Sokak hayvanlarına yardım ediyor musunuz? Veya hiç bir hayvana zarar verdiniz mi?

Bu ağzı olup konuşamayan canlıların insan evladından çektiği nedir ya.
Evinizin önüne bir kap su koyun.
Evinizden yemek götürün. Ekmek kirintilarina su döküp camın önüne koyun. korkmayin caminizin önü kirlenecek kuşlar sicacak diye.
Ya gidin haftada 1 defa 10 tllik köpek/kedi maması alın koyun evinizin önüne.10 tl ile batmazsınız. Çocuklarina hayvan sevgisi aşılayın. Cocuklarinizin kedi kopek sevmesine karismayin. birakin dokunsunlar.
Mikropdan ölmezler. tekme attiklarinda kuyruklarini cektiklerinde onlari uyarin.
EĞER DIŞARIDA TÜYLERİ PİSLENMİŞ BİR KEDI GÖRÜRSENİZ BILINKI SUSUZ KALMIŞTIR VE KENDINI TEMIZLEMEK ICIN IHTIYACI OLAN TUKURUGU SALGILAYAMAMAKTADIR.

• Yardım ediyorum.
    63% (52)46% (11)59% (63)Oy Ver
  • Hayır etmiyorum.
    10% (8)12% (3)10% (11)Oy Ver
  • Evet zarar verdim.
    4% (3)8% (2)5% (5)Oy Ver
  • Hayır zarar vermedim.
    23% (19)34% (8)26% (27)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|1
21|12

En İyi Erkek Görüşü

• Ben kendini savunamayan canlılara zarar veren insanlardan nefret ediyorum. Evet yardım ediyorum. Hayvanlara da insanlardan fazla değer veririm.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Beslediğim, yuva buldugum, iyilestirdigim o kadar çok can var ki.. dilerim herkes bir gün bunun bilincinde olur..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Yardım ediyorum

1|0
    0|0
  • Yapılan iyilik söylenmez ama, oturduğum bölgede kediler daha fazla oldukları için, sırt çantamda kuru mama taşıyorum, kedi gördükçe veriyorum. :)

Sularını da, çevredeki esnaf veriyor. :)

0|1
    0|0
  • Hayvanlar benim sessiz kullarımdır, şu an susuyorlar kıyamet vakti konuşacaklar.

Onlara yardım etmiyorsan bile zarar verme ey insan.

1|0
    0|0
  • Beni ilgilendirmiyor

0|0
    3|3
  • Asla zarar vermem. Sokaktan eve getirdigim kedileri doyurup eve sokmaya calistigim cokk oldu da annem devreye girdi hep 😂

0|0
    0|0
  • zarar verecek kadar hayvan değilim

0|0
    0|0
  • sokaktan alıp baktığım 2 kedi 1 de köpeğim var :) Hiçbir şey olmasa bile bana insan olmayı öğretiyorlar. :)

0|0
    0|0
  • karıncalara yardım edeyim derken yuvalarını kapatırdım önceden yaa

0|0
    0|0
  • Sen sokak çocuklarına yardım ediyor musun veya her hangibir sokak çocuguna bir iyilikte bulundun mu hiç?

0|0
    2|1
  • yemek artıklarıni veriyoruz kucukken olmuştur

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 20

• Yardim ediyorum.

2|3
    0|0
  • Yardim edilmeden olur mu onalr bizbiz yasamazlar heleki evden atilan bir hayvansa imkansiz evde besleyemiyirum alerjim var genede sevmeye dayanmam :) elimden herseyi yaparim ve garip tarafi nereye gidersem gidiyim illa beni bulurlar sanki anlarlar bu beni cok mutlu etmiyor degil hani :) onlarsiz hayat geçemez bir insanla arkadas olucaganiza bir köpek ya da bir kedi sevin siz nerde olursaniz olur sizi bulur :)

2|0
    0|0
  • Babamın 16 köpeği var , diğer tavuk ördek tavuskuşu güvercin ileri filan saymıyorum bile , çok seviyorum köpekleri 1 tanede kendimiz var artık , kendi köpeklerimizden başka belediyenin bıraktığı köpekleri de besliyoruz bahçemizin önüne yabancı biri yaklaşamıyor öyle korumacılar ki bir kap yemeğe suya yapıyorlar bunu ve inaanılllmaz oyuncular 😂

2|0
    0|0
  • Bizim apartmanin bahcesinde dolasan kediler var hep. Apartmandaki biz de dahil 2-3 kisi sirayla yemekle su indiriyoruz. Birde balkona su koyuyoruz kuslar icin.

2|0
    0|0
  • Evimde 2 tane köpek besliyorum.
    Etrafraki çoğu insandan daha iyi niyetli ve sadıklar.

3|0
    0|0
  • Asla zarar vermem. Çocukken nasıl olduysa buzağının kulağına zarar vermiştim. 3 gün ağladım. Canı yandı diye. Savunmasız varlıklar ve çoğu zaman bize muhtaçlar.

1|0
    0|0
  • Onlar çok değerlidirler onların canını yakanlardan nefret ederim ve insan olduğunu düşünmem. Elimden geldiğince de yardım etmeye çalışırım sokak hayvanlarına ❤️

2|0
    0|0
  • Kışın marketlerde sokak hayvanları için olan mamalardan alırım

2|0
    0|0
  • Her akşam yediğin yemekten onlarada veriyorum.

1|0
    0|0
  • Ediyorum tabii.

1|0
    0|0
  • dostluk maması koyuyorum apartmanın önüne

2|0
    0|1
  • yardım ediyorum

1|0
    0|0
  • Evimin bahçesine bir kapta su koyuyorum hayvanlar içsin diye. Hayvanları seviyorum. Heleki köpekleri

1|0
    0|0
  • Gözümün önünde iki aylık köpeğimin ayağını kıran biri oldu hem de bile bile..

1|0
    0|0
  • Sinekleri oldurmek sayilir mi 😯😯

0|0
    0|0
  • Yardim etmiyorum aklima bile gelmiyor genelde ama zarar da vermem korkarim bide sokak köpeklerinden yanlarindan gecemem bazen

0|0
    0|1
  • Yardım ediyorum ve asla zarar vermem..

0|0
    0|0
  • Maalesef bulundugum yerde fazla sokak hayvani var ve cocuklar bunlarin boyunlarina ip baglayip eziyet ediyo kopek gtmek istemiyo cocuklarda ipi cekiyor birkeresnde cok sıkı baglamişlar hayvan zr nefes aliyordu bir kaldirima ytmis oyle arkadslarla ayrldktan snra fark ettik yanimda bicak vardi hayvann ipini kestik ama kesene kadr gozleriyle bakisi kurtarin diye haykirisi bile insana yetiyo birkere calstigim yerin bahcesine girmislerdi gittim su koydum onune acikcasi bahceden cikmiyrlar hele bir tane asla gtmiyo bahceye yaklastrmiyo iceri birisinn grmesine izin vrmiyor kimsede onu bahceden kovmuyo zaten oda cimenlerin ustune serin yere kivriliyo

1|0
    0|0
  • sevmeyenlerle konusmuyorum hayvani sevmeyen insanlara da deger vermiyor. Kendim yemem onlara yediririm kusura bakmasin kimse insana bu kadar deger vermiyosunuz diyenlere de burdan iki cift lafim var insanlara da yardim ediyoruz siz peki? insanlara yardim etmediginiz gibi bahane uretiyosunuz insan dururken hayvanlara mi yardim edilir diye

1|0
    0|0
  • Eski sevgilimin arabasının camını kırmıştım o sayılıyor mu

2|0
    0|1
Yükleniyor...