Siz Hiç Risale-i Nur Okudunuz Mu?

İnanç Ve Görüşleriniz Farklı Olabilir. Ama siz hiç Risale-i Nur Okudunuz mu? Veya Duydunuzmu Bilginiz Varmı?

• Evet
    33% (6)43% (3)36% (9)Oy Ver
  • Hayır
    67% (12)57% (4)64% (16)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
4|2

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Okumaya gerek görmedim.

0|0
    0|0
    • 3ay

8-Risale-i Nur'un meziyetleri hususunda Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri buyuruyorlar ki:

Vema medehtul Kur’ane bikelimatihi, / Velakin medehtu kelimati bilkur’an.

Yani: Kur’an’ın hakaik-i i’cazını ben güzelleştiremedim. Güzel gösteremedim; belki Kur’an’ın güzel hakikatları benim tabiratımı da güzelleştirdi, ulvileştirdi.

Risale-i Nur’un bir hususiyetinin izahı ile yazımıza hatime veriyoruz.

Risale-i Nur’da:

“Bir sene bu risaleleri ve bu dersleri anlayarak okuyan, bu zamanın hakikatli bir âlimi olabilir. Eğer olmasa da madem Risale-i Nur şakirtlerinin bir şahs-ı manevîsi var; şüphesiz o şahs-ı manevî, bu zamanın bir alimidir.”

denilmekte ve Sikke-i Tasdik-i Gaybi’de: “Medreselerde beş on seneye mukabil -inşaallah- Nur medreseleri beş on haftada aynı neticeyi temin edecek.” diye beyan olunmaktadır. Bu asra kadar gözlerin görmediği, kulakların işitmediği bu beşaret-i ilmiye, ilim ve irfana müştak kimselerde Cennetasa bir müjde tesiri husule getirmektedir.

• 3ay

9-Risale-i Nur, ihsan-ı ilahi ile bütün enbiya ve evliyanın kitablarını cami ve havi olan Kur’an-ı Kerim’de öyle bir yol keşfetmiş ki, bu asr-ı acibde insana en ehemmiyetli, en elzem maksat ve gaye olan iman kurtarmak dava ve şuurunu kazandırır; alet ilimlerinin tahsiline ihtiyaç bırakmadan hakikata ulaştırır: Bu hakikatin canlı şahidleri milyonlarca Risale-i Nur Talebeleri ve Risale-i Nur'la tenevvür eden yüzlerce ilmî şahsiyetlerdir.

Bu Nur talebeleri bir sefine-i Kur’aniye olan Risale-i Nur’a ihlâs ve sadakatla, uhuvvet ve muhabbetle hizmet ederek ehl-i dalalet ve küfrün karşısında kuvvetli bir şahs-ı manevi meydana getirmişlerdir.

Hülasa: Risale-i Nur Kur’an-ı Hakîmin bu asra bakan hakaikini keşfeden, asrımız insanlarının imani ve İslami ihtiyacatına cevab veren bir keşşaff-ı bedidir. Bu itibarlada kelimenin tam mana ve şumuliyle bir şaheserdir ve uzun bir tahsil külfetinden sonra ancakelde edilebilecek neticeleri kazanmak zamanını, senelerden günlere indirenbir sehl-i mümtenidir

Kızlar Ne Diyor 3

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...