünürsün?

Hepinizin fikrine saygım oldugu kadar ihityacım da var.. konu şudur ki 20 yaşındayım 6-7 ay önce tesettüre girdim detayına girersek evet bende isterdim ama bunda en büyük etken erkek arkadaşımın beynime işlemeleriydi beni ikna etti ve ben hayatta yapamayacağım gösteremeyeceğim cesareti yaparak tesettüre girdim sonrasında Nisan da ayrıldık bitti gitti kapandıgım ilk günden bu yana kendimi iyi hissetmiyorum ait hissetmiyorum aynaya baktıgım zaman sanki karşımdaki ben değilmişim gibi oluyor hiç bişeyi kendime yakıştıramıyorum rahat rahat gülemiyorum bile fikirlerimi dile getiremiyorum iş ortamımda gezdiğim yerlerde tanıştıgım insanlardan 2. sınıf insan muamelesi görüyorum insanların küçümseyici bakışlarına maruz kalıyorum ve zoruma gidiyor ben tesettüre zarar da vermek istemiyorum ama bu şekilde de yaşamak istemiyorum Tesettürden ayrılmaya karar verdim vermesine de aileme özellikle dedeme ve babaanneme nasıl durumu açıklayacağımı bilmiyorum insanların tepkisi nasıl olur bilmiyorum lütfen bana nasıl bir yol izlemem gerektiğiyle alakalı yardımcı olun..

0|0
6|6

En İyi Erkek Görüşü

• içinden gelmyorsa tekrar acıl. ama içinden gelmesi için ugrasmanı tavsiye ederim

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Zor ama sonunda rahatliyosun ( tecrübe konuşuyor ) 😕

1|0
    0|0
    • 3ay

Çok uzun süre olmadıgı için pek sorunolacağını düşünmüyorum ma yine de tereddütüm oluyor peki açıldıktan sonra pişmanlık hissettinmi?

• 3ay

Hayır hissetmedim. Insanlar özellikle ailem tepki ile karşıladi ama ben açıkken mutluyum kendimi öyle beğeniyorum. Tabiki kapanmak gerekir doğrusu odur ama herkes yapamiyor işte ben dahil Allah affetsin sende seni sen yapan şeylerden vazgecme

Erkekler Ne Diyor 5

• İstediğini yapmakta hursun. Kimseye birşey açıklamak zorunda değilsin. Ama sen tesetturlusun diye biri sana 2. Sınıf muamelesi uyguluyorsa onlar insan bile değil zaten.

0|0
    0|0
    • 3ay

evet uygulanıyor ne yazıkkı ben hiç bir durumumda bu tarz davranışlar sergilemedim ama insanlar hak etmediğim yerden vuruyor..

• Tesettürü allah rizasi icin kapanmalisin sevgilin dedi diye degil he sevgilin vesile olmus guzel birsey ama bende acilmamalisin... bu dunyada belki 2. Sinif gorulursun ama oteki dunyada onlardan hep 1 adim onde olursun..

0|0
    0|0
  • bir söz vardı işini tatile çevir ki işini sevesin :)

0|0
    0|0
  • Yaz bakalım bana

0|0
    0|0
  • İnsanlar ne der diye bakarsan açık olsanda kapalı olsanda derler bişeyler, Allah ne der diye düşünsen düşünsek daha iyi olur

0|0
    0|0
    • 3ay

düşünüyorum düşünüyorum ama bu şekilde kafayı yememek elde değil ibadetimi elbet yapıyorum ama bunu uygulamak gelmiyor içimden mutsuzum düşünmekten kafayı yemek üzereyim artık..

• 3ay

Kendin bilirsin Allah rızasımı insanların rızasımı seçmekte serbestsin, çabuk gelip geçen dünya hayatı nefs şeytan aldatıyo bizi, kapanman bile erkek arkadaşın istedi diye olmuş

Kızlar Ne Diyor 5

• Insanlarin bakislarini bir kenara birakip kendin ne istedigine emin ol. Tesettürlü kalmaksa, devam et. Acilmaksa acil. Sadece bir kere yasiyorsun ve hayat olmadigin biriymis gibi olmaya calismak icin cok kisa.

1|0
    0|0
  • Kim olursa olsun kendini iyi hissetmeyeceğin bir şeyi sırf o kişi istediği için yapmamalısın. Kendini iyi hissetmiyorsan tabiki tekrar eski haline dönebilirsin böyle yürümez. Kimseye de hesap vermek zorunda değilsin. Ayrıca şunu eklemek istiyorum ki açık giyinen biriyim ama peçeyle yüzünü gözünü örtmediği sürece her kapalı bireye saygım var ve ikinci sınıf insan gözüyle bakanı da görmedim hiçbir zaman. Biraz kapalı acıtasyonu gibi geliyor.

0|0
    0|0
    • 3ay

yok abi ben açıkken hiç böyle bir durum yaşamadım uğraşmam acıtasyonla samimiyim bu konuda

• Bu şekilde kapanacaksan hiç kapanma zaten. Allah'ın senin kapanmana ihtiyacı yok ama senin öteki tarafta buna ihtiyacın var bunuda unutma. Ha oda Allahın takdiri kimse bilemez başı kapalı cennete girecekte başı açık yanacak.

0|0
    0|0
    • 3ay

buna bir karar veremeyiz inançlı biriyim tesetturden çıktım diye ibadeti kesecek değilim umreye de gittim Allah'a şükür olsun inancımı kimse yargılayamaz yanacak olan da benim cennetin sefasını sürecek olanda ! senin gibi insanlar yüzünden ben çelişkide kalıyorum zaten. Dinimiz hoşgörü dinidir unutma. Her başı kapalı olan cennetlik değil.

• 3ay

Ben objektifim. Doğrular bence sana acı geliyor. Ben kapalı biri değilim. Böyle düşünüyorsan kendin kapan o zaman diyebilirsin. Dediğim gibi herkesin kendi inancı. Bende ibadetlerimi yapıyorum ama dinimiz kapanın emri veriyor. Fakat kuranda tesettürden bahsetmiyor öyle bir kapanma şekli yok zaten. Sen en güzeli aç başını. :)

• Sen erkek arkadaşın için kapanmışsın, Kapanmak istiyorsan Allah için kapan. Kulları için değil kendi istediğinle kapanmadığın için kendini o kıyafetlerin içinde iyi hissetmiyorsun insanlara kendimi o kıyafetlerin içinde kendim gibi hissetmiyorum diyebilirsin babaannen ve deden kızacaklardır elbette ama sen onlar için değil kendin için yaşıyorsun.

0|0
    0|0
  • şeytanın oyunu bence

0|0
    0|0
Yükleniyor...